Informace    Videa    

obrazek
 
Žánr hudby
hard core
Země
Česká republika, Teplice - Chomutov
Rok vzniku
1987
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
DIRTY MUSIC FOR DIRTY PEOPLE


Popis kapely Šanov 1
Šanov 1 vznikl v roce 1987 a dostal název podle Teplické čtvrti ze které zakládajcí členové pocházeli.Jeho první sestavu tvořili: Pavel Báča-basová kytara + zpěv, Pavel Kyselka-bicí, Petr Biafra Čermák-kytara + zpěv, Karel Galantní Kalousek-kytara + zpěv. V roce 1988 se sestava mění na: Pavel Báča-basa + zpěv, Karel Kalousek-kytara + zpěv, Julius Horváth-bicí(ex Svaz Áček, F.P.B., Už jsme doma), Radovan Uhlíř-zpěv(ex Chaos, Hluchý telefon, F.P.B.). V tomto roce ale Pavel Báča odchází zároveň s Julou Horváthem a ze Šanova se stává trio: Radovan Uhlíř-zpěv + basa, Karel Kalousek-zpěv + kytara a Milan Fred Pištěk-bicí. V této sestavě hrál Šanov až do roku 1996. V tomto roce se Šanov rozpadá a nehraje až do roku 2000( kromě několika málo koncertů). Bývalí členové zatím hrají v jiných kapelách.

Opět funkčním a koncertně činným se Šanov stává v roce 2000 v této sestavě: Radovan Nikita Boy Šantrůček-basa + zpěv, Miroslav Vosa Vosička-basa + zpěv, Martin Mamut Kredba-kytara, Vlasta Fridrich-bicí. V letech 2003-2005 se ve skupině střídají další hudebníci.

Další změna nastává v roce 2006 s příchodem Petra Šuby Dr.Matlák -bicí + zpěv a Honzy Picka Kuře Predátor -kytara + zpěv. Nikita Boy hraje stále na basovou kytaru a zpívá. V květnu 2006 podepsala kapela smlouvu na nové album, které vyšlo v Září 2006 pod názvem MUSIC WAR. V Říjnu 2007 se do kapely vrací původní hráči Vlastimil Vlastic Drastic Fridrich a Martin Mamut Kredba. Kapela v tomto obsazení (Nikita Boy - basa, zpěv / Vlastic Drastic - bicí / Mamut - kytara, zpěv)připravuje materiál na nové album, které vyjde koncem roku 2008 u nezávislého labelu Utopia Records.Kontakt
email: infosanov1@seznam.cz
kontaktní osoba: Dan Valenta
email: dan.valenta@seznam.cz
telefon: +420 604 666 366

Diskuze - Šanov 1

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 5. 2018 Svátek má Monika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz