fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozena
5. června 1950, Blíženci, 68 let
Brno, Československo
Profese
hudebník (pop), herečka
Kontaktní osoba
Zdeněk Brouček
broucek.zdenek@centrum.cz
+420 724 444 506


Nejhorší Vánoce Jitky Zelenkové: Hádky u stolu a Ježíšek často bez maminky!Nejhorší Vánoce Jitky Zelenkové: Hádky u stolu a Ježíšek často bez maminky!
Dnes už Jitka Zelenková (68) vzpomíná na vánoční svátky s úsměvem, ale když byl...
26. 12. 2018
Strčila prsty do zásuvky? Zelenkové na hlavě vyrostlo něco šíleného!Strčila prsty do zásuvky? Zelenkové na hlavě vyrostlo něco šíleného!
Premiéru dokumentu z koncertu na počest Věry Špinarové (†65)  A pořád vás mám ...
14. 12. 2018
Zelenková slavila půlstoletí na hudební scéně. Dorazili Kraus i SlováčekZelenková slavila půlstoletí na hudební scéně. Dorazili Kraus i Slováček
Zpěvačka Jitka Zelenková (68) si k 50. výročí své kariéry nadělila nejen nové al...
15. 11. 2018

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Narodila se v Brně v hudební rodině, otec dirigent, matka zpěvačka.

Začala zpívat v Poděbradech. Vyhrála celostátní soutěž Talent 67 a v témže roce získala druhé místo v prvním ročníku festivalu amatérských zpěváků v Jihlavě.

Životopis - Jitka Zelenková


Ještě než odmaturovala- již hostovala v pražských divadlech Rokoko a Apollo a také ve filmu Bylo čtvrt a bude půl. Po maturitě nastoupila do angažmá divadla Rokoko kde účinkovala v hudebních hrách a ve společném programu se sourozenci Ulrychovými. K významné spolupráci patří i koncertování s SHQ Karla Velebného, kde měla možnost rozvinout svůj jazzový talent. Už od svých pěveckých začátků Jitka Zelenková vystupovala jako host s orchestry Karla Vlacha, Gustava Broma, Václava Hybše a také s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu, který řídil Josef Vobruba a se kterým natočila svoje první nahrávky pro firmu Supraphon.

V roce 1973 Jitka Zelenková dostala nabídku k účinkování po boku Karla Gotta ve skupině Ladislava Štaidla se kterým procestovala mnoho zemí, kde vystupovala téměř čtrnáct let nejen jako vokalistka, ale i jako sólistka. Během této doby usilovně pracovala na sólové kariéře. Svůj repertoár s úspěchem prezentovala v televizních a rozhlasových pořadech.

Dařilo se jí i na domácích a zahraničních festivalech, kde získávala ocenění poroty i přízeň publika (Bratislavská lyra, Děčínská kotva, Sopoty…)

V roce 1980 nahrála první sólové album Zázemí, které se setkalo s velkým ohlasem u posluchačů i odborníků. Vedle vytříbeného hudebního vkusu zúročila i svoji dlouhodobou spolupráci s textařem Eduardem Pergnerem. Úspěch byl korunován televizním zpracováním recitálu, který režíroval Ján Roháč. Následovala sólová koncertní vystoupení s Orchestrem Ladislava Štaidla a zároveň komorní recitál pro pražskou Redutu, který zpěvačka připravila s fenomenálním klavíristou Rudolfem Roklem. Tento recitál s úspěchem uváděli patnáct let.

Po ukončení spolupráce s Orchestrem Ladislava Štaidla v roce 1987 Jitka Zelenková nejen že pokračovala ve zdařilém komorním recitálu s Rudolfem Roklem, ale prohloubila spolupráci s Orchestrem Gustava Broma a Big Bandem Felixe Slováčka.

V roce 1993 nahrála s Big Bandem Felixe Slováčka swingovou desku pod názvem Jen pár večerů a vydala se na swingové turné po Španělsku.

V současné době Jitka Zelenková vystupuje se sólovým recitálem, kde ji doprovází František Raba na kotrabas a Lev Rybalkin na klavír, dále vystupuje jako host orchestrů: např. Orchestr Gustava Broma, Big Band Felixe Slováčka, Golem, Boom-band!... ad. V posledních letech je zvána jako speciální host do programu Heleny Vondráčkové a Karla Gotta. Aktivně a pravidelně se účastní řady charitativních koncertů.

Jitka Zelenková se svým sametovým hlasem jde dál trpělivě za muzikou, která jí je blízká, za texty, které něco sdělují a v nichž vnímavý člověk najde cosi ze svých vlastních životních pocitů.

Diskuze - Jitka ZelenkováSamostatně vystupující

Jitka Zelenková (pop)

Filmy a seriály

   Název    Orig. název    Rok výroby    Hodnocení    

Hraje - Jitka Zelenková
Bylo nás šest (seriál) 1985
Tajemství Karla Gotta 2012

Divadlo


Hraje - Jitka Zelenková
Koncert pro Krtka
Fantom Londýna


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 3. 2019 Svátek má Josef
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz