fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    

Narozen
21. srpna 1981, Lev, 37 let
Jablonec nad Nisou, Československo
Profese
hudebník, herec
Kontaktní osoba
Marek Pospíšil
marek@etp.czi
+420 777 222 317


Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Od dětství se věnoval hudbě, hře na kytaru a banjo. V roce 2006 absolvoval Konzervatoř a vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze v oboru zpěv u profesora Vratislava Kadlece. Jeho první divadelní zkušeností byl tramp v muzikálu Daniela Landy Tajemství a poté role Archanděla Michaela ve španělské verzi muzikálu Ondřeje Soukupa a Gábiny Osvaldové Juana de Arco (Johanka z Arku).

S jazzovou kapelou Skandovat Oranž nazpíval v roce 2006 autorskou desku s názvem For Bessie a ve stejný rok také nahrál album Still Restless s bluegrassovou kapelou Modrotisk. S touto kapelou reprezentoval jako banjista po šest týdnů Českou republiku na world-festivalu ve westernovém městečku Silver Dollar City - USA ve státě Missouri. V roce 2008 se zúčastnil televizní pěvecké soutěže X-FACTOR a umístil se na druhém místě.

V roce 2009 přijal roli Raimonda v obnoveném představení Johanka z Arku v divadle Kalich a o pár měsíců později roli Martina v lyrikálu Kudykam Michala Horáčka a Petra Hapky, který uvádí Státní opera. Ve Švandově divadle hraje jako host v představení režiséra Dodo Gombára Merlin – pustá zem. Je členem soulové kapely Top Dream Company a vokálního souboru Dobrý Večer Quintet. V listopadu vydává svou první sólovou desku s názvem Proměna.

Velice muzikální člověk se zálibou v Jazzu, Svingu, Funky a Bluegrass stylu. Nemá rád techno a jiné hardcorové styly. Hrál v bluegrassové skupině Modrotisk patří také do kapely Top Dream Company.

Životopis - Ondřej Ruml


Po dlouhém napínání zpěvák Ondřej Ruml konečně přichází se svým sólovým debutem. Je to album, které Ondru představuje nejen jako interpreta se širokou paletou vokálních barev a výrazů, ale také jako všestranného umělce. Podílí se na albu jako spoluautor textů, hudby, přispívá aranžérskými nápady, sketuje, hraje na banjo a hlavně samozřejmě v první řadě skvěle zpívá.

Albový debut má velmi osobitý a ve vodách české pop music téměř nevídaný koncept. Ondřej se v dnešní přetechnizované době rozhodl pro přirozenost a polohu jemu nejbližší. Celé album je natočeno v akustické podobě bez jediného zvuku syntezátoru a programingů. Žánrová bohatost nahrávky rozkrývá Ondrovu osobnost od jeho raných počátků, kdy vyrůstal v prostředí country hudby, pokračuje odkazy na jeho vášeň pro jazzovou a bigbandovou hudbu a zdaleka nekončí funkovými a bluesovými riffy, jak jej známe z kapely Top Dream Company, se kterou letos vydali již druhé album. To vše zabaleno do lehce popového hávu představuje interpreta, který má potřebu se vymezovat, překvapovat a být originální.

Producent Patrick Karpentski, který stojí mimo jiné za vznikem kapely TOXIQUE, přizval ke spolupráci spoustu předních českých hudebníků. Zmiňme alespoň saxofonistu Františka Kopa, pianistku Beatu Hlavenkovou, dobristu Druhé Trávy Luboše Novotného či smyčcové kvarteto FAMA. Na textech se kromě Ondřeje podíleli umělci jako Oskar Petr, Pavla Milcová nebo básník Bogdan Trojak, který se představil i na CD projektu Eternal Seekers. Na albu si v duetu s Ondřejem zazpívá jeho divadelní partnerka, slovenská zpěvačka Lucia Šoralová.

V roce 2010 mu vyšlo mu CD Proměna. V letech 2009-2011 se účastnil projektu Kudykam jako představitel Martina, jedné z hlavních postav.

Koncertoval s kapelou TOP Dream Company a také jako bass s vokální skupinou Dobrý Večer Quintet.

Nyní také vystupuje se seskupením František Kop Quartet V současné době účinkuje v muzikálech Quasimodo, Johanka z Arku, Hamlet The Rock Opera, Klíč králů. Také se účastní divadelní podoby projektu Michala Horáčka Český kalendář.Diskuze - Ondřej Ruml
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 14. 12. 2018 Svátek má Lýdie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz