Informace    Osoby    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
pop / rock, alternativní rock, hard rock, punk rock
Země
Česká republika
Rok vzniku
1988
fb  Sdílet


Pevnůstku rozezní Létofest, zahrají i Wanastowi VjecyPevnůstku rozezní Létofest, zahrají i Wanastowi Vjecy
Areál Korunní pevnůstky v Olomouci v sobotu 5. srpna ožije hudebním festivalem....
31. 7. 2017
Na závodišti zahrály Wanastowi VjecyNa závodišti zahrály Wanastowi Vjecy
Pardubice - Závodiště v sobotu patřilo hudební akci Létofest. Na ní se představi...
17. 7. 2017
ROZHOVORY: Wanastowi Vjecy - "Alchymie" je jako parní lokomotiva, co má hroznej výkon, syčí z ní pára a stříká olejROZHOVORY: Wanastowi Vjecy - "Alchymie" je jako parní lokomotiva, co má hroznej výkon, syčí z ní pára a stříká olej
Wanastowi Vjecy vydávají po pěti letech nové album "Alchymie". V obměněné sestav...
13. 12. 2016


Krátký popis uprav informace o kapele
Wanastowi Vjecy je česká hudební skupina, hrající od roku 1988 produkující experimentální pop rock, s punkovou minulostí.


Popis kapely Wanastowi Vjecy
Skupina Wanastowi Vjecy vznikla v březnu 1988 jako studiová punková kapela za účelem natáčení písnišek do dokumentárního filmu Vladislava Kvasničky “Aby si lidi všimli”.

Po samovolném rozšíření těchto nahrávek nastává v pražském podzemí poplach. Wanastowi Vjecy začínají vystupovat na akcích často spolu se skupinami Michael`s Uncle, Plexis, Tři Sestry, Orlík. První koncert se odehrává na parníku Děvín za asistence policejních motorových člunů. Po změně politického režimu v roce 1990 jsou nahrány čtyři písně znovu na kompilaci “Epidemie”. V září 1991 W.V. vydávají své první studiové album “Tak mi to teda Nandey”, kde mísí své punkové kořeny s hardrockem. Prodej alba láme žebříčky hitparád.

V prosinci 1992 vychází druhé album “Lži, sex & prachy”. Prodej alba láme žebříčky hitparád. V březnu 1993 se kapela vydává na první velké “TOUR 93” kde naplňuje sportovní haly. Na podzim se turné znovu opakuje. V říjnu 1993 vychází “Divnoknížka”, kde Robert Kodym a P.B.CH. rekapitulují svou dosavadní dráhu.

Zároveň vychází “Divnoalbum”, CD sestavené z koncertních nahrávek, remixů a akustických verzí písní. Prodej alba neláme žebříčky hitparád. V březnu 1996 W.V. vydávají novinkové album “Andělé”, které opět už láme žebříčky hitparád. Turné “Andělé” se koná na podzim a sportovní haly praskají ve švech. V říjnu 1997 vychází album “333 stříbrnejch stříkaček”. Prodej alba láme žebříčky hitparád.

V listopadu 1997 se koná úspěšné turné.

V srpnu a září 1998 W.V. vyjíždějí na Nescafé Tour`98, kde tisíce a tisíce lidí zaplňují náměstí všech velkých měst v Čechách. Následují na dlouhou dobu poslední vystoupení v rámci “Vánoční akustické šňůry `98”. V březnu 2000 vychází album “Hračky”. Prodej alba láme žebříčky hitparád. V listopadu 2001 vychází výběrové album “Ty nejlepší věci” a láme žebříčky hitparád.

30. října 2006 wychází dlouhoočekávané album "Torpédo" nabité hity a dle očekáwání láme žebříčky hitparád.

22. října 2007 u příležitosti dwacátého výročí založení kapely wychází album Best of 20 let + DVD, láme žebříčky hitparád a 15. listopadu se koná welký koncert pro 7000 fanoušků a křest v pražské Sazka Areně! Kapele je předána Diamantowá deska za prodej wíce než 500.000 hudebních nosičů.

V dubnu a kwětnu 2008 kapela wyjíždí na wyprodané turné "Best of 20 let" a w létě odehraje pár festiwalů wčetně Slowenska.

Od podzimu 2008 do jara 2011 Robert Kodym skládá pro Wanastowi Vjecy plný truhly nowejch songů.

20.10.2010 se P.B.CH. rozhodl své působení ve Wanastowkách ukončit. P.B.CH. se chce v budoucnu více zaměřit na své hudební projekty, jako je tvorba filmové hudby.

12.11.2010 v dopoledních hodinách byl v rámci ranní show Miloše Pokorného a Romana Ondráčka na rádiu Frekwence 1 odvysílán rozhowor s Robertem Kodymem. Lídr WV prozradil, že staronowými členy úspěšného rockového seskupení jsou bubeník Štěpán Smetáček a baskytarista Radek Havlíček. Oba uznáwané hudebníky, kteří byli součástí Wanastowých Vjecí během první polowiny dewadesátých let, doplní stabilní kytarista Tomáš Vartecký. Robert Kodym zároveň opětovně potvrdil, že na podzim 2011 kapela vydá novou desku.

10.6.2011 se odehrál 1. koncert we staronowé sestawě w domowském Mlejně w Praze.

1.7.2011 se Wanastowi Vjecy stáwají headlinerem slowenského mamutího fesťáku "TOPFEST" a tak w nowé sestawě dáwají prwní welkej koncert!

6.11.2011 je oficiálním datem wydání nowého alba "LETÍME NA WENUŠI" !!!Kontakt
email: management@wanastovivjecy.cz

Diskuze - Wanastowi Vjecy

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 24. 3. 2019 Svátek má Gabriel
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz