Juraj Nvota > Zprávy


   Informace    Komentáře    Zprávy    


Zprávy

    1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   >  

Čt24 - kultura   28. 8. 2013 Rukojmí chce dohnat Pelíšky
Bratislava - Na západním Slovensku začalo natáčení nového celovečerního filmu Rukojmí. Příběh malého chlapce z konce šedesátých let dvacátého století režíruje Juraj Nvota a do snímku obsadil špičku mezi českými a slovenskými herci. Na filmu, který má ambice zopakovat fenomenální úspěch Pelíšků, se koprodukčně podílí i Česká televize.


24hod.sk   15. 8. 2013 Juraj Nvota nakrúca nový slovenský film
Slovenský režisér a herec Juraj Nvota nakrúca nový film s názvom Rukojemník. O scenár sa postarala autorská dvojica Peter Pišťanek a Marian Urban, ktorí už spolupracovali na snímke Rivers Of ...


24hod.sk   14. 8. 2013 Juraj Nvota začal nakrúcať Rukojemníka
Na snímke režisér Juraj Nvota.


Super.cz   29. 7. 2013 Nahota po padesátce? Žádný problém pro šťabajznu Annu Šiškovou, která takto odhalila ve filmu svá stále pevná ňadra
Slovenská herečka Anna Šišková (53), která se do povědomí diváků dostala díky seriálům Letiště či Místo v životě, se, pokud jí to role předepisovala, neváhala svlékat na filmovém plátně. Svá ňadra a zadeček ostatně odhalila už ve svých pětatřiceti letech ve snímku Juraje Nvoty Dušička.


Bleskovky.sk   16. 5. 2013 Fulmaya, dievčatko s tenkými nohami – slávnostná premiéra
V stredu 15. Mája privítalo bratislavské kino Nostalgia tvorcov filmu „Fulmaya, dievčatko s tenkými nohami“. Divákov prišla pozdraviť delegácia v zložení Dorota Nvotová, režisérka a scénaristka Vendula Bradáčová, dramaturgička Věra Krincvajová a producent Jan Bradáč. Okrem popoludnajšej besedy pre novinárov delegácia pozdravila aj divákov na slávnostnej premiére filmu, po ktorej sa konalo drobné občerstvenie spojené s výstavou fotiek. Okrem iných sa na premiére zúčastnili aj Anka Šišková, Juraj Nvota a Henrich Krejča.


Super.cz   14. 8. 2012 Kdo je tahle kráska? Seznamte se s Terezou Nvotovou, mladší dcerou Anny Šiškové
Když se začne mluvit o dceři Anny Šiškové (52), každému hned vyvane na mysli její starší dcera Dorota Nvotová (29), která se českým divákům představila hned v několika filmech, například v komedii O život. Kromě Doroty, jež se kromě herectví věnuje také hudbě, má však sympatická slovenská herečka ještě mladší dceru Terezu (24), jejímž otcem je režisér Juraj Nvota. Také ta pokračuje v rodinné tradici a jde cestou herectví.


Lidovky.cz   13. 7. 2012 Film Konfident s Jiřím Mádlem: Myslet to dobře nestačí
Velmi bohulibé ambice někdy vedou ke vzniku mimořádně slabého filmu, pokud se k nim nepřidá už nic dalšího. Konfident režiséra Juraje Nvoty je toho ukázkovým příkladem.


Aktuálně - Kultura   10. 7. 2012 Recenze: Příliš sympatickému Konfidentovi chybí odvaha
Juraj Nvota se v příběhu estébáka nepřiblížil Poutům


Novinky.cz - kultura   4. 7. 2012 Slovenský Konfident s Jiřím Mádlem v hlavní roli na solidní film nestačí
Je asi dobře, že na Slovensku vznikl snímek, který se odehrává za minulého režimu. Konfident (slovensky eŠteBák) režiséra Juraje Nvoty se navíc vyhýbá černobílosti – nemoci, kterou při ohlížení do minulosti často trpí česká kinematografie. Po premiéře na karlovarském festivalu vstupuje ve čtvrtek snímek do českých kin.


Denik.cz - Kultura   4. 7. 2012 Režisér Juraj Nvota o svém filmu Konfident: Dobrý příběh klade otázky
Praha /ROZHOVOR/ - Thriller Konfident, který má premiéru už ve čtvrtek 5. července,  nabízí napínavý příběh střetu jedince s dobře organizovanou státní policejní mocí. Film inspirovaný skutečností vychází z autentických archivních materiálů Ústavu pamäti národa v Bratislavě. Předobraz hrdiny Adama byl radioamatér, který se dostal do centra pozornosti Státní bezpečnost (StB). Film natočil  Juraj Nvota, který býval zároveň i herec, před kamerou jako herec debutoval v roce 1976 po boku Ivy Bittové v hlavní mužské roli v poetickém snímku režiséra Dušana Hanáka Ružové sny. Od začátku 90. let se začal systematicky věnovat filmové režii, hlavně v televizi... Jeho nejznámějším filmem pro kina jsou Kruté radosti z roku 2002. Co o svém novém filmu řekl? „Hlavním tématem příběhu filmu Konfident je strach. Na hranici slouží mladí vojáci. Jako by hlídali obrovské vězení velikého socialistického „tábora svobody". Mají strach. Musí plnit rozkazy. I střílet..."

    1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   >  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 4. 2014 Svátek má Vojtěch
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz