fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Vystoupení    Zprávy    

Narozen
17. srpna 1973, Lev, 45 let
Písek, Československo
Profese
herec


Mirjam Landa přitvrdila: Bohuš Matuš dostal padákaMirjam Landa přitvrdila: Bohuš Matuš dostal padáka
Zkoušky nového muzikálu Daniela Landy (43) Klíč králů se přiostřují. Hudebníkov...
16. 8. 2012
Bohuš Matuš: Přistižen s půvabnou brunetkou. Je to milenka?Bohuš Matuš: Přistižen s půvabnou brunetkou. Je to milenka?
Zpěvák Bohuš Matuš a jeho přítelkyně Nikola bývali nerozlučná dvojka. Teď dorazi...
14. 6. 2012
Bohuš Matuš je patronem domovaBohuš Matuš je patronem domova
Slatiňany - Domov sociálních služeb v sobotu uspořádal již tradiční Den otevřený...
12. 6. 2012

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Je mladý charismatický zpěvák s hlasem, který nepřeslechnete. Je zároveň v současné době výrazným talentem, který se objevuje na scéně domácí populární hudby a oslovuje široký okruh posluchačů všech věkových kategorií.

Životopis - Bohuš Matuš


Začínal v souboru Kampanela u sbormistryně M. Jedličkové koncertním turné po Evropě.V letech 1991–95 studoval konzervatoř v Brně u profesora Hrabala, ve studiu pokračoval v Praze na konzervatoři Jaroslava Ježka u profesorky Walterové. Účinkoval v divadle Semafor a hudebním divadle Karlín, hostoval také ve Státní opeře (Boris Godunov) a jezdil s Mužským sborem po Evropě (Aida, Komedianti), zpíval jako host v Kühnově sboru.

Další zkušenosti získával postupně na muzikálových scénách. Účinkoval v muzikálech Pomáda, Dracula, Johanka z Arku, Monte Cristo. S Lucií Bílou a velkým symfonickým orchestrem nazpívali hlavní role v romantickém muzikále na ledě Romeo a Julie, který vyprodával zimní stadióny po celé ČR. Dodnes se úspěšně hraje po celé Evropě. Dále nazpíval hlavní mužskou roli do veleúspěšného filmu Filipa Renče Rebelové.

Momentálně účinkuje v muzikálu Noc na Karlštejně v produkci HDK, které chystá na podzim 2006 na znovuotevření karlínského divadla premiéru světového muzikálu Producenti. HDK uvede v roce 2007 další muzikál, kde by měl Bohuš Matuš ztvárnit hlavní roli. Kromě toho Bohuš Matuš navázal spolupráci s Národním divadlem.

V anketě Český slavík se Bohuš Matuš stabilně od roku 2002 umisťuje na špici naši popové scény, nejvýraznější úspěch v této anketě dosáhl v roce 2003, kdy získal Bronzového slavíka, v témže roce se umístil i na třetím místě v ankterě TýTý a zvítězil na internetu-Grammy jako objev roku v kategorii zpěvák.

Bohuš Matuš nazpíval duety s Lucií Bílou, Helenou Vondráčkovou, Leonou Machálkovou, Hanou Zagorovou, Bárou Basikovou, Ivetou Bartošovou, Jiřím Kornem a mnoha dalšími. V současné době má repertoár s předními českými orchestry, bandy a kapelami, je stálým vystupujícím na prestižních akcích na Žofíně. S velkým žofínským symfonickým orchestrem se zúčastnil i koncertu hvězd v Košicích.

Koncem listopadu 2002 vyšlo u Warner music jeho debutové album Bohuš Matuš, které natáčel v Jevanech. Jeho hudebním producentem je jedna z největších osobností domácí populární hudby, skladatel Karel Svoboda. Hned po vánocích přebíral Bohuš Matuš Zlatou desku.

V říjnu 2003 vyšlo 2. sólové album Nestih´jsem říct, jehož producentem se opět stal Karel Svoboda. Tentokrát napsal všechny písně na albu (kromě jediné) mladý a nadějný hudebník a zpěvák Jiří Škorpík. I tohoto alba se prodalo více než 10.000 nosičů.

V prosinci 2004 vydal u Areca multimedia 3. sólové album Brány kouzel, které se výrazně hudebně liší od dvou předešlých. Poprockové písně složil Slávek Janda, který byl i producentem alba. Prodej tohoto alba se i bez výrazné reklamní kampaně blíží k 10.000 prodaných nosičů.

Kromě jeho sólových alb se podílel na dalších CD jako Romeo a Julie, Pomáda, Johanka z Arku, Dracula, Rebelové, Rebelové rokenrolu, Monte cristo… Podílel se pěvecky i na mnoha projektech svých kolegů a kolegyň v branži.

Do seriálu Rodinná pouta na TV Prima nazpíval ústřední píseň, kterou složil Karel Svoboda, která také vyšla na CD Rodinná pouta.

Pravidelně se zúčastňuje hudebních projektů na Křižíkově fontáně, např. Malá mořská víla, Notre Dame de Paris, naposledy v roce 2004 nazpíval Bohuš hlavní roli prince v Atlantidě.

Diskuze - Bohuš Matuš
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 10. 12. 2018 Svátek má Julie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz