Informace    Osoby    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
rock, funky
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1999
fb  Sdílet


Vyřízená Černochová: V Monkey Business jí nahradila SuperStar Mašková!Vyřízená Černochová: V Monkey Business jí nahradila SuperStar Mašková!
Jen co se Tereza Mašková (22) objevila na castingu Superstar 2018, porotci Matě...
6. 12. 2018
Monkey Business na novince tvrdí, že je špatný čas pro gentlemanyMonkey Business na novince tvrdí, že je špatný čas pro gentlemany
Přibližně tři a půl roku od poslední studiovky "Sex And Sport? Never!" se s novo...
4. 10. 2018
Akce v září, které rozhodně nepropásněte. Monkey Business, sport, ale i festivaly a uměníAkce v září, které rozhodně nepropásněte. Monkey Business, sport, ale i festivaly a umění
Že začátkem školního roku a koncem léta bude o akce nouze? Tak to se mýlíte. Zá...
11. 9. 2018


Krátký popis uprav informace o kapele
Skupina se dala dohromady na začátku roku 1999. Zpěvák Matěj Ruppert působil v kapele Leguar GR, Oldřich Krejčoves v Pan Pot, Pavel Mrázek a Martin Houdek přišli z Doroty B.B. (kterým R. Holý produkoval v r. 1994 desku Santa Puelo) a američanka Tonya Graves se vylíhla v elektronicko-tanečně zaměřených Liquid Harmony. Tonya Graves se ke kapele připojuje po vydání prvního alba. To vychází v roce 2000 s názvem Why Be In When You Could Be Out. Přináší 11 převážně anglicky zpívaných skladeb. K vrcholům desky patří až diskotékově laděná Party Shit, optimistická a přátelská My Friends, jediná česky zpívaná skladba Hi & Stereo či závěrečný pomalý opus Piece Of My Life.


Popis kapely Monkey Business
Kapela, v jejímž pozadí stojí neúnavný šiřitel infekce zvané funk, kapelník J.A.R. a Sexy Dancers ROMAN HOLÝ, spolu s dalšími zkušenými muzikanty a mladým talentovaným zpěvákem MATTHEW RUPPERTEM. Na albu z roku 2000 Why Be In When You Could Be Out se kromě MB´s podíleli dvě světová esa patřící k absolutní špičce žánru, který se MONKEY BUSINESS snaží rozvíjet. Je to geniální pozounista a aranžér dechových sekcí FRED WESLEY (mj. James Brown, George Clinton, Deee Lite, Horny Horns, JB´s, Bootsy Collins, Jestofunk, B.B. King, Tina Turner, Maceo Parker) a producent, dvorní kytarista Michaela Jacksona a Madonny DAVID WILLIAMS (mj. Earth Wind and Fire, Bryan Ferry, Temptations, Robert Palmer, Herbie Hancock, George Benson, Phil Collins, Marvin Gaye, Chaka Khan, Diana Ross, Steely Dan, Rick James).

V roce 2001 spolupracovali Monkey Business při nahrávání alba Save The Robots s celou řadou exkluzivních zahraničních i domácích hostů - např. Fred Wesley, kytarista Hiram Bullock nebo legendární dirigent Mario Klemens, 60ti členný symfonický orchestr a mnoho dalších.

Třetí album Monkey Business z roku 2003 nazvané Resistance Is Futile (Odpor je zbytečný), vychází 25. srpna 2003 a obsahuje jedenáct nových skladeb. I tentokrát se MB's obklopili řadou zajímavých spoluhráčů. Ve skladbě Now I'am Here zazní neopakovatelný hlas Ivy Bittové. Do tří písní nahrál kytarové party opět Hiram Bullock, ve skladbě Harder Than Your Father uslyšíte Davida Volence, zpěváka Colourfactory, dnes si říkajícího Deli, v několika skladbách se objeví Jiří Stivín a další. Resistance Is Futile MB's charakterizují jako svou dosud nejtvrdší desku. Ne ve smyslu kvílení kytar, spíše v celkovém soundu, nasazení a názorového semknutí. Po sérii koncertů podporujících Resistance Is Futile a po zastávce v Londýně, kde MB's vystoupily 8/2003 v klubu Electric Ball Room, Camden High Street, pokřtili své nové album ve Velkém sále Lucerny 10/2003. Prvním singlem z nového alba je skladba Intercooler, druhým pak We Feel Better Than Jan Hus.

Řadovou deskou skupiny je album Twilight Of Jesters vydané rovněž u Devil Inside – Music Production v únoru 2009 (Sony BMG opět album distribuuje). Album nabízí celkem 13 tracků; prvním singlem je Who Killed My Libido, na který vznikl i videoklip, a ve kterém ústřední party zpívá Roman Holý (stejně jako v Nuremberg). Druhý videoklip je k písni Gumball, ve kterém si zahrál krom Matěj Ruppert i Glenn Hughes, Lucie Vondráčková, Eva Jeníčková a mihl se v něm i Peter Gabriel. Mezi hosty na desce se kromě Glenna Hughese právě v Gumball a v History Of Pathos objevil především Ashley Slater z Freak Power, který si zazpíval v ID Song a v London Dealing.

Na několika vystoupeních Monkey Business na jaře 2008 hostoval Ashley Slater – zpěvák a trombonista skupiny Freak Power.


Kontakt
kontaktní osoba: Robert Rozkurz
email: robert.rozkurz@devilinside.cz
telefon: :+420 731 517 809

Diskuze - Monkey Business

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 22. 2. 2019 Svátek má Petr
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz