Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
dance party
Země
Německo, Leipzig
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Paul Kalkbrenner je do jisté míry unikát - patří bez debat k nejzářivějším jménům současné hudební scény, jeho vystoupení jsou pravidelně dlouho předem vyprodána, jako hudebník však nepodléhá módním trendům a lze jej označit za velmi osobitého a progresivního.


Popis kapely Paul Kalkbrenner
Zlomem v hudební a vlastně i herecké dráze Paula Kalkbrennera byl Ickarus v kultovce Berlin Calling. Snímek, na jehož úspěchu měl Kalkbrenner zásadní podíl – kromě skvěle ztvárněné hlavní role k filmu vytvořil téměř kompletní hudební soundtrack - sklidil velmi kladné ohlasy a zajistil tak Paulovi vstupenku mezi světovou djskou špičku.

Samotný film si publikum získal svým vážným nádechem, což předtím nebylo u vysmátých snímků o klubové scéně zvykem. Zde filmaři ukazují těmnější stránku života slavných djs a partypeople. Berlin Calling obletělo celý svět (u nás ho žádná distribuce, jak už to tak občas bývá, neuvedla) a s ním hlavní hrdina, o něhož se rvou promotéři po celém glóbu.

Abychom však nepsali jen o Berling Calling, nutno dodat, že hudba se vine Paulovým životem odmalička. V rodném Leipzigu se učil na trumpetu, věnoval se hudební teorii. Záhy však objevil elektronickou hudbu a bylo rozhodnuto. V roce 1992 odehrál první sety v berlínských klubech a o čtyři roky později začal se studiovou tvorbou. Původně se živil na německých televizních kanálech ARD, ZDF nebo RTL jako editor, hudba však postupně začala hrát prim.

Jistě bychom Kalkbrennerovi křivdili, kdybychom jeho úspěch spojovali pouze s Berlin Calling. Jako producent se prosadil už dříve, co může být lepším důkazem než kontrakt u velikánů B Pitch Control, kde kromě jediného vydal všechna svá alba. Díky spolupráci s tímto kultovním vydavatelstvím si Kalkbrenner zajistil status globálního dje a splnil si sen. Pak přišlo Berlin Calling a Paul si splnil to, o čem se mu ani nezdálo. Zařadil se mezi největší světové dje, nevyprodává kluby, ale haly a jeho diář je nabušený na rok dopředu. V březnu tak na Flow v Roxy budete mít unikátní příležitost zažít vystoupení Paula Kalkbrennera v „komorním“ klubovém prostředí, navíc poprvé a na dlouhou dobu naposledy v České republice.


Diskuze - Paul Kalkbrenner

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 27. 5. 2019 Svátek má Valdemar
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz