Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
pop / rock
Země
Česká republika, Benešov u prahy
Rok vzniku
1981
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Skupina KEKS vznikla v roce 1981. Takže v roce 2001 tomu bylo 20 let, co Petr Dudík společně s Štěpánem Kojanem KEKS založili. Kapela začínala ve složení : Petr Dudík (klávesy, zpěv), Štěpán Kojan ( kytara, zpěv), Milan Cafourek ( basová kytara) a Petr Štěpánek (bicí). Jejich úplně první bigbítová písnička byl zřejmě Maják. Název kapely se prý zrodil při listování slovníkem a zřejmě ho vyřknul dlouholetý zvukař Petr Marek. Logo kapely je opředeno tajemstvím i alkoholovými pověstmi, ale pravdou asi bude, že ruku navrhl neznámý šikula, který později navrhoval plakáty pro známé skupiny.


Popis kapely Keks
Zpočátku kapela kopírovala především své vzory - Deep Purple, Sweet, Slade,... V době totalitního režimu se anglicky zpívat nesmělo, proto na jejich muziku psal Štěpán Kojan a Petr Dudík vlastní české texty. Podobný osud měla i písnička Libanon, se kterou KEKS v roce 1983 vyhrál Politickou píseň Sokolov. To kapelu zachránilo od úplného zákazu kulturní činnosti.

Nejprve kapela působila hlavně na Benešovsku, v současnosti hrají téměř po celých Čechách. Podle jejich slov nejraději vystupují v Praze, a nejčastěji v Jižních Čechách, Čáslavi, Kutné Hoře. V Praze hrají přibližně jednou do měsíce v klubu na Opatově.

Po vzniku skupiny a celá 80-tá léta hráli především na tanečních zábavách a členové skupiny se věnovali hudbě amatérsky, protože by se pouze jí tehdy neuživili a navíc to byl politický problém. Štěpán Kojan se od listopadu 1989 živí, jak sám říká, jenom ušima. Vždycky se chtěl živit muzikou. Absolvoval konzervatoř. Má vlastní nahrávací studio STROUHA.


Kontakt
email: keks.rock@atlas.cz
icq: 252-930-584
kontaktní osoba: Štěpán Kojan
email: stepan.kojan@tiscali.cz
telefon: 777 020 507

Diskuze - Keks

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 5. 2018 Svátek má Vladimír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz