Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
jazz-blues
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1978
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Senior Dixieland Praha je amatérský jazzový orchestr. Existuje od roku 1978 a od té doby vystřídal už tři kapelníky. Složení orchestru je klasicky dixielandové, tedy tříhlasá dechová sekce: trubka, klarinet, trombon a čtyřčlenná rytmika: banjo, bicí, basa a piano. V letech 1994 až 1996 měl rozšířené obsazení o zpěvačku.

Amatérský statut orchestru znamená značnou míru nezávislosti - jeho existence není přímo závislá na finanční situaci. To umožňuje orchestru udržovat stále poměrně široké obsazení a tím také klasický dixielandový zvuk.


Popis kapely Senior Dixieland
Orchestr se za dobu své existence zúčastnil snad všech tuzemských a většiny zahraničních jazzových festivalů, až na několik výjimek je orchestr každoročním účastníkem Mezinárodního dixielandového festivalu v Drážďanech a Jazzového weekendu v Regensburgu. V Praze hraje pravidelně v jazzovém klubu Reduta a jazzovém klubu Železná. Je tedy nabíledni, že nemůže chybět ani zde, na tak pozoruhodné akci, jakou Dixieland v Křižanech bezesporu je. To ostatně předvedli již loni, kdy celý náš festival "rozjížděli" ve dvojnásobném programovém bloku (liberečtí Old Stars Dixieland nemohli přijet pro náhle zdravotní problémy jednoho z hudebníků).


Diskuze - Senior Dixieland

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 5. 2018 Svátek má Vladimír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz