Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
pop / rock, punk-country
Země
Česká republika, Brno
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Poletíme? je česká turbo-šanson kapela, kterou založil v roce 2007 brněnský výtvarník a písničkář Rudolf Brančovský. Hudba je založená hlavně na zvuku banja, které bylo pro písničky Rudolfa Brančovského novinkou. Netají inspiraci kapelou Buty, Trabandem či Ivanem Mládkem. Svůj styl označovali slovy „original banjo punk future jazz band“.Popis kapely Poletíme?
Rudolf Brančovský tři ze svých budoucích spoluhráčů (Ondřeje a Jáchyma Hájkovy a Vojtěcha Konečného) potkal v evangelickém sboru v Brně-Husovicích, kde má dodnes kapela zkušebnu. Kapela měla první zkoušku takto ve čtyřech 11. března 2007. Ve čtyřech také poprvé vystoupila (již pod svým jménem), a to na večeru Davida Vávry v brněnském klubu Desert 5. dubna 2007. (S Vávrou poté kapela vystoupila několikrát, např. v roce 2009 a v roce 2010 se zúčastnil uvedení alba Skupina dobře vypadajících mužů.) První koncert v kompletním složení s Honzou Beranem a Petrem Cíglem se odehrál 5. května 2007 na festivalu v Janově. 20. června byl první větší koncert v Brně. V únoru 2008 nahradil Petra Cígla bubeník Daniel Kačer Černý. V současné době v kapele hostuje na saxofon Pavel Križovenský.[8] Pět let existence kapela oslavila koncertem 5. prosince 2012 v brněnském klubu Metro a v lednu 2013 v Malostranské besedě v Praze. Brančovský také uvažuje o paralelním vystupování sólově pouze s pianistou Ondřejem Hájkem. V červnu 2013 vystřídal na pozici bubeníka Daniela Černého Michal Jež, který již předtím za Černého několikrát zaskakoval.

Skupina vydala tři alba a plánuje natáčení čtvrtého. Kromě toho také nahrála dva parodické videoklipy k aktuálním společenským kauzám: písničkou Klaus ukradl propisku reagovala na chilský incident Václava Klause, písnička Brněnský orloj je kritická k orloji na náměstí Svobody.


Kontakt
kontaktní osoba: Romek Hanzlík
email: poletime@seznam.cz
telefon: +420 608 231 568

Diskuze - Poletíme?

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 5. 2018 Svátek má Monika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz