Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
jazz-blues
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
2007
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Martin Brunner Trio je kapela v klasickém obsazení jazzového tria, věnuje se však interpretaci výhradně vlastních skladeb, ve kterých se snaží reagovat na vývoj v současném jazzu a moderní hudbě vůbec. Trio vzniklo na podzim roku 2007 v Praze na půdě Konzervatoře Jaroslava Ježka a prezentovalo se na několika festivalech v České republice (Jazz Goes To Town v Hradci Králové, Prague Jazz Week, Festival Boskovice, Jazz festival ve Znojmě a ve Vrchlabí), a také v Paříži - na koncertě pořádaným Českým kulturním centrem. V červnu 2009 vyšlo na Arta Records CD "BEHIND THE CLOUDS" s devíti vlastními kompozicemi.


Popis kapely Martin Brunner Trio
Členové kapely/Band Members

MARTIN BRUNNER jr. - pochází z Hradce Králové, hudbě se věnuje již od dětství (ZUŠ). Vystudoval klasický klavír na Konzervatoři v Pardubicích pod vedením prof. Martina Hršela, kterou absolvoval koncertem se školním orchestrem. Během studia v Pardubicích se však také účastnil Letní jazzové dílny ve Frýdlantu, kde se seznámil s jazzovým klavíristou Karlem Růžičkou. K němu pak v roce 2006 nastoupil ke studiu skladby na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Dalšími důležitými profesory v jeho studiu jsou nyní také Milan Svoboda, Matej Benko a Ondřej Kabrna. V květnu 2008 vyhrál skladatelskou soutěž, jejímž zadáním byla kompozice původní skladby pro big band, vypsanou KJJ k padesátiletému výročí školy.

MARTIN KAPUSNÍK - původem ze Slovenska, hudbě se začal vážně věnovat při svém studiu na gymnáziu, po kterém nastoupil na Konzervatoř v Bratislavě. Po svých zkušenostech hraní s různými kapelami (například spolupráce s Petrom Bicom, se kterým natočil několik CD, nebo kapela Margot) však tíhl k jinému žánru, takže posléze odešel do Prahy, aby se studiu kontrabasu věnoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Současně zde hrál například v kapele Inner Spaces, hrající modern jazz, Latinwave, nebo školním bigbandu KJJ pod vedením Jana Hály. Nyní působí v kapelách Eclipse, Ray Against The Charles, v kapele multiinstrumentalisty Bharaty Rajnoška, jazz quintetu AJF, nebo spolupracuje s Patrikem Hlavenkou.

PETR MIKEŠ - první hudební vzdělání získal v ZUŠ Klapkova v Praze, kde začínal hrou na klavír. Později začal hrát na bicí u prof. Miroslava Kympla a od té doby se hudbě věnuje intenzivněji. Prošel různými kapelami rozdílných žánrů. Nyní studuje bicí na KJJ u p. Jana Žižky a od roku 2007 sem navíc také nastoupil ke studiu skladby k Mirko Krebsovi. Kromě Martin Brunner Tria hraje ještě ve skupinách Mocca Malacco, Magnum Jazz Bigband, Boh-Big-Band a ve školním bigbandu Jana Hály.Kontakt
email: brunnermartin@seznam.cz

Diskuze - Martin Brunner Trio

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 26. 5. 2018 Svátek má Filip
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz