Zdeněk Svěrák > Zprávy


   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    


Zprávy

    1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   >   |   >>  

Reflex.CZ   12. 6. 2019 Zdeněk Svěrák: Se svým národem si moc nerozumím
Na rozhovor se Zdeňekm Svěrákem (83) jsem se připravoval asi čtyřicet let. Někdy od chvíle, kdy jsem viděl jako kluk snímek Jáchyme, hoď ho do stroje! a nešlo mi do hlavy, jak dokázalo auto, které nikdo neřídil, prorazit zábradlí a spadnout z mostu. Anebo jak se Smoljakem dostali v Nejisté sezóně před kameru vrchního cenzora českého filmu Ludvíka Tomana. Během let mě pak napadaly další otázky související se všemi těmi filmy a divadly, jež se mi neodvratně zaťaly do života. Když teď sedí proti mně, nepoložím mu žádnou z nich. A stejně to stojí za to. Začneme tím, že objednám dvě piva a on mi napíše věnování do své poslední knížky. Jmenuje se Strážce nádrže.


Blesk CZ   13. 4. 2019 Boj o křeslo po nemocné senátorce vyhrál Smoljakův syn. Podpořit ho přišel i Svěrák
Doplňovací volby do Senátu v Praze 9 vyhrál scenárista David Smoljak, dobrou zprávu obdržel na sjezdu hnutí STAN, za které kandidoval. Podpořit ho tam dorazil i Zdeněk Svěrák. Syn Ladislava Smoljaka dostal 59,5 procenta hlasů, poražený starosta Prahy 9 Jan Jarolím z ODS získal 40,49 procenta. K urnám přišlo v nedělním druhém kole 11,45 procenta voličů - vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Díky vítězství Smoljaka bude senátorský klub STAN nejpočetnější v horní komoře.


iDnes - zprávy   13. 4. 2019 Aplaus pro Svěráka. Pomohl Smoljakovi a přál mu, ať pomůže vrátit kyvadlo
Velké nadšení vzbudilo na sněmu hnutí STAN, když na něj dorazil scénárista Zdeněk Svěrák. Ten ve volební kampani pomohl ke zvolení nového senátora Davida Smoljaka, nejstaršího syna Ladislava Smoljaka, jenž byl spolu se Svěrákem autorem nápadu o „největším Čechovi“ Járovi Cimrmanovi.Další články k tématu:Ať mohou volit už šestnáctiletí, navrhl nový lídr STAN RakušanRakušan vede STAN. Země nevzkvétá, vize nahrazujeme marketingem, řeklMůžeme vyhrát v krajích, naši senátoři nedopustí posun na východ, řekl GazdíkVláda odborníků je iluze, rozplynula se, říká Rakušan, jenž povede STANDemokratické síly by měly jít společně proti populismu, navrhuje Gazdík


Bleskově.cz   13. 3. 2019 Písnička musí být trochu kýčovitá. Film mapuje rodinné písně Svěráka s Uhlířem
"Písnička je tak krátký útvar, že aby zaujala, musí být trochu kýčovitá," říká Zdeněk Svěrák. Film o jeho spolupráci s Jaroslavem Uhlířem uvede ČT.


Blesk CZ   2. 1. 2019 Svěrák proti Svěrákovi: Premiéra Po strništi bos porazila Vratné lahve
Jen málokomu se podaří, aby byl na dvou různých televizních kanálech ve stejný čas a navíc proti sobě samotnému bojoval ve sledovanosti. Zdeněk Svěrák (82) však takový boj svedl s filmy Po strništi bos a Vratné lahve.


Literární noviny v síti   4. 10. 2018 Zdeněk Svěrák: Strážce nádrže
  Starý strážce vodní nádrže Jiří Smrček si dopisuje s generálním ředitelem povodí. Jsou to zprávy o stavu přehrady, ale také o stavu jeho duše. Nevadí, že ředitel ani na jeden z jeho 23 dopisů neodpoví. Smrček, bývalý venkovský učitel, na sebe prozrazuje i věci, které každému nesvěříme. Je zjitřený úkolem, který ho zaskočil: má najít mezi spoluobčany obce Horní Znělá svého nástupce. Bude to plukovník Dekl, nebo někdo jiný? Je možné, aby to bylo veselé čtení? 


Reflex.CZ   1. 8. 2018 Na počest Miloše Formana se vaří speciální pivo, podílí se na tom jeho syn Petr, Svěrák, Hanzlík a Vetchý
Na počest nejslavnějšího českého filmového režiséra Miloše Formana byla v úterý založena v pivovaru Plzeňský Prazdroj speciální várka piva, která by měla být vypita při velké akci na uctění jeho památky 2. září na pražském Žofíně. Forman zemřel letos 13. dubna a várku s jeho oblíbeným pivem založili společně se sládkem pivovaru Václavem Berkou také jeho syn Petr, režisér a scénárista Zdeněk Svěrák i herci Jaromír Hanzlík a Ondřej Vetchý.


Blesk CZ   2. 7. 2018 Svěrák na pohřbu jednoho z »Cimrmanů« Pence (†82): Byl chudý jako hrabě Nikolič
Přednesl smuteční projev nejen jako principál Divadla Járy Cimrmana, ale taky jako spolužák zesnulého. Zdeněk Svěrák (82) znal Bořivoje Pence (†82), který 26. června zemřel, 76 let.


Regionální zpravodajství   27. 6. 2018 Zemřel herec Bořivoj Penc. Členovi Divadla Járy Cimrmana bylo 82 let
Ve věku 82 let zemřel v úterý v pražské nemocnici herec Bořivoj Penc, který byl 35 let členem Divadla Járy Cimrmana. Informoval o tom herec a spoluzakladatel divadla Zdeněk Svěrák. Penc hrál ve většině her tohoto souboru, ještě před 14 dny se objevil jako král v jedné z jeho nejslavnějších her Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Diváci ho znají také jako doktora Vypicha ze Záskoku, Jana Husa z Českého nebe a Hynka z Blaníku.


Aktuálně - Kultura   27. 6. 2018 Ve věku 82 let zemřel člen Divadla Járy Cimrmana Bořivoj Penc
Vedle divadla hrál Penc i ve filmu, první z těch, ve kterých se objevil, byla Nejistá sezona autorské dvojice Zdeněk Svěrák - Ladislav Smoljak.

    1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   >   |   >>  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 6. 2019 Svátek má Jan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz