Informace    Osoby    Fotky    

Žánr hudby
revival-rock
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
2006
Ke stažení
Ukázka 1
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Kapela Queenie byla založena partou mladých hudebníků, které spojoval podobný zájem – láska k hudbě a Queen. Tenkrát by nikoho nenapadlo, že se kapela dostane tam, kde jí můžete vídat dnes. Šlo hlavně o zábavu. Jak to ale všechno začalo? Toť otázka jest.


Popis kapely Queen revival queenie
Zalovíme-li v paměti a v mailovém klientovi, narazíme na datum 26. října 2005.. Byla středa, něco málo minut po půlnoci a při relaxování u PC se pomalu začala psát historie Queenie.

V diskuzní části webu českého fan klubu Queen se sešli Michal Kluch s Michalem Novákem a po výměně několika emailů bylo oběma jasno, že by jistě nebylo od věci, seznámit se osobně a zkusit si společně zahrát. Sešli se tedy na zkoušce „Rogerova“ tehdejšího bandu. Zkouška to byla zajímavá - v podstatě nepadlo nic od Queen, ale důležitá byla ona pověstná jiskra, která mezi oběma Queen fandy přeskočila.

Chtělo to nějak rozjet. „Roger“ přišel s tím, že se již dříve seznámil s výborným kytaristou milujícím Queen - s Tomášem Matouškem. Naštěstí bylo kde hrát a tak se mohlo „rendezvous“, bez problémů uskutečnit. Bylo to tenkrát něco - zkoušely se klasické kousky jako „Tie Your Mother Down“, „I Want To Break Free“, „Love Of My Life“, ale třeba i „Brighton Rock“... Všichni tři byli vážně spokojení - padli si takříkajíc do noty. Měli ale před sebou ještě hodně práce.

Rozjely se inzeráty - bylo potřeba najít klávesáka s basákem. Ačkoli se tehdy hledaly klávesy s basou, první odezva přišla od kytaristy Jardy Velka. Bylo rozhodnuto, že se vyzkouší. Nakonec - druhá kytara by nebyla od věci, i když to přinášelo určité komplikace. Na inzerát se ale stále nikdo další neozýval. Mezitím již čtyřčlenná kapela začala zkoušet ve zkušebně, kterou sehnal nový člen Jarda. Zkoušelo se ve školce a nebylo to nijak na škodu - príma zkušebna. Po pár týdnech zoufalství se kapele konečně ozval Mirek Řehoř! Mirek odpověděl na inzerát ohledně kláves a souhlasil se společnou zkouškou, načež Tomáš přesvědčil svého bratra Petra Matouška, který měl rád Queen stejně jako on a již dříve hrál na basu, aby se také přišel na zkoušku podívat..

2. 2. 2006 - to byl ten den, kdy se všechny nástroje sešly kompletní. Všem to sedělo a kapela mohla začít zkoušet, jak se patří. V dubnu ovšem vyvstaly problémy. V kapele to nešlapalo, jak by mělo - Michal (Roger), Mirek a Jarda hráli delší dobu v bandu Michala Hudčeka (finalista SuperStar 2005) a na Queen revival nezbývalo moc času. Nakonec to dopadlo tak nějak všelijak. Jarda byl vyhozen z kapely, která se následně přestěhovala do další nové zkušebny - do „rybářské“ chatky v jedné vísce poblíž Říčan. Už to tak tak vypadalo, že kapelu opustí i Mirek, dokonce proběhl i casting na nového klávesáka, nicméně pak kapela zachovala svoji původní sestavu (tedy bez Jardy) a rozhodla o názvu - QUEENIE.

První koncert kluci odehráli 18.5.2006 při příležitosti abiturientského večírku jedné vysoké školy. Jak šel čas dál, a kapela zkoušela nové písničky, došlo ke změně basisty. Petr svůj poslední koncert v Queenie odehrál 29.9.2006 v dnes již zavřeném kulturáku na Opatově. Na dalších pár měsíců ho nahradil basák Jarda Bauriedl, aby ho posléze vystřídal výborný muzikant Jirka Marek. Nutno podotknout, že si Jarda stihl s Queenie zahrát na Vzpomínce na Queen 2006, což je každoročně pořádaná akce českým fan klubem Queen.

Jirka Marek byl pro kapelu velkou inspirací a přínosem, po půl roce bohužel z kapely vzhledem ke svým vlastním projektům také odchází, přičemž jeho post obsazuje Lukáš Drbohlav, jenž svůj první koncert s pražským Queen revivalem odehrává ve Vagoně 8.10.2007.

Život v kapele šel dál. Queenie spolu s Pink Floyd, Led Zeppelin a Deep Purple revivaly hrají na Večeru legend v brněnském Semilassu. Po tomto velkém a úspěšném vystoupení opouští kapelu klávesista Mirek. Ač to byla pro kapelu z jedné strany ztráta, byl to ze strany druhé i obrovský zisk. Martin Otruba, nový klávesista v Queenie, zapadl do kapely okamžitě. Svou profesionalitou a vybavením nadchl nejenom kapelu, ale i všechny fanoušky, jelikož jeho schopnosti a vybavení byly skutečně obdivuhodné! Poprvé se předvedl na Vzpomínce na Queen 2007 v pražském klubu Abaton. Kapela je ráda za někoho takového a vstupuje do roku 2008 plna optimizmu. Od té doby můžete kapelu vídat přesně v takové sestavě a i přestože dojde občas k neshodě, Queenie se snaží vydávat ze sebe maximum a být potěšením nejen pro sebe, ale i pro publikum před kterým vystupuje.


Kontakt
kontaktní osoba: Michael Kluch
email: info@queenie.cz
telefon: +420 773 180 533

Diskuze - Queen revival queenie

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 1. 2019 Svátek má Ilona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz