SERIÁL: 1890   díl: I/3 - (3. díl)


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

82% 10 hlasů
8.2 10 10
seriál / krimi Slovensko,
< Předchozí díl3. z 13 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...






O seriálu 1890:
Mladý, ale svými moderními vyšetřovacích metodami a úspěchy proslulý detektiv Jánoš Marton z Pešti přichází na zámek Betliar řešit tajemnou, brutální vraždu služky. Na Gemeru ho vítá místní rázný strážmistr Vilém Černý kterému přítomnost až příliš sebevědomého vyšetřovatele z Pešti v jeho kraji a nutnost s ním spolupracovat vůbec není po chuti ... a zdá se, že Martonová přítomnost nevyhovuje ani místním obyvatelům, kteří jsou nedůvěřiví k technickým novinkám a namísto vědy upřednostňují víru v magii a pověry; ba ani obyvatelům zámku - mocné šlechtické rodině Wisniewských, kde má každý své tajemství. Ukazuje se však, že vražda služky ani zdaleka není natolik jednoduchá, jak by si vyšetřovatelé přáli; a dokonce, že se nejedná o jediné podivné úmrtí mladé ženy v této oblasti. Marton s Černým tedy stojí před nelehkou výzvou - překonat vzájemné nesympatie a spolu pátrat po zvráceném pachateli, kterým je podle povídaček vesničanů nadpřirozený "Démon" ... a podle Martonové teorie první sériový vrah v dějinách Uherska.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu První praktické použití nalezl v roce 1877 v Indii William James Herschel; s jejich pomocí kontroloval, aby osoby pobírající vojenskou penzi peněžní obnos obdržely pouze jednou. V této době také byly používány pro stvrzování oficiálních dokumentů. Na našem území začal pracovat s touto metodou jako první štábní kapitán Josef Povondra. V roce 1907 založil první četnickou daktyloskopickou sbírku v českých zemích Supr . V Horních Uhrách v roce 1890. Plus ty krásně elekktrické žárovky. Nechte ten seriál vydat knižně. alespoň bude vhodný na vytření řitě.
Všechny komentáře k seriálu 13+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD



Popis seriálu I/3

Detektív Marton je presvedčený, že slúžka Erža bola grófovou milenkou. Černý si myslí, že Marton vedie vyšetrovanie zlým smerom, navyše obviniť samotného grófa zo zločinu bez poriadnych dôkazov ich dostane do problémov. Júlia, mladá grófova dcéra, sa pokúsi Martona zviesť. Ten si tisíckrát sľúbil, že už nikdy si nebude komplikovať život pre pekné ženy. Odolá tentoraz jej zvodnému správaniu? Marton vníma, že Hubert ho sleduje na každom kroku. Aj keď Júlia ubezpečuje Martona, že im nehrozí nebezpečenstvo, v kaštieli existuje verejné tajomstvo o vzťahu Huberta ku grófovi. Mladý úspešný detektív Jánoš Marton, preslávený najmodernejšími vyšetrovacími metódami, prichádza z Pešti na zámok Betliar riešiť tajomnú brutálnu vraždu slúžky. Na Gemeri ho víta rázny strážmajster Vilém Černý, hlava miestnej žandárskej stanice, ktorému prítomnosť príliš sebavedomého vyšetrovateľa v jeho rajóne vôbec nie je po chuti. Nevyhovuje ani obyvateľom zámku, mocnej šľachtickej rodine Wisniewskych, ktorá má svoje tajomstvá, ani dedinčanom, ktorí nedôverujú technickým novinkám a namiesto vedy uprednostňujú mágiu a povery. Prípad vraždy slúžky Eržiky však nie je tak jednoduchý, ako by si vyšetrovatelia želali. Ba dokonca nejde o jediné čudné úmrtie mladej ženy v tejto oblasti. Marton s Černým teda stoja pred neľahkou výzvou - musia prekonať vzájomnú antipatiu a spoločne pátrať po zvrátenom páchateľovi, ktorým je, podľa povedačiek dedinčanov, nadprirodzený Démon. A podľa Martonovej teórie - prvý sériový vrah v dejinách Uhorska!


Podobné seriály

Narcos I (10)
Vzlet Lidé už vědí, že Escobarovo vězení La Catedral je jen hloupý vtip a chtějí ho vidět...
dnes 23.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Zákon a pořádek: Zločinné úmysly III (15,16)
(Law & Order: Criminal Intent III) Případy newyorského policejního oddělení, které vyšetřu...
dnes 24.00
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Lovec (11/12)
(Il Cacciatore) Zrůdy Když Cosa Nostra vyhlásila Italské republice otevřenou válku, posle...
zítra 00.40
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 15. 12. 2019 Svátek má Radana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz