fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Zprávy    

Profese
hudebník (jazz-blues / pop / rock)


Ivan Hlas oznámil: Nemám hlas! Musím na operaci...
Ruší do konce prázdnin všechny koncerty! Ivan Hlas (64) totiž paradoxně nemá hl...
6. 8.
"Došel jsem tam, kam jsem chtěl," říká Ivan Hlas. "Teď hraju s těmi nejlepšími""Došel jsem tam, kam jsem chtěl," říká Ivan Hlas. "Teď hraju s těmi nejlepšími"
"Šakalí léta byla dobrá reklama," říká známý muzikant. "Ale myslím, že jsem měl ...
7. 11. 2017
Ivan Hlas došel po čase tam, kam chtěl. "Teď hraju s těmi nejlepšími"Ivan Hlas došel po čase tam, kam chtěl. "Teď hraju s těmi nejlepšími"
Krásnej dar. Tak se jmenuje poslední deska Ivana Hlase. "Strategie byla taková, ...
7. 11. 2017

Ocenění


1993, Český Lev, Hudba, Šakalí léta

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Narozen 10.5.1954 v Praze na Vinohradech, ve čtyřech letech se přistěhoval na pražskou Hanspaulku. Vyučený knihkupec, po sedmileté praxi vystřídal řadu různých zaměstnání, (asi třiadvacet, namátkou - kulisák v ND, tamtéž čalouník, prodavač zeleniny, výstupní kontrolor u počítačů, dělník na lepičce v papírnách, odečítač vody, stavební dělník, topič, závozník u stavebního závodu, poštovní doručovatel atd.) po celou dobu především muzikant.

Absolvoval LŠU, obor klasická kytara u p. učitele M. Mizery.

Životopis - Ivan Hlas


První skupina The Mice v roce 1968, školní kapela, náznaky vlastní tvorby.

Do roku 1971 soukromý písničkář, zde už výhradně vlastní písničky.

V tomto roce spoluzakládá s Janem Velebou bluesovou skupinu Žízeň, (Oleg Langer, Ondřej Hejma, Jiří Malík), - první poloprofesionální hraní, (např. Malostranská beseda v Praze), různé festivaly a kluby. Skupina se orientovala na klasické městské blues. Po rozchodu kapely hraje chvíli s Yo - Yo bandem, poté duo s Ondřejem Hejmou. Spolu zakládají Žlutého psa, opět orientace na vlastní tvorbu. V roce 1980 zakládá vlastní kapelu Navi Papaya, (Jan Kalousek, Pavel Kučera, Richard Dvořák, Ivan Dvořák), hrají výhradně vlastní písničky, orientace na blues, reggae, písničkáře Dylana a jemu podobné. Po emigraci Jana Kalouska v roce 1983 zakládá s Jiřím Horálkem a Vlastou Voralem skupinu Nahlas. (Pavel Cingl, Jan Špička). Ze skupiny Marsyas přichází Pavel Skála a kapela v sestavě Hlas, Skála, Cingl, Voral, Pavel Kučera, Horálek, získává cenu Českého hudebního fondu na festivalu Vokalíza v Pražské Lucerně. Na základě tohoto úspěchu točí v roce 1985 první album. Skupina plnohodnotně koncertuje, dochází k personálním změnám (Pavel Skala, Petr Pištora), vydává druhé album. V roce 1989 úplná výměna hudebníků, potom konec tohoto období Nahlasu . V r. 1990 Trio rychlého nasazení (TRN) s Pavlem Cinglem a Janem Ponocným, první zahraniční turné (Německo). Natáčení alba Cesta tam a zase zpátky - Volné sdružení hudebníků (Václav Veselý, Jan Ponocný, Petr Mašek, Petr Pištora, Richard Dvořák, Pavel Skala, Mirda Mirovský). Z této sestavy vznikl další Nahlas (Štěpán Albrecht, Martin Schneider). Rok 1992 - hudba k filmu Šakalí léta a další album L.P. 93. V roce 95 rozpuštění Nahlasu , přichází zpět Ivan Dvořák, Richard Dvořák, nově František Kotva a Jiří Novotný, zvaný Plech . Název - Ivan Hlas a His Boys, album Tanec při svíčkách . Další pokračování Navi Papaya 1997, (Hlas, Ponocný, Albrecht, Dvořák R., Dvořák I., Novotný J., do konce roku 2002.) Alba - Den šťastného koně, Ivan Hlas 1999, Obrátíš mi naruby ráno

Od začátku roku 2003 skupina Růžový brejle , album Utek mi pes (listopad 2004).

Od roku 2006 převážně komorní sestava Ivan Hlas Trio (Norbi Kovács - ak. kytara, Jaroslav Olin Nejezchleba - violoncello, Ivan Hlas - ak. kytara), v březnu 2008 album Láska jako oliva .

Diskuze - Ivan HlasKapela

Ivan Hlas trio
Pokojové trio (jazz-blues / pop / rock)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 12. 12. 2018 Svátek má Simona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz