Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
jazz
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
2000
Ke stažení
Follow
Dreamer
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
MODERNÍ JAZZ, pův. kompozice i standardy


Popis kapely Vít Švec Trio
Formace v klasickém obsazení ( klavír, kontrabas a bicí) vznikla v roce 2000 v Praze s mexickým pianistou Markem Aanderudem. Tato spolupráce vyvrcholila nahrávkou CD s názvem trio'02 - Mark Aanderud, Vít Švec, Pavel Razím , které vydalo nakladatelství ARTA. Toto CD bylo oceněno časopisem Harmonie v kategorii: Nejlepší česká jazzová nahrávka roku 2002. Ještě týž rok nahradil Marka Aanderuda mladý slovenský klavírista Matej Benko. Na začátku září 2003, střídá Pavla Razíma na postu bicích nástrojů Jan Linhart.

Trio pravidelně hraje v pražských i mimopražských jazz klubech a festivalech (Karlovy Vary, Cheb, Český Krumlov, Slaný, Přerov, Hradec Králové, Liberec, Písek, Jeseník, Brno…) a také v zahraničí ( Prešov, Košice, Zvolen, Visegrad-Plus in Berlin, Cottbus, Sibiu, Bukurešť, Kišiněv, Madrid-Fitour, Toledo,…)

V létě 2004 proběhlo natáčení nového CD s názvem Keporkak , které počátkem listopadu vyšlo opět u vydavatelství ARTA. Deska obdržela Tip Harmonie , což je nejvyšší hodnocení časopisu Harmonie (03/2005). Sklada Dreamer vychází na japonském sampleru Jazz Bar 2005

Spolupráce s Matejem Benkem vyvrcholila v květnu roku 2007 pozváním pana Tomoyuki Ohsawy do Japonska, které se uskutečnilo. Proběhly tři koncerty v Tokyu (česká ambasáda a dvakrát jazz klub Pit Inn ) a po jednom koncertě Nagoya - Doxy a Yokohama - Dolphy . Obě CD ( trio'02 a Keporkak ) se prodávají nejen v Japonsku.

V srpnu 2007 Matej Benko z tria odchází a na místo pianisty přichází Jiří Růžička.

Vít Švec Trio se hlavně zaměřuje na moderní pojetí standardů a skladby vlastní.Kontakt
email: vit_svec@volny.cz
telefon: 274 815 503 , 603 232 169

Diskuze - Vít Švec Trio

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 26. 4. 2018 Svátek má Oto
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz