fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozena
24. května 1967, Blíženci, 52 let
Zlín, Československo
Profese
hudebník (pop), herečka
Kontaktní osoba
Petr Klér
agentura.kler@seznam.cz
+420 777 288 479


Jako by si z oka vypadly! Slavné matky a dcery českého showbyznysuJako by si z oka vypadly! Slavné matky a dcery českého showbyznysu
Celá maminka! Dcery slavných krásek zdědily geny právě po nich a není překvapen...
17. 7.
Děti slavných na premiéře Avengers: Nejstarší syn herečky Ani Geislerové Bruno (14) přerostl mámu o hlavu!Děti slavných na premiéře Avengers: Nejstarší syn herečky Ani Geislerové Bruno (14) přerostl mámu o hlavu!
Milují děti a superhrdiny. Aňa Geislerová (43), Leona Machálková (51), Jakub Ko...
25. 4.
Šinkorová, Arichteva a další prosí o pomoc: Zachraňte Ivanku bez tváře!Šinkorová, Arichteva a další prosí o pomoc: Zachraňte Ivanku bez tváře!
Veronika Arichteva (32), Matěj Ruppert (41), Diana Kobzanová (37), Martina Párt...
19. 4.

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Leona Machálková (* 24. května 1967 Zlín) je česká zpěvačka. Věnuje se muzikálu.

Životopis - Leona Machálková


Narodila se ve Zlíně. Dětství prožila v moravském Přerově, kde navštěvovala základní školu a následně i gymnázium. Už v dětském období začala inklinovat k hudbě i divadlu. Po maturitě nastoupila na Filosofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudovala obor český jazyk a dějepis. Od 18 let vystupovala s hudebními formacemi Damián a Znamení dechu.

Roku 1991 se odstěhovala do Prahy, začala moderovat na rozhlasové stanici Evropa 2, uváděla na České televizi hudební pořad Telerezonance a také přijala nabídku na účinkování v divadle Semafor. Od roku 1993 následovaly role v muzikálech West Side Story, Jesus Christ Superstar, Dracula, Mise, Monte Cristo. V roce 1996 Machálkové vyšel sólový debut - CD Leona. S pomocí Karla Svobody (autor muzikálu Dracula, v němž Machálková ztvárnila dvojroli Adriany-Sandry; později i titulní ženskou postavu Lorraine) se prosadila na českém hudebním trhu jako sólová zpěvačka a vydala své první nadčasové album Leona (1996). Pod Svobodovým vedením nazpívala dvě úspěšné desky coververzí Film a muzikál (1998), Film a muzikál II (1999). Oba dva projekty společně vyšly pod značkou Warner Music Czech republic. Stejný vydavatel je podepsaný pod dalšími dvěma deskami Machálkové - Blízká setkání (2001) a Jsem to já (2002).

11. ledna 2003 v Thajsku porodila svému příteli Bořku Šípkovi syna Artura.

Na podzim 2005 vyšlo její album Voda divoká (vydavatelství EMI). Po vzoru celosvětových pop-star jako je třeba Robbie Williams si Leona splnila sen a natočila swingovou desku. Ta vznikla ve spolupráci s Orchestrem Martina Kumžáka. Nový „swing“ repertoár představila koncem roku 2005 na koncertu Královny popu v Karlových Varech, kde vystoupily i Ilona Csáková, Eva Pilarová, Helena Vondráčková a Jitka Zelenková. Nedávno pod režijní taktovkou Jozefa Bednárika vystupovala v titulní roli Angeliky ve stejnojmenném muzikálu skladatele Michala Davida. Toto představení mělo premiéru v březnu 2007.

V červnu 2009 vydala první kompilační "best of" album Největší hity. Aktivity tohoto období jsou spojeny i s divadlem - show Nikita&Šachmat, muzikály Jack Rozparovač a Robin Hood (2010). Na podzim 2010 připravuje nový koncertní program "Srdce na dlani" s živou kapelou za zády a vokalistkami (např. Radka Pavlovčinová). V roce 2012 se chystá vydat nové CD + DVD.

Diskuze - Leona MachálkováSamostatně vystupující

Leona Machálková (pop)

Filmy a seriály

   Název    Orig. název    Rok výroby    Hodnocení    

Hraje - Leona Machálková
Pražský písničkář (seriál) 1996
The Mike Douglas Show (seriál) 196170%
 - IV/136logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 19. 8. 2019 Svátek má Ludvík
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz