fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozen

Trnava, Československo
Profese
hudebník, zpěvák, skladatel, textař, producent


Na Portě v Řevnicích letos vystoupí Nedvědi i Allan MikušekNa Portě v Řevnicích letos vystoupí Nedvědi i Allan Mikušek
Foto: Jiří KoncFestival Porta letos oslaví 45 let své existence a dá se považova...
12. 5. 2011
Joe Diffie a Buddy Jewell mezi nově uvedenými do Síně slávy Petra DuluJoe Diffie a Buddy Jewell mezi nově uvedenými do Síně slávy Petra Dulu
V prosinci 2009 byla v Košicích slavnostně založena Síň slávy Petra Dulu na poče...
25. 2. 2011
Joe Diffie a Buddy Jewell mezi nově uvedenými do Síně slávy Petra DuluJoe Diffie a Buddy Jewell mezi nově uvedenými do Síně slávy Petra Dulu
V prosinci 2009 byla v Košicích slavnostně založena Síň slávy Petra Dulu na poče...
25. 2. 2011

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Allan Mikušek se narodil v Trnavě na podzim roku 1967.

Celá jeho rodina z otcovy i matčiny strany byla až na pár výjimek hudebně velmi nadaná a muzikantsky zdatná v různých hudebních žánrech. Allanův dědeček z matčiny strany byl dokonce kapelníkem trnavského sitárového orchestru ve dvacátých a třicátých letech dvacátého století a byl i autorem některých skladeb jeho repertoáru. Osobně se poznal a spolupracoval i se známým slovenským skladatelem Mikulášem Schneiderem - Trnavským.

Allan už jako tříletý poznal techniku zpěvu známou jako jódlování. Často ji používal v písničkách, které si prozpěvoval. Poslouchal všechny možné hudební žánry, ale nejvíce mu učarovala country.

S kytarou se též seznamoval už v útlém dětství díky otci, který ještě před Allanovým narozením též hrávál v různých kapelách.

Allan se už na základní škole začal seznamovat s tím, jaké to je hrát před obecenstvem, byť složeným převážně ze spolužáků a učitelů, kteří ho velmi dobře poznali a on zase poznal je. Zúčastňoval se různých hudebních soutěží, ať už školních nebo v době Allanovy vojenské služby i armádních. Vždy úspěšně...

I Allanovy děti - Natália (1989) a Peter (1991) zdědili po svém otci hudební geny. Oba účinkovali už jako 7 a 9 letí na CD albu "Modrý buldozer" Igora Adamce a Martina Vaneka. Natálka dokonce už jako 5letá nazpívala s Allanem Písničku "Deduško sen" na Allanovo album "Stále hrám" (1994). Peter je dnes členem trnavské skupiny Euphoria - hraje v ní na bicí nástroje.

Důležité mezníky Allanovy dosavadní kariéry:

1980 - Allan se naučil první celou písničku - od Mekyho Žbirky "Ako obrázok"

1988 srpen - zásadní zlom v Allanově kariéře - nástup do trnavské country skupiny Podkova, působí zde jako zpěvák a doprovodný kytarista. S Podkovou Allan začal sbírat mnoho úspěchů nejen v tehdejším Československu, ale také v Rakousku a Polsku.

V roce 1992 byla v rámci Slovenské asociace hudby country Podkova vyhlášena skupinou roku a Allan vokalistou roku.

1992 - Allan nahrál své debutové album Allan, které vydalo tehdy začínající vydavatelství Monti Records Tibora Grubera. Toto album bylo prvním sólovým country albem na Slovensku.

Nejzásadnější zlom v Allanově životě nastal, když se na jednom koncertů v Bratislavě seznámil s největší hvězdou a legendou československé country hudby - Michalem Tučným.

1993 - Allan odchází od skupiny Podkova a vydává se na sólovou dráhu.

1994 - Na jaře Allan odlétá do rumunské Sinie a Bukurešti, kde se setkává s dvanácti nejznámějšími americkými skladateli, jejichž písně (převážně v country stylu) jsou známé po celém světě. S jedním z nich, Jamesem Dean Hicksem, Allan vytvořil píseň "The Reason I dreamed", na kterou Allan složil hudbu a James napsal text. Aranžérsky se na ni podílel i Vašo Patejdl.

V tomto roce Allan podepsal smlouvu s vydavatelstvím Relax Music Vaša Patejdla a Jozefa Krajčovice a už pod touto značkou nahrál své druhé sólové album "Stále hrám". Zazpíval si na něm i Michal Tučný v písničce "Len chcieť - vždyť víš". Bylo to na popud spolupráce na Michalově albu "Šťastné staré slunce", na které si Michal vybral Allanovu píseň "Dážď" a oba ji nazpívali jako duet. V zápěti začali mluvit o přípravě dalšího Michalova alba, na kterém měl Allan figurovat jako producent, skladatel, muzikant a samozřejmě jako host. Michal též trval na tom, aby se album nahrávala v Allanově "domovském" studiu RELAX RECORDING STUDIO Vaša Patejdla a režijní dohled měl mít člověk, kterému Allan vděčí na mnohé, Jozef Krajčovič. Bohužel, album "Šťastné staré slunce" a písnička "Len chcieť - vždyť víš" byla poslední písní, kterou Michal Tučný nahrál. (Michal Tučný zemřel 10. března 1995).

1997 - 7.dubna pořádala SONY MUSIC v Paláci kultury v Praze velkolepý koncert největší světové legendy country music Johnyho Cashe. Panu Cashovi a jeho manažerovi bylo v rámci výběru "předskokana" nosiče různých českých a slovenských country skupin.

Jelikož Relax Music v té době rokovala se SONY MUSIC o Allanově přestupu, dostalo se panu Cashovi do rukou i Allanovo CD. Jednoznačně bylo rozhodnuto, kdo bude "předskokan" na tomto legendárním koncertu. Díky přípravě na tento koncert Allan zakládá vlastní skupinu AM Band. Allan na koncertě vystoupil, bohužel kvůli začínající chorobě Johnyho Cashe pořadatelé neumožnili Allanovi osobní setkání s touto osobností. Další možnost setkání se už nikdy nenaskytla.

Diskuze - Allan Mikušek



Samostatně vystupující

Allan Mikušek


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 21. 2. 2019 Svátek má Lenka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz