Informace    Osoby    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
pop / rock, alternativní hudba
Země
Česká republika, Praha/Hanspaulka
Rok vzniku
1988
fb  Sdílet


Motto
Není malých rockenrollí


V Olomouci se chystá koncert proti Staňkovi, vystoupí Koller, Poláková či Tata BojsV Olomouci se chystá koncert proti Staňkovi, vystoupí Koller, Poláková či Tata Bojs
Všichni hudebníci odehrají koncerty bez nároku na honorář....
10. 5.
NAžIVO: Rokenrol až na krev s Tata BojsNAžIVO: Rokenrol až na krev s Tata Bojs
Oslava třicetin si vyžaduje něco speciálního, třeba minifestival v rámci Metrono...
24. 6. 2018
Dnes začíná Metronome Festival Prague. Zahrají Massive Attack, Tom Odell i Tata BojsDnes začíná Metronome Festival Prague. Zahrají Massive Attack, Tom Odell i Tata Bojs
Třetí ročník největšího pražského open-air festivalu Metronome Festival Prague d...
22. 6. 2018


Krátký popis uprav informace o kapele
TATA BOJS - skupina z pražské Hanspaulky, vznikla v roce 1988. Zakládajícími členy jsou Mardoša a Milan Cais, stálou sestavu dále tvoří i Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil.Popis kapely Tata Bojs
Nápad založit kapelu měli dva spolužáci, Milan Cais a Marek Huňát (neboli Mardoša), již během studií na základní škole. Kde si již vybrali, na jaké nástroje by chtěli hrát (Milan na bubny a Mardoša na baskytaru). Do své skupiny přijali ještě kytaristu Marka Padevěta, který hrál na kytaru, zpíval a později hrál i na klarinet. První koncert skupiny Tata Bojs se odehrál 29. června 1988 v tělocvičně TJ Spartak Dejvice. Den poté dostali svá poslední vysvědčení na základní škole. Tím začala klubová kariéra skupiny v pražských i mimopražských hudebních klubech. Postupně se stali tito mladíci s písklavými hlásky atrakcí klubové scény a často dělali předkapelu zkušeným hudebníkům. Publikum si oblíbilo zejména Mardošu, který v častých prodlevách bavil publikum svými originálními vtípky.

Své první album natočila skupina na jaře roku 1992, ale nikdo ho nevydal. V květnu pak všichni členové kapely úspěšně odmaturovali, i když každý už na jiné škole. V roce 1994 ve studiu Jámor zhudebnili čtyři říkačky Josefa Lady. Je to poslední nahrávka, na které byl ve skupině i Mareček, který v říjnu 1994 kapelu opustil. Definitivně byl nahrazen o rok později Markem Doubravou, který je o čtyři roky mladší a hraje na kytaru a na flétnu. S jeho příchodem stoupla hudební kvalita skupiny. Vychází také do té doby nevydané Ladovo CD-EP, které je doplněno i o několik starších písní. V roce 1996 skupina poprvé vystoupila na Trutnovském festivalu a na podzim téhož roku uspořádala v klubu Roxy velkou akci s názvem Tašou’96.

Rok 1997 znamenal pro skupinu první regulérní vydané studiové album s názvem „Ukončete nás! Před vydáním alba je ještě na jaře vydán 32 minut dlouhý singl Jaro/Divnosti. O rok později je vydáno album Nekonečná stanice, které obsahuje zčásti živé a zčásti akustické nahrávky písní kapely. Jako stálý host působí ve skupině od roku 1999 Klára Nemravová, která zpívá v mnoha skladbách Tata Bojs.

Poté se konečně dočkali kontraktu s velkou nahrávací společností a to s Warner Music, u které vydali v roce 2000 přelomové album Futuretro, v němž použili postupů moderní taneční hudby. V albu se míchá mnoho hudebních žánrů. Do vydání tohoto alba byli Tata bojs celkem neznámá skupina, ale po jeho vydání se dostali do širšího podvědomí. Nasvědčuje tomu i to, že jejich vystoupení v rámci turné k tomuto albu byla většinou vyprodána.

V tom samém roce, tedy v roce 2000, ukončil působení v skupině Marek Doubrava. Místo něj přišel Maťo Mišík taktéž hrající na kytaru. V roce 2001 vydávají album Termixes. Po dvou letech působení kapelu opustil kytarista Marek Doubrava, který byl nahrazen Vladimírem Bárem, který ve skupině působí do současnosti. Na jaře roku 2002 vydali Tata bojs album Biorytmy. Tímto albem se definitivně zařadili mezi tuzemskou špičku. Na podzim toho samého roku natočili klip k písni Attention Aux Hommes. V písni jsou použity i úryvky ze známého francouzského filmu Piti, piti, pá. Tématem klipu je souboj mezi českým a francouzským týmem ve zvláštním druhu jakéhosi šíleného tance. Klip získal na Andělech 2002 cenu videoklip roku.

Ještě v roce 2002 vydávají album Attention. Od roku 2003 je stálým členem, producent, zvukař a autor některých skladeb Dušan Neuwerth, který již se skupinou spolupracoval od roku 1999. V roce 2003 vychází album Šagalí léta 89 - 97, které obsahuje skladby z prvních dvou alb. Od roku 2004 se stává stálým hostem hráč na klávesové nástroje Jiří Hradil.

V roce 2004 vydávají své poslední a asi nejúspěšnější album a to Nanoalbum. Celým albem se nese příběh, který je podrobněji popsán v Mardošově knize Nanobook, která skončila 3. v ceně Ministra kultury. Průvodcem alba je pes-robot Hal, který vysvětluje zákonitosti Nanosvěta a veškeré dění.

Album bylo hned po vydání na čele albového žebříčku IFPI (Mezinárodní federace hudebního průmyslu). Za album Tata bojs obdrželi v roce 2005 čtyři anděly a to: skupina roku, album roku rock, videoklip roku a nejlepší zvuková nahrávka roku. V roce 2005 vydali DVD Nanotour na kterém je záznam jejich vystoupení z T-Mobile areny spolu s dalšími bonusy (například všechny jejich videoklipy). Do zimy 2006 vydali jedenáct CD, jedno DVD a Mardoša knihu. Na jaře roku 2007 Tata Bojs vydali další album zvané Kluci kde ste. Časopis Filter i Akademie APH / Andel 2007 vyhlásil skladbu Pěšáci písní roku 2007.Kontakt
email: tatabojs@noise.cz
skype: vitavana
kontaktní osoba: VitaVana - manager T/B
email: vitavana@nora.cz
telefon: 222 362 801

Diskuze - Tata Bojs

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 23. 5. 2019 Svátek má Vladimír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz