fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Profese
hudebník (dance party)


SUMMIT OPEN AIR 2017.SUMMIT OPEN AIR 2017.
11.08.2017 nás v trnavskom Zelenom kríčku čaká veľká udalosť s názvom SUMMIT OPE...
6. 7. 2017
CROSS CLUB pres. Outlook Festival Official Prague Launch Party 2016CROSS CLUB pres. Outlook Festival Official Prague Launch Party 2016
CROSSQUARE LIVE STAGE: 14:00 &- Prag:matics 18:00 &- E.o.t.F. Collective (DE) 20...
23. 7. 2016
Aj miláčik českej elektronickej scény Philip TBC má TLAK!Aj miláčik českej elektronickej scény Philip TBC má TLAK!
Počas letných prázdnin sme si dovolili dať vám na chvíľu pokoj od parties like t...
18. 9. 2015

Životopis - Philip TBC uprav informace o osobnosti


Philip T.B.C., DJ a producent pocházející z České republiky. S hudbou začínal již jako 15-tiletý teenager v několika kapelách, první úspěchy ale zaznamenává až s kapelou Swinging on the Flippity Flop (dvě živé baskytary), která se dostává do podvědomí širšího publika.

V roce 1998 se dostává poprvé k DJ-ingu. Jeho stěžejním stylem se stává breakbeat a tak od začátku hraje právě tenhle styl. Na podzim roku 98 první vystoupeni v klubu Wakata. Po té následuje nahraní první demotape a pravidelné vystupovaní v klubech XT3,Punto Azul a Divadelní bar Akropolis. Také začíná pořádat první vlastní akce na studentských kolejích Strahov a začíná hrát i mimo Prahu. V roce 99 kupuje první junglové desky a začíná se specializovat i na tento styl.

Odjakživa dělil hudbu pouze na dobrou a špatnou nehledě na styly a proto skoro nikdy nehraje pouze jeden hudební žánr. V jeho mixech proto můžete slyšet věci od downtempa, hiphopu a dubstepu přes breakbeat a DNB az po různé experimentlní skladby. V poslední době se soustředí hlavně na vlastní produkci, zdokonalování techniky mixu a používání ruzných hiphopových technik při živm hraní. Zřejmě je také jeden z mála českých djs, který si vozí svůj mixpult Pioneer 909 s efektovou jednotkou a foot pedálem pro ovádání efektů. Jeho krédem je neustále se zdokonalovat a jak sám říká "Už mě nebaví jen míchat dvě desky, hledám stále nové cesty jak to celý posunout někam dál. Inspiraci hledám všude možně, ale poslední dobou hlavně u hiphopových djs. Sbírku kvalitních vynilů si dnes může pořídit skoro každý, takže pro mě je hraní hlavně o předvedení určitých skills, než o 'pouhém' mixování. A pokud se daří kombinovat dobré skills s kvalitní hudbou může z toho vzniknout něco zajímavého". Z toho také zřejmě vyplývají techniky jako je scratching, beatjuggling či beatcuting které stále častěji používá ve svých setech.

Pravidelně ho můžete slyšet hrát po celých Čechách, Moravě a Slovensku. V posledních několika letech se zůčastnil vetšiny velkých letních festivalů jako jsou např. Cosmic Trip, Svojšice, Openairfiel, Nočné Vlny, Summer of Love, Planet Roxy a pod. Občas jezdí hrát i do zahraničí jako např. do Maďarska, Rakouska, Švédska a pod.

Za největší úspěch v poslední době můžeme zatím pravděpodobně považovat vystoupení na největším slovenském multižánrovém festivalu Pohoda 2005, kam si ho pozval samotný LIAM HOWLETT z legendárních The Prodigy . Philip TBC vystoupil jako jejich předskokan na hlavním podiu.

V roce 2007 byl také jako jediný učastník vybrán, aby reprezentoval Českou republiku na desetidenním turné po Švédsku, společně s producenty a djs z Francie, Rumunska, Polska, Finska a Německa.

Mezi úspěchy roku 2008 lze určitě řadit jeho umístění v posluchačské anketě Czech DNB music awards, kde byl posluchači zvolen jako třetí nejlepší DNB DJ roku.

Momentálně intezivně pracuje na svém debutové albu Audible Thoughts, které půjde napříč žánry a můžeme na něm čekat jak měkčí pomalejší skladby určené spíše pro poslech, tak i energické věci od dubstepu přes breakbeat po DNB. Philip TBC se zde pravděpodobně opět předvede jako hudební chameleon, podobně tak jak ho známe z jeho DJ mixů.

Diskuze - Philip TBC



Samostatně vystupující

Philip TBC (dance party)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 24. 6. 2018 Svátek má Jan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz