fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Profese
hudebník (pop / rock)


Vágner a Rosák v obležení playboy zajíčků! Na Vojtka a Kavalčíka dohlížely partnerkyVágner a Rosák v obležení playboy zajíčků! Na Vojtka a Kavalčíka dohlížely partnerky
Když má muž na dosah ruky řadu krásných slečen ve svůdných kostýmcích, jen těžk...
13. 3.
VIDEO: Michael Foret se v novince "Rockstar" hudebně obrací ke kytarám a elektroniceVIDEO: Michael Foret se v novince "Rockstar" hudebně obrací ke kytarám a elektronice
Michael Foret plánuje příští jaro ve spolupráci s Luďkem Fialou vydat novou desk...
21. 9. 2017
Michael Foret chtěl romantiku s manželkou:  Překazily ji zuby jejich dceryMichael Foret chtěl romantiku s manželkou: Překazily ji zuby jejich dcery
Zpěvák Michael Foret (30) je šťastný muž. Má krásnou manželku Elišku, která i p...
17. 5. 2017

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Michael Foret se narodil ve znamení Panny 20. září 1986 přesně za pět minut půl jedenácté dopoledne v Prostějově, kde také do svých 15-ti let vyrůstal.

Jako malý kluk chtěl být snad vším, co existuje. Vojákem, popelářem, doktorem, pilotem, tenistou…. Ze všeho nejvíc ho ale bavilo zpívat. Již odmala zpíval dětem a učitelkám ve školce i škole, vždy se chtěl naplno předvádět a být středem pozornosti.

Životopis - Michael Foret


Hudbu zdědil Michael po svém tátovi, který je taky hudebník. Když byl Michael malý, tak jeho otec zpíval a hrával s kapelou na nejrůznějších akcích. Od plesů, až po dětské karnevaly. Na nich si tehdy tříletý Michael poprvé vyzkoušel jaké to je, zpívat na pódiu před plným sálem lidí. „Nebyly mi tehdy skoro ani tři roky, když mě babička s dědečkem a maminkou vzali na jakýsi dětský karneval, kde právě hrál táta. Hned, jak jsme do toho kulturáku dorazili, tak jsem okamžitě vlítnul na pódium, táta mi dal mikrofon do ruky a já spustil Za Tů Horů, Za Vysoků…To byla moje nejoblíbenější písnička a já ji furt zpíval. To jsem ještě ani neuměl pořádně mluvil. Lidi se tehdy tak bavili, až jsem z toho měl takovou radost, že mě už z toho pódia nemohli dostat… Jako kdyby to bylo včera.“ zavzpomíná Michael.

Jeho otec na něj měl ale vůbec velký vliv. Nejen, že ho naučil základům na kytaru, ale také ho velice silně hudebně ovlivnil. „ Vždy, když jsme jeli s mámou a s tátou někam autem, jako že jsme byli neustále někde na cestách, tak táta měl v autě puštěnou pořád nějakou muziku. Od Pink Floyd, Smokie, Queen, Abby, až po Roxette, Cranberries, U2, Phila Collinse, Petera Gabriela, Eurythmics nebo třeba Ozzyho Osbourna a třeba Tinu Turner. Právě tahle hudba a kultura mi určila životní směr a styl. Táta vždycky jednotlivou písničku, která právě hrála, plnohodnotně okomentoval. Vždy mi říkal, co kde hraje, kdo co hraje a jak to hraje. Vlastně mě naučil poslouchat dobrou muziku.

Michael je jedináček. Tvrdí, že jeho jedno z nejoblíbenějších míst na světě jsou Křenůvky, kam od narození jezdíval s rodiči na chatu. Později si v Křenůvkách postavili rodinný dům, kam se přestěhovali. To bylo Michaelovi nějakých 15 let. „ Na Křenůvky vzpomínám nejraději. Prožil jsem tam nejkrásnější dětství, které jsem mohl. Když jsem byl dítě, nebyl jsem příliš usedlý. Musel jsem pořád něco dělat, vymýšlet, někam utíkat a někoho otravovat. Byl jsem takové neposlušné dítěJ Kam jste mě posadili, tak jste si mohli být jisti, že mě tam za 5 minut nenajdete. Miluju Křenůvky hlavně pro to, že je tam neuvěřitelná volnost. Je to jiný svět. Mám to štěstí, že bydlíme 20 m od lesa, který je hluboký přes 50 km. Je tam krásná příroda, vzduch a hlavně klid. Les mě velice inspiruje. O přírodě mě naučil ale nejvíc můj dědeček. Děda mě naučil nejen rybařit, houbařit a poznávat přírodu a smysl pro ni, ale taky mi vždy věřil v hudbě. Vždy při mě stál a podporoval mě. Byl to právě on, který mi koupil moji první kytaru, když mi bylo třináct a já na ni začal skládat písničky.

Když bylo Michaelovi nějakých 13 let, tak ho jeho kamarád vzal poprvé na koncert do Prahy. Byli to irští The Cranberries. „ Ten koncert byl pro mě strašně obrovským zážitkem. Byl to pro mě vlastně takový zlom. V ten den jsem si poprvé velice vážně řekl, že tímhle směrem se musím v životě dát. Že tohle chci dělat, a že tohle je můj jediný cíl. Dělat hudbu pro potěšení sebe a lidí. Být zpěvákem! V tu dobu jsem už různě vystupoval s kytarou na všemožných kulturních akcích v okolí Prostějova a pokoušel se skládat své texty a písničky. Zkoušel jsem i různé pěvecké soutěže.

V národní hudební soutěži Česko Hledá SuperStar se Michael dostal do finále a právě tam startuje i jeho kariéra. Na jaře v roce 2006 vydává pod velkým vydavatelstvím SONY BMG svoji debutovou desku FORTE, kde se objevuje písnička Expert, kterou Michael nazpíval pro film Experti, kde si rovněž zahrál jednu z rolí.

Nyní Michael už přes rok hraje se svou kapelou ForetGump, se kterou připravuje debutovou desku, která by měla spatřit světlo světa počátkem roku 2008

Diskuze - Michael ForetSamostatně vystupující

Michael Foret (pop / rock)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 7. 2018 Svátek má Libor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz