fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozena
15. srpna 1957, Lev, 61 let
Strakonice, Československo
Profese
hudebník


Hanka Křížková v zajetí diet: Nasadím přísnější režim!Hanka Křížková v zajetí diet: Nasadím přísnější režim!
I když v v loňském roce zhubla Hana Křížková (58) šestnáct kilo, hodlá zpěvačka...
7. 3. 2016
Zpěvačka Hana Křížková hubne, shodila už 16 kilogramůZpěvačka Hana Křížková hubne, shodila už 16 kilogramů
Věčná dietářka Hana Křížková (58) konečně našla způsob, jak zhubnout. Úprava jíd...
20. 10. 2015
Neuvěřitelná proměna zpěvačky Hanky Křížkové: Hubne díky Holubové! Už má 15 kilo dole!Neuvěřitelná proměna zpěvačky Hanky Křížkové: Hubne díky Holubové! Už má 15 kilo dole!
Konečně začala zázračně ubývat na váze. Hana Křížková (58) může děkovat změně j...
28. 9. 2015

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Narodila se 15. srpna 1957 v jihočeském městě Strakonice. Má dva bratry a jednu sestru. Vztah k muzice zdědila po rodičích. Tatínek dirigoval divadelní orchestr, hrál na různé hudební nástroje a maminka krásně zpívala a v mládí hrála ochotnické divadlo.

Životopis - Hana Křížková


Od raného dětství se snaží na sebe upozornit hereckými či pěveckými kreacemi. Od mládí se touží stát herečkou nebo zpěvačkou. Během základní školy a gymnázia se účastní různých pěveckých a recitačních soutěží. Těsně před maturitou začíná zpívat ve své první kapele, jazzrockové skupině Rotor v rodných Strakonicích (1976-81). V roce 1982 nastupuje profesionální dráhu.

Na profesionální hudební scéně se poprvé objevila v roce 1982, kdy hostovala v karlovarské skupině Metronom. První vavříny získala na jazzových festivalech, ale i na koncertech populární hudby jako host předních českých interpretů. V letech 1984-85 spolupracovala s Příbramským Big Bandem a v roce 1986-87 vystupovala jako host v programu Petra Kotvalda. Od roku 1988-93 spolupracovala s Karlem Černochem. V roce 1988 získala stříbrnou Bratislavskou lyru, Cenu diváků a Cenu novinářů. S komponovaným pořadem vystupovala nejen doma, ale v zahraničí (Rakousko, Švýcarsko, Polsko, Ukrajina, Holandsko a Německo). V letech 1991-95 zpívala zejména v předních pražských jazzových klubech a v tomto období vznikla i spolupráce s Big-bandem Milana Svobody.V roce 2002 debutovala ve filmu Andělská tvář.

V roce 1995 nastal zlom v její kariéře, byla obsazena do úspěšného muzikálu DRÁKULA / Svoboda, Borovec, Bednárik, Hes/, kde hrála ohnivou nymfu. A pak už přicházely další muzikálové nabídky. Landův KRYSAŘ - svérázná a přímá rybářka Štěpánovka, americký crazy muzikál JEPTIŠKY / Goggin, Fischer, Šimek /- zde ztvárnila dobrosrdečnou i když trochu bláznivou černošku sestru Mary Huberta, muzikál na ledě MRAZÍK / Urbánek, Sedláček, Šimek / - Marfuša, POMÁDA - na Slovensku, MONTE CHRISTO / Svoboda, Borovec, Bednárik, Hes / - paní hospodská Danglarsová, další muzikál na ledě ROMEO A LUJIE / Urbánek, Nohavice, Šimek / - milá ale ztřeštěná chůva, klasika mezi muzikály BÍDNÍCI /č.t. Borovec, Novotný / - škodolibá paní hospodská Thenardierová, GOLEM / Svoboda, Zelenka, Hagen, Renč / - hospodská Rozina,CARMEN / F.Wildhorn, č.t. A.Novák, G.Barre - vědma/, ŠVEJK / K.Mařík, V.Postránecký - 4 ženské role/ a obnovený DRÁKULA / Svoboda, Borovec, Hes, Bednárik/- ohnivá nymfa.

Ovšem její srdeční záležitostí je stále swing, šanson a blues. Má pravidelné recitály v Divadle na Zábradlí a se svým pořadem účinkuje po celé republice. S devítičlennou kapelou, složenou ze špičkových muzikantů pod vedením Martina Kumžáka, představuje svůj repertoár a to trochu nevšedním způsobem. Chce se s diváky podělit nejen o své písně, ale i o pohled na svět, na život, na muziku, na své kolegy a neváhá na sebe prozradit své životní a profesní trapasy. Do každého večera si zve osobnosti, jíž si váží a kterou ctí, na malé popovídání / I.Janžurová, I. Huttnerová, L. Brabec, B. Rosner, Z. Kabátová, J. Němcová, H. Štáchová, N. Konvalinková..../. Snaží se, aby její recitály byly příjemnými večery, které diváky potěší nejen muzikantsky, ale i lidsky a přinesou jim dobrou náladu a pohodu.

Diskuze - Hana KřížkováSamostatně vystupující

Hana Křížková


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 17. 1. 2019 Svátek má Drahoslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz