fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozen
19. září 1947, Panna, 71 let
Česká republika
Profese
hudebník (folk / country)
Kontaktní osoba
Ing. Hana Horynová
produkce@dbservis.eu
+420 608 263 738, +421 904 919 193


Kdo se stane nejlepším dabérem? Ve hře jsou Dyk, Adamovská nebo CibulkováKdo se stane nejlepším dabérem? Ve hře jsou Dyk, Adamovská nebo Cibulková
Přelouč - V doprovodném programu vystoupí také František Nedvěd, Yvetta Blanarov...
18. 9. 2015
Lodenica štartuje v Piešťanoch vo štvrtok, prinesie bohatý program!Lodenica štartuje v Piešťanoch vo štvrtok, prinesie bohatý program!
V rámci trojdňového programu obľúbeného festivalu vystúpi švédska skupina Rednex...
27. 8. 2015
Rozmarné léto přiveze do Pikovic rozmarný festivalRozmarné léto přiveze do Pikovic rozmarný festival
Pikovice – Tomáš Klus s kapelou, Xindl X, Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, František...
13. 8. 2015

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


František Nedvěd (* 19. září 1947) je český zpěvák a kytarista. Patří mezi nejvýznamnější osobnosti české country, folku a trampské písně.

Vystupoval ve skupinách Brontosauři (která se původně nazývala Toronto) a Spirituál kvintet. Potom se vydal na sólovou dráhu jako jeho bratr Jan Nedvěd, který je také hudebník. Nyní hraje se svou skupinou, ve které hrají Petr Kocman - kytarista a zpěvák, jeho syn Vojtěch Nedvěd, který hraje na dvanáctistrunnou kytaru, baskytarista Milan Plechatý a bubeník Jaroslav Petrásek.

S bratrem Janem mají ještě sestru. Se svou manželkou Marií má dva syny: Františka (*1974) a Vojtěcha (*1977).

Životopis - František Nedvěd


Z mé "hudební" historie:

S o rok starším bratrem Janem jsem vyrůstal V Praze na Spořilově, ale hodně času jsme trávili v Lukách pod Medníkem na Sázavě. Podobně jako většina mých vrstevníků jsem začínal s beatem. S Honzou jsme hráli ve skupině The Three Long Fingers a také The Preachers. Později jsem s Honzou, Gustavem Blažkem a Jitkou Markovou založili trampskou skupinu Toronto.

V roce 1974 umírá Gusta Blažek a Jitka odchází z Toronta. Na jejich místo nastupuje Petr Zadina a Zdenka Tosková ze skupiny Ještěři.

V roce 1975 se konal zájezd Toronta a Spirituálu Kvintet do Belgie. Stávám se s Honzou a Zdenkou členy skupiny Spirituál Kvintet. Zdenka se vdala za Jirku Tichotu ze Spirituál Kvintetu.

Asi 5 minut před koncertem v Lucerně se Toronto přejmenovalo na Brontosaury. Pár let poté jsem odešel ze skupiny. Následně na to Honza Brontosaury rozpustil a hrál u Smolařů. Přibližně po půl roce se Brontosauři dávají v původním složení zase dohromady.

V roce 1988 odchází Honza ze Spirituálu a zanedlouho ho následuji i já.

Brontosauři vydrželi až do roku 1992 a mezitím Honza vystupuje se svojí ženou Hankou, Vaškem Součkem a někdy i s Wabi Daňkem. Od září 1992 hrajeme společně s Honzou.

Roku 1994 se Brontosauři dávají znovu dohromady, ale pouze proto, aby nahráli ve studiu AUDIO-KOKPIT&EDISONO nové album Zahrádky. V červnu 1996 slaví Honza padesáté narozeniny, které jsme oslavili fantastickým koncertem na Strahově - vychází "Vstupenka na Strahov" (nahráno v prosinci 1995). Koncert se uskutečnil 21.06.1996.

V roce 1997 se s bratrem Janem rozcházíme a já začínám "pomáhat" hrát Příbuzným a od roku 2011 vystupujeme opět společně s bratrem Janem, nahráváme nové album Souhvězdí jisker.

Od roku 2013 vystupuji opět samostatně nebo s kapelou Tiebreak, občas vystupujeme společně se synem Vojtou.

Diskuze - František NedvědSamostatně vystupující

František Nedvěd (folk / country)

Kapela

Ali And The Band (jazz, fusion)
M. K. Collective (jazz)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 21. 2. 2019 Svátek má Lenka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz