fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozena
30. března 1979, Beran, 39 let
New York, USA
Profese
hudebník (pop / rock)


Colours a Pohodu porovnávať môžeme, no viac ich toho spája ako rozdeľujeColours a Pohodu porovnávať môžeme, no viac ich toho spája ako rozdeľuje
OSTRAVA - Hudobné hviezdy ako Jamiroquai, Imagine Dragons, LP, Justice či Norah ...
26. 7. 2017
NAžIVO: Druhý den Colours Of Ostrava patřil LP, Norah Jones a Faada FreddymuNAžIVO: Druhý den Colours Of Ostrava patřil LP, Norah Jones a Faada Freddymu
Hvězdná jazzová klavíristka Norah Jones druhému dni ostravských barev dominovala...
23. 7. 2017
Písničkářka Norah Jones: Hudba je moje celoživotní povoláníPísničkářka Norah Jones: Hudba je moje celoživotní povolání
Americká písničkářka Norah Jones přijela poprvé za českými fanoušky. Devítinásob...
21. 7. 2017

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Před tím, než začala vydávat svoje alba, byla pouze příležitostnou zpěvačkou[1]. Spolupracovala ovšem s řadou skupin, jako byly například Wax Poetic, Peter Malik Group a velmi často také s kytaristou Charliem Hunterem. Její hlas byl stále častěji přirovnáván k Billie Holiday či Nině Simone a i její hra na piáno sklízela podobnou chválu.

Životopis - Norah Jones


Své debutové album vydala v únoru 2002 a za tuto vytříbenou směs jemného popu, jazzu a country okamžitě sklidila pochvalné kritiky. První singl z této stejnojmenné desky Come Away with Me vystoupal až na vrchol americké hitparády Billboard 200. Album získalo sošku Grammy za album roku[2]. Do roku 2007 se tohoto alba prodalo přes 20 milionů kusů.

Druhé album dostalo název Feels like Home a vyšlo v únoru 2004. Na tomto albu se nechala mnohem více ovlivnit country, než tomu bylo u předchozího alba. Ani ne týden po vydání se ho prodalo milion kusů, byl to rekord v celé historii Blue Note Records. Alba se do dnešních dnů prodalo 14 milionů kusů.

Třetí album, Not Too Late vyšlo koncem ledna 2007. Je prvním, pro které si ona sama napsala všechny písně sama (nebo alespoň s někým spolupracovala). Možná právě proto jsou některé písně temnější než jsou ty na předchozích dvou albech. Celé album je nahráno v jejím domácím studiu. Ona sama popisuje nahrávání jako „zábavné a uvolněné, bez hrozby termínu odevzdání“ (Blue Note údajně netlačilo na termín vydání). Píseň My Dear Country z tohoto alba je politická satira, Jones jí napsala před presidentskými volbami v roce 2004. Album Not Too Late se stalo hitparádovou jedničkou ve dvaceti zemích, za první týden se ho prodalo 720 tisíc kusů.

Diskuze - Norah JonesSamostatně vystupující

Norah Jones (pop / rock)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 24. 4. 2018 Svátek má Jiří
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz