Informace    Osoby    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
pop / rock
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1992
fb  Sdílet


Support Lesbiens se na podzim chystají do klubůSupport Lesbiens se na podzim chystají do klubů
Na jaře křižovali Supporti Čechy a Moravu spolu s Ewou Farnou a Nebe. Na podzim ...
10. 9. 2016
Support Lesbiens se chystají do klubůSupport Lesbiens se chystají do klubů
Na jaře křižovali Supporti Čechy a Moravu spolu s Ewou Farnou a Nebe. Na podzim ...
9. 9. 2016
Support Lesbiens se chystají do klubů a zvažují, zda zpívat českySupport Lesbiens se chystají do klubů a zvažují, zda zpívat česky
Praha - Skupina Support Lesbiens se po dvou turné s více kapelami vrací k samost...
19. 8. 2016


Krátký popis uprav informace o kapele
Support Lesbiens je česká hudební skupina. Vznikla roku 1992. Dostala se do semifinále soutěže Marlboro Rock-in a získala smlouvu u Sony Music. Skupina se rozpadla v roce 1996, ale o dva roky později se zase sešla.


Popis kapely Support Lesbiens
V roce 2001 vychází deska Regeneration, která znamená průlom v posluchačské oblibě. Singl Bet my soul začínají hrát rozhlasové stanice v nejvyšších rotacích. Na úspěch této desky navázalo album Tune Da Radio, které definitivně skupinu zařadilo mezi nejpopulárnější hudební skupiny v České republice.

Významý podíl na úspěchu obou desek měl producent a kytarista Jaromír Helešic. Po natočení prvního živého DVD záznamu koncertu v březnu 2004 však dochází ve skupině k překvapivým personálním změnám. Odchází tvůrčí duch skupiny Helešic, kterého nahrazuje kytarista René Rypar a zároveň se stávají oficiálními členy i baskytarista Jan Daliba a bubeník Tomáš Novák. Skupina se začíná prezentovat v pěti.

V březnu 2003 získává skupina ocenění Anděl od České hudební akademie za nejlepší album roku 2002 a kapelu roku.

Koncem roku 2004 se díky singlu Cliché stává první českou anglicky zpívající kapelou, jejíž singl se umístil na prvním místě oficiální rádiové hitparády IFPI.

Videoklip k písni Cliché, ve kterém vystupují například i herci Jan Budař, Josef Vinklář, boduje a posléze vyhrává hitparádu World Chart Expres na MTV a zároveň se Support Lesbiens stávají Artist Of The Week televizní hudební stanice MTV.

V říjnu 2005 vychází reedice dvou nejstarších alb skupiny - So What? a Medicine Man. Zatím poslední řadové CD vydala skupina 25. zaří 2006 pod názvem Euphony and Other Adventures. V roce 2007 vydává skupina desku GREATEST HITS 1993 - 2007, která obsahuje nejúspěšnější písně z předchozích alb. V roce 2008 vyšlo dosud poslední studiové album Lick It s jedenácti novými skladbami, dvanáctou bonusovou skladbou je remix staršího hitu Sweet Little Something .

!!! Zpěvák Kryštof Michal, zakládající člen kapely Support Lesbiens, oznámil 12.12.2012 médiím konec skupiny. Poslední koncerty se prý uskuteční v rámci právě probíhajícího turné v lednu až březnu 2013.!!!

Kontakt
email: slproduction@supportlesbiens.cz
kontaktní osoba: Svatava Kruntová
email: slproduction@supportlesbiens.cz
telefon: 776346702

Diskuze - Support Lesbiens

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 5. 2018 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz