fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozen
13. února 1980, Vodnář, 38 let
Praha, Česká republika
Profese
hudebník (rock), herec


Zpěvák David Kraus jako Anděl na horách: Lyžuje na dětské sjezdovceZpěvák David Kraus jako Anděl na horách: Lyžuje na dětské sjezdovce
Když ho viděla na lyžích Beata Rajská (57), prohlásila o něm, že je „Anděl na h...
4. 1.
Vánoce v Opavě rozezpívá Langerová i Kraus: Ohňostroj budou nově odpalovat ze střech domůVánoce v Opavě rozezpívá Langerová i Kraus: Ohňostroj budou nově odpalovat ze střech domů
V Opavě na vánočních trzích vystoupí Aneta Langerová i David Kraus. Návštěvníky...
16. 11. 2018
Kraus po Strýcové už nesmutní! Na povrch vyplula jeho dobře utajená romanceKraus po Strýcové už nesmutní! Na povrch vyplula jeho dobře utajená romance
Koncem září jsme vás informovali o tom, kterak si David Kraus (38) léčí světabo...
12. 11. 2018

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


David Kraus (* 13. února 1980, Praha) je český zpěvák, herec, textař a skladatel. Je znám ze svého působení v hudební skupině Laura a její tygři.

Životopis - David Kraus


V letech 1987 až 1996 navštěvoval základní školu se speciálním hudebním zaměřením, současně se v lidové škole věnoval hře na violoncello. Poté studoval Ježkovu hudební konzervatoř, kde mu řekli, že je „nerealizovatelný“. David pak v jednom rozhovoru vysvětlil, co tím bylo myšleno – že údajně nemůže vystupovat před lidmi; nemůže ani zpívat, ani hrát. Ve třetím ročníku z konzervatoře odešel a působil v kapele Laura a její tygři jako sólový zpěvák.

V pohádce Královský slib (2001) si zahrál roli prince. Ve stejném filmu vystupoval i jeho otec Jan Kraus, který ztvárnil šaška. O rok později účinkoval ve filmu Archa pro Vojtu, pro který nazpíval i píseň „Proč?“. V roce 2003 spolupracoval se svým tátou, jež se ujal scénáře a režie filmu Městečko, pro který David složil hudbu. Zazpíval si zde i písničku „Rodné lány“.

V září stejného roku zahajuje se svou kapelou v pražském Lucerna Music Bar své první koncertní turné, které je hned od začátku úspěšné. V roce 2004 si ve filmu podle skutečnosti Bolero zahrál Artura Aksmana. Na jeho natáčení má David rozporuplné vzpomínky. Ze začátku si prý natáčení užívali, smáli se, ale později jim do smíchu už moc nebylo. Natáčeli se totiž scény znásilňování a topení Po jedné scéně, kdy David a další měli svazovat a poté polévat herečku Báru Seidlovou, se Bára doopravdy rozbrečela. Herci pak měli pocit, jako by to skutečně spáchali, ne že to bylo jen pro film.

Roku 2006 se podílel i na filmu režisérky Věry Chytilové Hezké chvilky bez záruky. A to jak hudebně, tak i herecky. Zahrál si zde společně se svou matkou, která i ve filmu hrála jeho maminku. Ve filmu pak byla použita i Davidova hudba. Dalším jeho hudebním počinem pro film je písnička „Nevinná“, kterou nazpíval pro snímek podle bestselleru Michala Viewegha Účastníci zájezdu.

Dlouhodoběji také obstarává hudební vložku do otcova pořadu Uvolněte se, prosím. Nejnověji ho můžeme vidět v muzikálu Obraz Doriana Graye, kde hraje a zpívá hlavní postavu, tedy Doriana Graye. Mimo to také ilustroval otcovy knihy Tak to vidím já. Sám rád poslouchá Prince, Jemiroquai, King Crimson a černošskou muziku 70. let. Z domácí tvorby kapely Wohnout, Guločar nebo Chetane.

Má mladší bratry Adama a Jáchyma (matkou je Ivana Chýlková) a nedávno nalezeného Marka. Zajímavostí na závěr může být, že David ač (mj.) skladatel a zpěvák, neumí noty. Hájí se tím, že je dysgrafik a noty jsou pro něj prostě text. Když tedy skládá, vybavuje si současně text i melodii. Tu si nezapisuje, ale jen zpívá a následně zkouší zahrát.

Diskuze - David KrausSamostatně vystupující

David Kraus (rock)


Kapela

Moment (rock, grunge)
Andrepeste (gipsy)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 18. 1. 2019 Svátek má Vladislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz