Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
rock, rock'n'roll
Země
Česká republika, Broumov
Rok vzniku
2000
Osoby
Kárl, Thom, Radouš
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Popis kapely Imodium
Skupina Imodium vznikla v roce 2000 ve východočeském Broumově.

Během tří let existence kapela natočila dvě dema vyhrála několik vyhledávacích soutěží (Broumovská kytara, Pro-rock apod.), pak přišel rok 2004.

Skupina podepsala smlouvu s vydavatelstvím Warner Music Czech republic a do této chvíle natočila dvě desky. „Imodium a Stigmata“ z nichž druhá jmenovaná vyšla v roce 2007. Obě desky nesly úspěšné singly (Smutnohra, Koník, Hlavou, Žiletko, má lásko) všechny singly bodovaly v českých hitparádách (Evropa 2, T-music - 3.místo, Pětka v Pomeranči - 1. místo, Andělská 20tka na RockZone 105,9 - 1.místo). Kapela pravidelně navštěvuje hudební pořady (ČT-Medúza, TV Óčko-Inbox, host Óčka, hitparáda T-music dříve také Pomeranč, Noc s Andělem. 11. místo v žebříčku hratelnosti IFPI.

Kapela objela Českou republiku, ať už jako předkapela českých kapel: Divokej Bill, Vypsaná fixa, UDG, Kurtizány z 25. Avenue, nebo na samostatném turné. Absolvovala společné turné s Post-it a Cocotte Minute.

V roce 2007 převzala cenu za 3. místo v kategorii Objev roku v anketě prestižního časopisu Report – Žebřík.

V roce 2008 kapela vydala záznam z 3x po sobě vyprodaných akustických koncertů z broumovského divadla. CD dostalo název „Akustika“. Ve stejném roce vystoupila ve vyprodané O2 Areně jako předskokan kanadské zpěvačky Avril Lavigne. V roce 2009 se stala hostem pražské zastávky kapely Horkýže Slíže v rámci T-music tour ve vyprodané Incheba Areně.

Jako jediná kapela každoročně pořádá tzv. Bytové turné, během kterého navštěvuje byty svých fanoušků a zdarma jim zahraje půlhodinový akustický set svých písní. Každoročně se tento „projekt“ setkává s velkým zájmem jak ze strany fanoušků tak médií.

Ani Imodium neminuly personální změny. Po osmi letech kapelu opustil jeden ze zakládajících členů, baskytarista Radouš. Na jeho místo nastoupil Ronoon. V roce 2009 se kapela rozrostla o kytarového hráče Daniela France.

V roce 2010 kapela vydává své třetí studiové album „Polarity“. Pod vydavatelstvím Supraphon a prostřednictvím serveru t-music (metoda Zaplať kolik chceš).


Kontakt
email: imodium@imodiumband.cz
kontaktní osoba: Tomáš Staněk
email: krabiceprodukce@centrum.cz
telefon: +420 777 091 447

Diskuze - Imodium

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 5. 2018 Svátek má Monika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz