fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozen
29. června 1978, Rak, 39 let
Tábor, Československo
Profese
hudebník, herec


Od té doby, co jsem v kapele Arakain, už moc neodpočívám, říká Jan ToužimskýOd té doby, co jsem v kapele Arakain, už moc neodpočívám, říká Jan Toužimský
Byl to radikální skok. Jan Toužimský dělal v roce 2002 plynaře, zpíval v regioná...
4. 7. 2016
Jan Toužimský: Arakain pro mě byla výzvaJan Toužimský: Arakain pro mě byla výzva
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - V pátek večer vystoupí v hradeckém KD Střelnice jedn...
8. 4. 2016
Lucie Bíla & Arakain: Uvidíme sa v Snine, u bratov!Lucie Bíla & Arakain: Uvidíme sa v Snine, u bratov!
Tak znie časť videopozvánky, ktorú špeciálne pri príležitosti vystúpenia na najv...
26. 5. 2015

Životopis - Jan Toužimský uprav informace o osobnosti


Jan Toužimský (29. června 1978, Tábor) je český zpěvák, hudebník, muzikálový herec a frontman populární české metalové kapely Arakain.

Na počátku své pěvecké kariéry působil v jihočeských kapelách Simon (1994 - 2004) a později InSIDERS (2002 - 2007). Od roku 2003 do roku 2009 účinkoval v muzikálu Michala Pavlíčka, Excalibur (hl. role král Artuš), alternoval Kamila Střihavku a Petra Koláře.

V září 2004 vstoupil do kapely Noise Gate (založená Milošem "Mimi" Knopem), která fungovala do května 2005. Zásadní pro něj bylo přijetí do kapely Arakain v prosinci 2004 - stal se frontmanem a přední osobností kapely. Premiérové představení s kapelou ho čekalo na desce Warning! (2005) v duetech Strom života (vč. videoklipu) a DNA. Roku 2006 pak s Arakainem vydali řadovou desku Labyrint a natočili videoklip k písni Vir. Účastnil se multimediálního česko-slovensko-polského projektu Leška Wronky Vichry (hlavní role boha Beskida).

Od roku 2006 vystupoval v inscenacích hudebního divadla RockOpera Praha: Oidipus Tyranus RockOpera (1. část Antické trilogie, role Oidipa), 7 proti Thébám MetalOpera (2. část Antické trilogie, role Polyneika), Antigona RockOpera (3. část Antické trilogie, role Haimóna).

V roce 2007 vyšlo DVD a 2CD z výročního koncertu k 25. výročí kapely Arakain s názvem Arakain XXV Eden (zde prováděl i zvukové práce - mastering a mix, sestřih bonusů na DVD, ozvučení menu DVD atp.). V témže roce hostoval na CD kapely Seven Light of souls. Roku 2008 se stal patronem české verze časopisu Hard Rocker, vydával volně šiřitelný singl Branou Ráje od Václava Noida Bárty.

O rok později vyšlo nové řadové CD kapely Arakain - Restart. Dále začal vystupovat v muzikálu Mona Lisa (role Giulian De Medici, koncem roku 2009 končil), vydal singl Hotel Morrison od Jiřího Urbana ml. a CD Above All (památka na skupinu InSIDERS). Pro kapelu Arakain tvořil a stříhal videoklip Paganini. V roce 2010 získal s Arakainem zlatou desku za CD Restart a účinkoval v muzikálu Ať žije rokenrol, autorů Petra Jandy a Karla Šípa (hlavní role rockového zpěváka Ronnyho), dále byl obsazen do role Jidáše v rockové opeře Jesus Christ Superstar, uvedené v Hudebním divadle Karlín. V roce 2011 vydal s kapelou Arakain nové CD Homo sapiens..?.

Diskuze - Jan Toužimský
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 26. 5. 2018 Svátek má Filip
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz