fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Profese
hudebník, herečka


Pavlína Senič: Spojila kariéru, péči o miminko a práci v nadaciPavlína Senič: Spojila kariéru, péči o miminko a práci v nadaci
Pavlína Senič je operní pěvkyně, která již několik let působí ve Státní opeře Pr...
12. 7. 2011

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


sólistka Státní opery v Praze, patří k výrazným talentům své generace. Svědčí o tom nejenom několik prestižních ocenění, jež získala na mezinárodních pěveckých soutěžích například v Itálii nebo v Německu, ale i řada divadelních rolí, které ztvárnila s velkou odezvou kritiky i diváků.Je absolventkou Hudební akademie múzických umění v Praze. Během studií využila nabídnuté možnosti absolvovat stáž na prestižní vysoké škole Guildhall Shool of Music and Drama u profesorky S. Mc Chulock.Stala se pravidelným hostem koncertů pořádaných Nadací Emy Destinnové po celé Evropě: Londýn, Vídeň, ale i u nás na zámku ve Stráži nad Nežárkou, aj.

Životopis - Pavlína Senič


Od roku 2001 se věnuje komorní činnosti s Triem Siraels v netradičním obsazení zpěv, viola a klavír.

Stala se Patronkou Nadačního fondu Kopretina, který se stará o děti s vrozenými kombinovanými vadami.Jméno Pavlíny Senić, můžeme často vidět na plakátech významných festivalů, jako je například Seebühne vor dem Slezakhaus in Rottach - Egern v roce 2002, Dvořákova hudební Nelahozeves 2002, Romantický Hrádek u Nechanic 2003, Pódium mladých umělců v Karlových Varech v roce 2001, kde zpívala sólový part symfonie č.14 D.Šostakoviče. Dále jsou to koncerty u příležitosti evropské konference projektů Erasmus, Polyphonia a SCART, vystoupení v cyklu abonentních koncertů České filharmonie v roce 1999, spolupráce s Jihočeskou komorní filharmonií.V roce 2003 se představila v sólovém partu Requiem W. A. Mozarta v italském Vercelli. Zpívala Vánoční mši J. J. Ryby během vánočního turné po Německu na přelomu roku 2001 - 2002. Dále vedle sólového partu G. Rossinniho v díle Stabat Mater, které se uskutečnilo v Krakově, ztvárnila v České republice i v zahraničí Cizí kněžnu v opeře Rusalka A. Dvořáka, Helgu ve stejnojmenné opeře Z. Fibicha, Xenii v opeře Boris Godunov M. P. Musorgského, Sestru Paskalinu v opeře Hry o Marii B. Martinů, Frasquitu v opeře Carmen G. Bizeta, první dámu v opeře Kouzelná flétna W. A. Mozarta.Pořádá koncertní turné po celé České republice s významnou lotyšskou klavíristkou Irinou Kondratěnko, například synagoga v Plzni, divadlo Znojmo, Vyškov, Jihlava, Hranice na Moravě, Olomouc, Přerov, Luhačovice, Kroměříž. Pořady se setkávají s velkým zájmem u publika.Před odjezdem do Sydney, kde vystoupila na několika koncertech, ukončila vánoční sezónu v České republice koncertem s Pardubickou komorní filharmonií, kterou řídil František Preisler mladší.Na jejím širokém repertoáru jsou skladby R.Schumanna, F.Schuberta, G.Mahlera, H.Wolfa, C.Debussyho, D.Šostakoviče, V.Nováka, J.B.Foerstra.Nejenom pěvecký, ale i taneční a herecký talent skvěle uplatnila v roli Hraběnky Maricy E.Kálmána, na turné po Holandsku. V současné době také hostuje v divadle J.K. Tyla v Plzni.

Diskuze - Pavlína SeničSamostatně vystupující

Pavlína Senič


Kapela

Trio Siraels (operní árie / vážná hudba)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 21. 4. 2018 Svátek má Alexandra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz