Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
pop / rock, new wave,post-punk,reggae jazz
Země
Anglie, Londýn
Rok vzniku
1977
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Gordon Matthew Thomas Sumner, CBE (* 2. října 1951), známý spíš pod svým uměleckým jménem Sting, je anglický hudebník a občasný herec z Newcastle upon Tyne. Než se vydal na sólovou dráhu, byl hlavním zpěvákem, skladatelem, a baskytaristou rockové skupiny sedmdesátých až osmdesátých let The Police.

The Police je tříčlenná rocková skupina. Tvoří ji zpěvák a baskytarista Sting, kytarista Andy Summers a bubeník Stewart Copeland. Největší popularity dosáhla na začátku 80. let. Stylově se dá zařadit do new-wave po bok XTC, Pretenders či The Jam, ovšem citelně ovlivněného reggae a punkem. Album Synchronicity z roku 1983 vystoupalo na první příčku v britské i americké hitparádě, kde se dokonce stala osmkrát platinovou. Skupina se nikdy oficiálně nerozpadla, ale poslední společné vystoupení měla na charitativním koncertě v roce 1986, od té doby se jednorázově sešla jen dvakrát.

The Police se vrátili v roce 2007, kdy zahráli na 49. udílení cen Grammy. V roce 2007 uspořádalu celosvětové turné a v červenci 2007 zahráli na charitativním koncertě Live Earth.



Popis kapely Sting
Historie

The Police založil na začátku roku 1977 americký bubeník Stewart Copeland. Po rozpadu své progressive rockové skupiny se Copeland snažil založit novou tříčlennou skupinu a připojit se tak k tehdy vzkvétající londýnské punkové scéně. Zpěvák a baskytarista Sting, kytarista Henry Padovani s ním začali zkoušet v lednu 1977, a po měsíci zkoušení už nahrávali svůj první singl Fall out/Nothing achieving. V březnu a dubnu byla tato skupina předkapelou na turné Cherry Vanilla a Wayne Country Electric Chairs.

V květnu si producent Mike Howlet pozval Stinga a zkušeného kytaristu Andyho Summerse, aby s ním vytvořili projekt Strontium 90. Howlett chtěl do kapely Chrise Cutlera, který se však k tomuto projektu nepřidal, a tak vzal Sting Copelanda. Strontium 90 nahráli několik demo nahrávek a pak dostali příležitost vystoupit s nimi na koncertě Gong Reunion v Paříži 28. května 1977. Deska s několika studiovými nahrávkami z této doby a první verzí skladby Every little things she does is magic vyšla v roce 1977 pod názvem Strontium 90: Police Academy. Čtveřice si též několikrát zahrála v londýnských klubech.

V červenci 1977 začali Copeland, Sting, Padovanni a Summers vystupovat jako čtyřčlenná verze The Police. Paddovanni ale nebyl příliš dobrý kytarista a tak na konci roku 1977 odchází. Sting se ukázal jako schopný autor, byl v té době středoškolským učitelem a jeho texty si vždy hrály s jazykem a mnohdy byly ovlivněny známými literárními díly. Texty k předposlední desce Ghost in the machine byly inspirované spisovatelem Arturem Koestlerem a na albu Synchronicity je cítit inspirace Carlem Jungem. Text písně Tea in the Sahara je ovlivněn texty spisovatele Paula Bowlese.

The Police a The Clash jsou jedny z prvních bílých skupin, které si osvojily reggae, přetvořily ho k obrazu svému a v podstatě tak vydláždily cestu na výsluní ska a reggae interpretům jako byl Bob Marley, Desmond Dekker a spousta dalších.


Diskuze - Sting

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 5. 2018 Svátek má Monika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz