Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    


Zprávy

    1   |   2   |   3   |   >  

Blesk CZ   29. 12. 2016 Krutý osud fúrie ze Slavností sněženek: Holišová si zlomila páteř při žehlení!
Blažena Holišová (†80) sice měla ve Slavnostech sněženek jen drobnou roli, ale přesto se jako fúrie komandující Rudolfa Hrušínského zapsala do srdcí diváků. „To je dost, žes nás taky jednou vyvezl,“ zlidověla a zřejmě patří i do vašeho slovníku. Jedná se totiž o jednu z nejcitovanějších českých filmových hlášek.


Blesk CZ   7. 4. 2016 5 let od smrti Blaženy Holišové (†80): Fúrie ze Slavností sněženek si zlomila páteř!
Pamatujete si, kdo byla herečka Blažena Holišová (†80)? Její jméno vám možná povědomé nebude, ale věta: „To je dost, žes nás taky jednou vyvezl,“ kterou sekýrovala ve Slavnostech sněženek Rudolfa Hrušínského, patří zřejmě i do vašeho slovníku. Jedná se totiž o jednu z nejcitovanějších českých filmových hlášek. Od smrti úspěšné herečky dnes uplynulo 5 let!


Aha!   3. 2. 2015 Holišová u ULICE: Utajované rodinné pouto se semetrikou ze Slavností sněženek!
 Rodinné tajemství prozradila herečka ze seriálu Ulice Hana Holišová (34). Její macechou byla Blažena Holišová (†80) alias hubatá manželka Rudolfa Hrušínského (†73) z filmu Slavnosti sněženek. Ta, co pronesla legendární hlášku: „To je dost, žes nás taky jednou vyvez!“


Aha!   12. 8. 2014 "Mamina" Blažena Holišová (†80) měla pádnou ruku: Nesmrtelné hlášky a těžká smrt!
Jestliže kdysi byla prototypem filmových maminek Tonička Nedošinská (†65), v pozdější éře to byla Míla Myslíková (†71 ) a právě rázná a zemitá Blažena Holišová. Zahrála si v řadě oblíbených filmů, vzpoměňme Kladivo na čarodějnice, Slavnosti sněženek, Rozpuštěný a vypuštěný, Básníky nevyjímaje. Obsazovali jí do desítek seriálů a třcet let hrála na jevišti Národního divadla. Zemřela však v zapomění a bez sebe.


Aha!   19. 10. 2011 Blažena Holišová, Francová ze Slavností sněženek: Zlomila si páteř!
Blažena Holišová (†80), častá filmová partnerka Rudolfa Hrušínského (Slavnosti sněženek, »Básníci«), Vladimíra Menšíka (Půl domu bez ženicha) a Josefa Somra (Kam doskáče ranní ptáče), odešla z tohoto světa letos na začátku dubna, přestože řada jejích kolegů měla za to, že po smrti je už delší dobu. Po nešťastném pádu, při němž si zlomila páteřní obratel, žila několik let v ústraní a bojovala s řadou nemocí.


Aha!   12. 4. 2011 Herečka Holišová: Tajný pohřeb!
Herečka Blažena Holišová (†80), fúrie z filmu Slavnosti sněženek, byla včera pohřbena. „Rodina si přála jen rozloučení v úzkém kruhu rodinném. S paní Holišovou se rozloučili včera v poledne,“ řekl deníku Aha! tiskový mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.


Aha!   9. 4. 2011 Blažena Holišová: Zemřela fúrie ze Slavností sněženek!
Po dlouhé těžké nemoci zemřela v noci na čtvrtek herečka Blažena Holišová (†80), častá filmová partnerka Rudolfa Hrušínského (Slavnosti sněženek, »Básníci«), Vladimíra Menšíka (Půl domu bez ženicha) či Josefa Somra (Kam doskáče ranní ptáče). Deník Aha! byl poslední, kdo s Holišovou mluvil, když si postěžovala na zdravotní komplikace po nešťastném pádu, kdy si zlomila obratel. Od té doby se její stav jen zhoršoval.


Blesk CZ   9. 4. 2011 Zemřela fúrie ze Slavností sněženek Holišová (†80)
Zemřela Blažena Holišová (†80), herečka známá hlavně z filmu Slavnosti sněženek. Pronášela tam dnes již legendární výroky: „To zas bude v álejích nablito. To je dost, žes nás taky jednou vyvez. Žes udělal taky něco pro rodinu.“ Holišová byla i filmovou maminkou Libuše Šafránkové v komediích Můj brácha má prima bráchu a Brácha za všechny peníze. Přesto, že desítky let rozdávala radost a smích, její život tak veselý nebyl.


Aktuality.sk   8. 4. 2011 Zomrela herečka Blažena Holišová
Vo štvrtok v noci vo veku 80 rokov skonala v jednej z pražských nemocníc česká filmová, televízna a divadelná herečka Blažena Holišová. Informoval o tom hovorca činohry Národného divadla Tomáš Staněk, ktorý však neuviedol príčinu úmrtia.


Kultura.iHNed.cz   8. 4. 2011 Cesta švadleny do Národního divadla. Blažena Holišová, která ve čtvrtek zemřela, hrála s Menšíkem, Růžkem či Marvanem
Přes sto rolí ve filmech a v televizi, více než 60 rolí v pražském Národním divadle a řadu rolí ve svých brněnských začátcích vytvořila po boku velkých herců Blažena Holišová, která ve čtvrtek v osmdesáti letech zemřela. Původně vyučená švadlena pocházející z Nenkovic u Kyjova nakonec vystudovala herectví na brněnské JAMU. Filmoví diváci ji znají především ze snímků Kladivo na čarodějnice či Slavnosti sněženek.

    1   |   2   |   3   |   >  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 10. 2019 Svátek má Michaela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz