Historický / krimi, seriál Československo/Německo, 1991
< Předchozí díl20.
z 28 dílůNásledující díl >Dobrodruzství kriminalistiky episode: Dobrodruzství kriminalistiky
Sdílet
V Kalifornii je odsouzen jistý muž za hrdelní zločin k nejvyššímu trestu. Nikdo nepochybuje o jeho vině, prostě prohrál. A prohrál i jeho obhájce, právník Mathews. Jde-li tomu prvnímu o život, pak druhý hraje o kariéru. Nešťastný advokát požádá o pomoc již tehdy známého advokáta a spisovatele Erlea Stanleyho Gardnera. Případ z dvacátých let minulého století se stal popudem k založení nezávislé instituce, přešetřující justiční omyly: soudu posledního odvolání.
Uprav informace o díluRežie:
Antonín MoskalykHerci:
Peer Augustinski,
Jiří Bartoška,
Adolf Filip,
Libuše Geprtová,
Jiří Holý,
více...Komentář k dílu seriálu Jeden z mála pozerateľných televíznych programov.Má zmysluplný scérar,dynamiku,dobré obsadenie ,opäť jeden vydarený seriál vynikajúceho režiséra.
Všechny komentáře k dílu seriálu 7+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD ZDARMAWeb:
IMDB Videotéka:
přidat si do ní díl seriálu
Díly v TV:Hon na rozhlasových vlnách
čt. 31.5. ČT1 20.00 (skryté titulky),
pá. 1.6. ČT1 10.15 (skryté titulky)Volavka
čt. 7.6. ČT1 20.00 (skryté titulky),
pá. 8.6. ČT1 10.10 (skryté titulky)
Popis dílu Poslední odvolání
Další skutečný kriminální případ byl inspirací k 18. dílu cyklu Dobrodružství kriminalistiky. Jednu z hlavních rolí v něm hraje Erle Stanley Gardner, spisovatel a později autor velmi známých detektivních příběhů s advokátem Perry Masonem v hlavní roli. Příběh se odehrává v Kalifornii ve dvacátých letech a ústřední postavou je nevinně odsouzený, který čeká na svou popravu za znásilnění a vraždu mladé dívky. Na Gardnerovi a jeho příteli, advokátu Mathewsovi, který jej do případu zainteresoval, závisí poslední možnost odsouzeného dobrat se práva. A právě tento případ se stal popudem k založení nezávislé instituce, přešetřující justiční omyly: takzvaného Soudu posledního odvolání.