Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
vážná hudba
Země
Česká republika, Praha
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Prague Cello Quartet debutovalo na podzim roku 2006 v Praze v paláci Žofín na vystoupení pro několik set lidí. Nečekaně velký úspěch motivoval členy do další práce.

Každý hráč souboru se stal zároveň i aranžérem, jelikož pro toto jedinečné uskupení, v České republice v současnosti jediné profesionální, bylo zkomponováno doposud minimum repertoáru. Výhodou při úpravě skladeb jsou možnosti violoncella, jehož rozsah je velmi blízký lidskému hlasu a pokrývá jak basovou škálu, tak i vysoké houslové polohy.

Dnes jsou tito cellisté převážně studenti Akademie múzických umění v Praze. Jejich repertoár, vytvořený jednak z oblíbených skladeb každého člena a jednak na přání nejrůznějších posluchačů nebo na požadavek při různých příležitostech, zahrnuje hudbu takřka všech moderních směrů- od jazzu přes film až po metal, ale i úpravy děl velkých skladatelských osobností klasické hudby. Hlavní hybnou silou tohoto kvarteta je potřeba tvořit, a to originálně, bezprostředně, s radostí a kvalitou, o čemž vypovídá i množství cen, získaných jednotlivými členy na mezinárodních soutěžích.

Jedním z cílů, které si Prague Cello Quartet vytyčilo, je přivést ke kvalitní hudbě posluchače každého věku a srozumitelnou cestou jim ukázat, že i klasická hudba “se dá poslouchat”. Dalším zájmem cellistů je podpora různých benefičních projektů. Nedávným úspěchem byl například benefiční koncert, který významnou částí pomohl sehnat peníze na opravu nebezpečného hřiště pro mladé v Praze. Kromě výchovných, benefičních a celovečerních koncertů vystupuje Prague Cello Quartet na festivalech, plesech, vernisážích nebo jiných slavnostních příležitostech, a také na nejrůznějších netradičních vystoupeních. Mohli jste jej shlédnout též na televizních obrazovkách.


Kontakt
kontaktní osoba: Jan Zvěřina
email: pcq@pcq.cz
telefon: +420 777347693

Diskuze - Prague cello quartet

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 15. 11. 2018 Svátek má Leopold
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz