fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozen
27. září 1960, Váhy, 58 let
Praha, Československo
Profese
hudebník (rock), herec
Kontaktní osoba
Katka Dědková
dedkova.katka@volny.cz
724 444 539


Rockeři David Koller a Kamil Střihavka:  Budou z nich dědečkovéRockeři David Koller a Kamil Střihavka: Budou z nich dědečkové
V hudbě se spíš míjeli, teď ale budou chodit na prolézačky se stejnými vnoučaty...
12. 4.
KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Zahraje Fleret, Hradišťan i David KollerKAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Zahraje Fleret, Hradišťan i David Koller
ZLÍNSKO - Najděte si v nabitém předvánočním čase prostor pro zábavu, akce posled...
17. 12. 2018
Přes šest set lidí v MeetFactory společně oslavilo narozeniny Transparency InternationalPřes šest set lidí v MeetFactory společně oslavilo narozeniny Transparency International
V pondělí 3. prosince vystoupili v MeetFactory na narozeninovém koncertě k dvace...
8. 12. 2018

Ocenění


Anděl 2010 zvolen Zpěvákem roku.

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


David Koller patří k nejzkušenějším muzikantům střední generace českého rocku. Začínal v Bambini di Praga. K bicím se dostal díky bratrovi, po němž osiřely nástroje, když šel na vojnu. O čem bubnování doopravdy je, prý pochopil z desky Buddy Rich v Lucerně.

Jeho první velkou štací byla pověstná Jasná páka v letech 1980 – 1982. Tam také poprvé zpíval Majolenku, která se stala ve své době kultovním hitem. V období zákazů, kdy Jasná páka nesměla hrát, vystupoval s Lubošem Pospíšilem a pak na několik let zakotvil u Žentouru. Není bez zajímavosti, že v kapele, která dala českému popu Janka Ledeckého, hrál s dnešním ministrem obrany Jiřím Šedivým.

Životopis - David Koller


V roce 1987 spoluzaložil Lucii a byl jí věrný až do jejího konce v roce 2005. V Lucii kromě bicích hrál také na kytaru a zpíval. Jeho typický nasální pěvecký projev se stal výraznou známkou českého rocku devadesátých let. Napodoboval ho kdekdo. Za celou dobu existence Lucie byl David oblíbeným spoluhráčem, který nevynechal žádnou přílžitost zahrát si s jinými muzikanty. Mezi ty nejznámější patří spoluúčinkování v Kocábově a Pavlíčkově Výběru nebo dodnes nedoceněná česká písničkářská superskupina Alias s Ivanem Králem, Karlem Šůchou a Ivanem Hlasem. Je s podivem, že zatímco jeho kolegové v Lucii natočili několik desek Wanastovych vjecí (za jejichž fandu se Koller mimochodem považuje dodneška), David sám nahrál jen jedno sólové album. Vyšlo v roce 1993 a jsou na něm dnes už rockové standardy Na co při tom myslíš, Chci zas v tobě spát a Na mě zapomeň. Nové Kollerovo album je tedy teprve jeho druhé.

Pětičlenná skupina Kollerband byla příležitostným projektem, který David založil v době umělecké pauzy své domovské skupiny Lucie. Jejich Studio Album And Live Album patří k prvním českým deskám, které vznikaly na mezinárodní úrovni. Na produkci dohlížel Američan David Bianco, který dříve spolupracoval např. s Ozzy Osbournem na albu Ozzmosis, Mickem Jaggerem na opusu Wondering Spirit či nahrávce Wildflowers Toma Pettyho, za jejíž zvuk byla Biancovi udělena Grammy. V září 2005 pak pod hlavičkou Kollerbandu vyšel i vůbec první český DualDisc.

Největší Kollerovou zálibou je hudba a hlavně jeho jinočanské nahrávací studio, v němž experimentuje jak s analogovými, tak digitálními nahrávkami. David se ale nesnaží stát stranou ani věcí veřejných. V poslední době se podílí s Alicí Nellis a výtvarníkem Davidem Černým na vzniku smíchovského hudebního a kulturního centra Meet Factory.

Společně s výtvarníkem Davidem Černým a filmařkou Alicí Nellis stál za vybudováním kulturního centra MeetFactory, otevřeného v roce 2007.

Diskuze - David KollerSamostatně vystupující

David Koller (rock)

Filmy

   Název    Orig. název    Rok výroby    Hodnocení    

Zpěv
Kamenný most 1996

Divadlo


Hraje - David Koller
Vánoční koleda

Hudba - David Koller
Lucie, větší než malé množství lásky

Kapela

Kollerband (rock)
Lucie (rock, alternativní rock, hard rock, pop rock)
Jasná páka (punk)
1. československá rocková superskupina


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 26. 4. 2019 Svátek má Oto
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz