Informace    Osoby    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
rock, alternativní rock, hard rock, pop rock
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1985
fb  Sdílet


Lucie a George Ezra stvrdili nadvládu v českých žebříčcíchLucie a George Ezra stvrdili nadvládu v českých žebříčcích
Předvánoční čas platí v hudebních žebříčcích za nejzajímavější období roku. Aktu...
29. 11. 2018
Recenze: Na koncertu kapely Lucie chybí radost, publikum si ji musí udělat samoRecenze: Na koncertu kapely Lucie chybí radost, publikum si ji musí udělat samo
Včerejšímu koncertu skupiny Lucie ublížily nejapné vtipy, politické projevy a os...
24. 11. 2018
Partnerka Felixe Slováčka (75) Lucie Gelemová (32): Pravda o našem vztahu!Partnerka Felixe Slováčka (75) Lucie Gelemová (32): Pravda o našem vztahu!
Veřejnost ji vnímá především jako milenku Felixe Slováčka. Lucie Gelemová je ta...
13. 11. 2018


Krátký popis uprav informace o kapele
Lucie je patrně nejznámější českou hudební skupinou postkomunistické éry. Její počátky sahají až do roku 1985. Od 2. října 2004 má skupina „plánovanou tvůrčí pauzu“.

Členové skupiny LUCIE se dne 12.12.2012 dohodli, že po několikaměsíčních přípravách a zkoušení obnoví svou činnost.


Popis kapely Lucie
Zakladateli skupiny Lucie je kytarista Robert Kodym a Petr Chovanec (P.B.CH.), kteří spolu účinkovali v kapele Prášek. Pak přišel nápad založit vlastní kapelu. Psal se rok 1985 a duo Kodym a Chovanec doplňuje bubeník Tomáš Waschinger. Když došlo na vymyšlení jména, rozhodovali se mezi Patricií a Lucií. Volba připadla na LUCII. Začínají vznikat nové skladby, jednou z nich je i hit „Lucie“. Dále do kapely přichází Petr Franc, hrající na klávesy. A posledním členem se stává zpěvák Michal Penk. Členové skupiny dostávají lepší nabídky, postupně opouští kapelu Kodym a P.B.CH, dále Michal Penk. A tímto prvotní kariéra skupiny Lucie končí.

Za necelý rok přichází oživení kapely s příchodem Davidem Kollerem. Klávesistu Petra France vystřídá Michal Dvořák, a skupinu kvůli povolávacímu rozkazu na vojnu opouští i Waschinger. Skupina se skládá s Kodyma, P.B.CH., klávesistou Michalem Dvořákem a Davidem Kollere a vzniká Lucie tak jak jí známe dnes. Roku 1988 odehrává Lucie svůj první koncert na pražské Chmelnici. V červnu roku 1990 vychází první deska s názvem „LUCIE“ a skupina za ní obdržuje „Zlatou desku“. Další deska přichází s názvem „In the sky“. Lucie se stává nejoblíbenější kapelou v zemi a potvrzuje to i vítězství v českých Grammy. Po turné „Lucie live“ se cesty jednotlivých členů opět rozcházejí.

Znovu se scházejí až roku 1993, ovšem bez P.B.CH., který zkouší sólovou cestu. Po P.B.CH. přichází slovenský baskytarista Marek Minárik. Nové nejrockovější album Lucie nese název „Černý kočky mokrý žáby“. Tato deska je vyhodnocena jako nejlepší album 90. let. Roku 1994 se stává Lucie absolutním vítězem soutěže Grammy, získává 5 ocenění. Skupina si pak dává roční pauzu. Na konci roku 1996 vychází album „POHYBY“. Lucie pak vyráží na ohromující turné. Ve stejné roce získává skupina „Bronzového Slavíka“ v soutěži „Český Slavík“. Lucie se připravuje na oslavu 10. výročí fungování kapely a navíc chystá další album „Větší než malé množství lásky“. Po vydání této desky se do kapely vrací P.B.CH. Po koncertním turné Lucii opět stoupá popularita a vrcholí „Stříbrným Slavíkem“. Hodně diskutovaným tématem jsou klipy „Medvídek“ a „Panic“. Album se stává nejprodávanějším, částečně i proto, že TV Nova zakazuje vysílání Medvídka, který má údajně propagovat distribuci a užívání drog. Ve stejném roce vydává skupina desku „Vše nejlepší“ a získává titul Zlatého Slavíka .

V roce 2000 skupina vydává desku Slunečnice a připravuje se na turné po Česku, ale i v Americe. Po turné Lucie obhajuje „Zlatého Slavíka“ a připravuje další desku, která vychází v říjnu roku 2002 s názvem „Dobrá kočzka, která nemlsá“. Roku 2003 dostává ze skupiny padáka klávestista Michal Dvořák a jako náhrada přichází kytarista Tomáš Vartecký. Roku 2004 vychází záznam koncertu Lucie v Opeře a kapela odehraje několik akustických koncertů u nás, v Anglii a v USA.

Na přelomu roku 2005 a 2006 byla očekávaná nová deska, ale členové Koller, Kodym a Chovanec se začínají hudebně rozcházet, což se zpečeťuje nečekaným odchodem Davida Kollera z kapely. „O jeho odchodu jsem se dozvědel stejně jako kdokoli jiný, z ČTK,“ říká Robert Kodym. V médiích se spekuluje o rozpadu a nerozpadu skupiny a její budoucnost je v současnosti nejistá.

Dne 23. února 2011 se v rámci dvacátého ročníku hudebních cen Anděl 2010 na jednom pódiu v přímém přenosu sešla nejslavnější sestava Lucie (Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller, P.B.CH.) za účelem převzetí titulu album dvacetiletí (Černý kočky mokrý žáby, přebírali David s Michalem), skupina dvacetiletí (přišli převzít Robert s P.B.CH., připojili se k nim David s Michalem) a nakonec i interpreta dvacetiletí (přebírala celá skupina). Ke konci roku 2011 Kodym prohlásil, že nevylučuje návrat Lucie zpět na pódia. Ostatní členové tento návrat potvrdili. Tento návrat by se měl uskutečnit roku 2013-2014. Avšak první - zatím jen soukromý koncert se odehrává 7. 12. 2012 v pražském Rudolfinu, kde skupina v původní sestavě hraje po téměř 10 letech na jednom pódiu. 2 dny poté skupina oficiálně potvrzuje, že na jaře 2013 se bude "rozcvičovat" na koncertech pro Kapku naděje.


Kontakt
kontaktní osoba: management JUDr. Tomáš Hubač
email: t.hubac@volny.cz

Diskuze - Lucie

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 2. 2019 Svátek má Svatopluk
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz