SERIÁL: Já, Mattoni   díl: Láska a intriky - (1. díl)


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Videoarchiv    Seznam dílů    Podobné seriály    

seriál / dobové Česká republika,
1. z 12 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...ArchivO seriálu Já, Mattoni:
Polovina devatenáctého století je obdobím revolucí. V rakouském císařství bylo zrušeno poddanství, Darwin dokončil knihu O původu druhů a v Plzni vynalezli plzeňské pivo. Česko se pomalu vyvíjí v průmyslově nejvyspělejší část monarchie. A vedle cukrovarnictví či železáren se v jeho západním křídle, v Karlovarském kraji, začíná rozvíjet další, méně nápadné podnikání. Jeho strůjcem se stává Heinrich Mattoni, zdatný byznysmen, který je ochotný dosahovat svých cílů i za cenu fatálních selhání v osobním životě.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Čtyři hvězdy proto, že: a) tvůrci, na rozdíl od ostatních "tvůrců" jsou schopni pracovat s detailem, ctí historické skutečnosti a tak opravdu před první světovou válkou má katedrála sv. Víta opravdu jednu věž. Jenže, to by si takových drobností musel někdo všimnout, jako velmi nenápadného, ale zcela evidentního vzestupu českého národa, což lze vidět na tom, jaké pstavení zaujímají Češi v úvodních dílech seriálu a kým jsou v posledních dílech. b) proto, že výkony herců nejsou rozhodně statické, naopak, opět je potřeba se dívat pozorně, neboť sdělení není na povrchu. c) proto, že je seriál podhodnocen.
Všechny komentáře k seriálu 7+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Videotéka: přidat si do ní díl seriálu

Popis seriálu Láska a intriky

Historický seriál České televize se ve třinácti epizodách zaměřuje na život Heinricha Mattoniho, zakladatele světově proslulé stáčírny minerálních vod. Ve třetím díle s názvem Vídeňské líbánky se mladý Mattoni vydává do Vídně na svoji úplně první obchodní cestu. Jde o hodně. Vlastně o všechno. Musí dokázat nejen svému otci a tchánovi, ale i sobě, že je skutečně člověkem schopným proměnit vodu ve zlato… Jak se ale prosadit v tak jiném a složitém světě? Výpravné drama, které zamíří na obrazovky na podzim, začíná v 1. polovině 19. století a končí v roce 1910 - obsáhne tak legendární období „šťastného světa“, kdy byly hrůzy válek ještě daleko a kdy Heinrich Mattoni bojoval o úspěch jak v profesním, tak v soukromém životě. Seriál obsazený předními českými herci se odehrává i na karlovarských kolonádách nebo v lázních Kyselka.


Podobné seriály

Vikingové I (3)
Vyvlastnění Ragnar se se svými muži vrátil z nájezdu na klášter v sousedním království. J...
ne. 21.1. 23.35
Prima Cool
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 19. 1. 2018 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz