Informace    Osoby    Fotky    

Žánr hudby
jazz-blues, jazz
Země
Česká republika
Rok vzniku
1993
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Kapela "J.J.Jazzmen" vznikla v r.1993, kapelníkem byl zpěvák a trombonista Jan Jirucha ("J.J."). Takže název kapely v českém překladu by zněl : Jazzmeni Jana Jiruchy. Kapela hrála převážně jazzové standady: Swing, Dixieland, Latin... Specialitou kapely byl program nazvaný "Remembrance of Louis Armstrong" kde Jan Jirucha napodoboval hlas Louise Armstronga. Dělal to ale tak výborně že např. v Birmingham Post v r.2003 napsali že to není imitovámí nebo kopírování, ale že to je reinterpretace velkého hudebního odkazu Louise Armstronga. S tímto programem jsme se zůčastnily mnoha významných jazzových festivalů po celé Evropě. Největším úspěchem však bylo pozvání do tzv. "kolébky jazzu" a rodiště Louise Armstronga, do New Orleans, na slavný Jazz & Heritage Festival v r.2001, kdy se slavilo 100 let narození Louise Armstronga.

Kapelník Jan Jirucha ale bohužel zemřel 29.12.2005.


Popis kapely J. J. Jazzmen
Od ledna 2006 J.J.Jazzmen vystupují s novým projektem nazvaným Contemporary New Orleans Sound , což je široký stylový záběr od tradičního jazzu přes latinu až po be-bop, vždy však se specielním přídechem neworleánského způsobu interpretace. Nejúspěšnější však vždy bývá na festivalech doma i v zahraničí tzv. Music For Mardi Gras , tedy muzika jaká se hrává na slavných karnevalech v Mississippské deltě. S tímto novým programem úspěšně vystupovali na domácích i zahraničních festivalech, např.: 10.6.2006 A Touch of New Orleans na hradě Lörrach v Německu, 19.10.2006 Jazz Jam Cheb , 1.11.2006 Int. Chivas Jazz Festival Prague , a v r. 2007: 10.2. Erlanger Jazz Band Ball (Německo), 28.4. Evropské jazzové dni v Hranicích na Moravě, 17.5. A Boat full of Jazz na řece Rýn v Německu, 10.8. Trnavský JAZZyk atd. Byli také poctěni pozváním hrát 19.6.2007 v Míčovně Pražského Hradu na oslavě narozenin presidenta Václava Klause.

Hlavními sólisty J.J.Jazzmen jsou nyní, zpěvačka Petra Vlková a zpívající trombonista Josef Bažík Pavelka. Dálšími zkušenými sólisty i teamovými hráči jsou: Jiří Masáček - tp., Roman Novotný - cl. a sax., Zdeněk Kalhous - p., Jan Greifoner - b. a Miloš Kejř - dr. Kompletní informace o J.J.Jazzmen včetně video a mp3 ukázek, fotografií kritik z tisku..., najdete na našich webových stránkách: http://jazzmen.hyperlink.cz

Zpěvačka Petra Vlková je vyjímečný mladý talent, velmi muzikální, s neuvěřitelným jazzovým cítěním a improvizační invencí. Ve svém bohatém repertoáru má standardy počínaje raným swingem až po be-bop éru. Navíc je to velmi šaramantní mladá dáma. Doprovázená zkušenými J.J.Jazzmen v jejich New Orleans Show, to je velmi zdařilé spojení.

Výborný trombonista a zpěvák Josef Bažík Pavelka byl dlouholetým členem předních orchestrů např. Orchestru Karla Gotta nebo Big Bandu Felixe Slováčka...

Pianista Zdeněk Kalhous působil m.j. v Orchestru činohry Národního divadla, v Jazz Sanatoriu Luďka Hulana, v Banjo Bandu Ivana Mládka atd.

Basista Jan Greifoner je v současné době jeden nefrakventovanějších pražských basistů a v r.2004 byl vyhodnocen jako nejlepší jazzový solista do 25 let.

Bubeník Miloš Kejř byl m.j. nominován do European Swingtime Allstars pro Jazz-Gala ve Stadthale Hoffheim (u Frankfurtu)5.11.2007, společně s finskou zpěvačkou Tuija Komi, dánským trumpetistou Soeren Doc Houlindem, polským trombonistou Markem Michalakem atd.

Trumpetista Jiří Masáček a klarinetista/saxofonista Roman Novotný jsou oba velmi talentovaní a zkušení jazzový sólisté.


Kontakt
email: j.j.jazzmen@centrum.cz
kontaktní osoba: Miloš Kejř
email: kejr-milos@volny.cz
telefon: 00420 223 003 775

Diskuze - J. J. Jazzmen

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 18. 12. 2018 Svátek má Miloslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz