Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
jazz-blues
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Tomáš Hobzek Quartet je ambiciózní projekt mladých, ale už zkušených jazzových muzikantů.


Popis kapely Tomáš Hobzek Quartet
Tomáš Hobzek (nar.1980) začal se studiem bicích nástrojů na Plzeňské konzervatoři. V průběhu studia se stal součástí orchestru Divadla J. K. Tyla, kde získal zkušenosti s hraním vážné hudby a zároveň působil v různých studentských kapelách. V roce 1999 absolvoval Pražskou jazzovou dílnu pod vedením Pavla Zbořila, Martina Šulce a Roberta Balcara. Stál u zrodu kvintetu “Adam‘s Apple“ a jako host začal hrát na bicí v kapelách Milana Svobody. Spolu s Helenou Markovou založil kapelu Work in Progress, kde se postupně začal uplatňovat také jako skladatel.

V roce 2004 vstoupil na Vyšší odbornou školu při Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, vedenou Jaromírem Honzákem a postupně začal pronikat na pražskou jazzovou scénu. Stal se členem tria Davida Dorůžky, Organic quartetu, tria Vojtěcha Procházky, obou kapel Romana Pokorného, tria Christiana Rovera a jako host vystupoval v dalších kapelách.

Jako bubeník tria Davida Dorůžky se účastnil mezinárodní soutěže ve španělském Getxu (2005) a v témže roce s kapelou Organic Quartet vyhrál soutěž na Phillips international jazz festivalu. O rok později se stejnou kapelou získal cenu Akademie populární hudby (Anděl) v kategorii Jazz a Blues za rok 2006.

V současnosti je také součástí tria a quartetu Rostislava Fraše, příležitostně se objevuje v kapele Ondřeje Štveráčka a v létě roku 2006 doprovázel spolu s kytaristou Christianem Roverem hammondistku Rhodu Scott na festivalu v německém městě Homburg.

Na podzim roku 2007 odjel do New Yorku, kde mimo jiné absolvoval soukromé lekce s bubeníkem Kendrickem Scottem (Terence Blanchard band) a spolu s varhaníkem Ondřejem Pivcem zde natočil album “Overseason”, na kterém lze dále slyšet kytaristu Jakea Langleyho a saxofonistu Joela Frahma.


Kontakt
kontaktní osoba: Tomáš Hobzek
email: info@tomashobzek.com
telefon: (+420) 777 80 10 99

Diskuze - Tomáš Hobzek Quartet

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 10. 2018 Svátek má Teodor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz