fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Vystoupení    

Narozen

Liberec, Česká republika
Profese
hudebník


Životopis - Lipo uprav informace o osobnosti


Lipo – zakládající člen kapely BPM (Básníci před mikrofonem). V roce 2006 spojili své aktivity Lipo a Paulie, aby proklestili cestu stylu projevu, co nemá na české hip hopové scéně obdoby. Již jejich první deska nazvaná Slova podpořená klipy k písním Madam poezie nebo David, zaznamenává značný ohlas jak u širší posluchačské veřejnosti, tak u hudební kritiky, která nebývá k rapovým deskám zrovna vstřícná.

Zásadním krokem v historii kapely je vydání druhé desky Horizonty. S ní BPM dostávají pověsti autorů s textovým přesahem, ale zároveň se otevírají širšímu obecenstvu větším důrazem na muzikálnost desky. Lipo iniciuje přizvání ke spolupráci producenta Filipa Míška z legendární skupiny Khoiba, který se na výsledku desky výrazně podepisuje. Senzací se stává první singl Chill, který slaví úspěchy jak v televizi, tak rádiích. Deska vynese kapele cenu hudební akademie Anděl v kategorii Hip-Hop/R’n’b. Že jejich nerezignování na hodnotu textu, však nemusí být na překážku, dokazují úspěšně odehrané koncerty jak v menších klubech, tak na velkých festivalech, po celé republice.

Novou pozici, tentokrát občansky angažovanou si Lipo vyzkoušel v období komunálních voleb na podzim roku 2010. Jeho song Pozdravy z Liberce zaujal veřejnost napříč generacemi a vyjadřovala se o něm s uznáním i mnohá média (Mf Dnes, Respekt, Lidové noviny atd.). Na jaře roku 2011 pak Lipo oznamuje práci na své debutové desce.

Diskuze - LipoSamostatně vystupující

Lipo

Hudební akce

Michalfest 2018 (hip-hop / ostatní akce / heavy metal / folk-country / pop / folklor / rock, punkrock, speed metal, hard rock, reggae, ska, dancehall, drum´n bass, swing, folk, bluegrass) -  termín vystoupení 15. 6. Ostrava-Michálkovice

Kapela

Básníci před mikrofónem (hip hop, alternativa)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 5. 2018 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz