fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Rodné jméno
Imran Zangi
Další jména
Musa
Narozen

Teherán, Irán
Profese
hudebník (jazz-blues / rock)


Medicína, nebo hudba? Imran Musa Zangi si vybral to první. "A dnes je to úplně krásný. Sláva je obláček na nebi"Medicína, nebo hudba? Imran Musa Zangi si vybral to první. "A dnes je to úplně krásný. Sláva je obláček na nebi"
Oční lékař, perkusionista krasobruslař, vzpěrač a malíř. To není pět různých oso...
24. 4.

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Od dvou let žije v Praze, vyučil se doktorem, hraje na perkuse. Společně s pianistou Martinem Kratochvílem a kytaristou Tonym Ackermanem vytvořili vlastní trio.

Životopis - Imran Musa Zangi


Narodil se v Teheránu, od dvou let žije v Praze. Matka vystudovala textilní návrhářství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Otec do Československa přijel v rámci diplomatické mise, později v Praze postgraduálně absolvoval obor analytická chemie. V mládí Imran Zangi závodně krasobruslil, patnáct let účinkoval v dětské revue po Evropě.

Po ukončení sportovního gymnázia pokračoval ve studiu všeobecného lékařství na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Pro specializaci očního lékaře se rozhodl již ve čtrnácti letech.[1] Od promoce působil řadu let na Oční klinice 1. LF UK a VFN v Praze (dříve její části II. oční klinice), pracoval také jako vedoucí lékař Centra péče o zrak Ústavu lékařské kosmetiky v Praze a v současnosti se věnuje své optice. Složil dvě atestace z oftalmologie.

Již během vysokoškolského studia začal od roku 1980 koncertovat s Miki Volkem a skupinou B komplex. Následně spolupracoval pět let s Horkým dechem Jany Koubkové, byl členem či hostem několika kapel jako Yo Yo Band, Yandim Band, Dan Kohout Band, -123 min. nebo Monkey Business.

Společně s pianistou Martinem Kratochvílem a kytaristou Tonym Ackermanem vytvořili vlastní trio. V roce 1984 získal jako první v Československu kvalifikaci instrumentalisty na perkuse.

Je také výtvarně činný, preferuje kaligrafii a figurální malbu. Hovoří persky, arabsky, anglicky a rusky.

Má íránské občanství. České občanství a cestovní pas získal až v dospělosti po narození syna Filipa. Za manželku má notářku JUDr. Janu Zangiovou rozenou Beránkovou, bývalou československou krasobruslařku, která na mistrovstvích světa 1981 a 1982 obsadila v kategorii tanečních dvojic s Janem Bartákem 9. místo.

Diskuze - Imran Musa ZangiSamostatně vystupující

Imran Musa Zangi (jazz-blues / rock)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 5. 2018 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz