SERIÁL: Malý pitaval z velkého města   díl: Kasař - (2. série / 4. díl)


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Videoarchiv    Seznam dílů    Podobné seriály    

67% 61 hlasů
6.7 10 61
seriál / krimi Československo, , 52 min.
< Předchozí díl14. z 16 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...ArchivLegendární kasař Krejcárek má na svém kontě desítky loupeží, ale nikdy neohrozil člověka. Proto je pražským kriminalistům podezřelá jeho střelba při vyloupení samoobsluhy…
Nespavost paní Liběchové a její pohled z okna odhalí kasaře a jeho společníka v Potravinách v Černošicích právě v nejlepším. Na rozdíl od Liběcha Liběchová toto nenechá jen tak a doběhne do blízké hospody pro pomoc. Jenže kasař se postaví svérázným představitelům zákona na odpor zatím co jeho společník bere do zaječích. Po úderu do hlavy končí kasař v nemocnici. Kdo byl jeho komplic, zůstává otázkou, kterou má vyřešit Krejcárek. Kasař Josef Kořán je třída-zkrátka stará škola. Při prohlídce oděvů Kořána objeví Krejcárek lístek od čistírny, přes který se dostane na stopu Melicharové, která Krejcárka údajně přes rok "zaměstnávala"a když se dozvěděla náhodně o jeho minulosti, tak jej vystěhovala. Pro věci si údajně přijel s kumpánem, kterého Krejcárkovi neurčitě popsala tak, že opět se nebylo čeho chytit. Krejcárek tuší, že za vším bude nějaká lumpárna, ve které Melicharová, vdova po finančním úředníhovi, rozhodně nebude hrát druhé housle. Proto se rozhodne naoko Kořána propustit. Předpokládá, že jeho první cesta povede za Melicharovou, se kterou měl podle Krejcárka Kořán mnohem intimnější vztah než ona sama připustila. Předpoklad se ukáže jako správný, jenže Melicharová Kořána opětovně vyhodí a ten se ještě navíc dozví, že jeho místo už je obsazené Klapáčem. Kořán tuto pravdu neunese a nechá se přejet tramvají. Protože se vše uděje ve velice rychlém sledu, Krejcárek vsadí na kartu, že Melicharová o sebevraždě Kořána nic neví, a proto s ní hraje hru jako kdyby Kořán byl znovu zadržen a znovu vypovídal. Navíc se Kořánovi podaří odhalit v čistírně kabát a čepici, kterou si dala vyčistit Melicharová-skutečný komplic Kořána, po kterém Krejcárek celou dobu marně pátral. Melicharová totiž byla tou, kdo doprovázel Kořána na jeho loupežných výpravách.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Seriál, jemuž jsem se léta vysmíval, nevědouc a nevěříc, že by ti špatně oháklí chlápci mohli být součástí kvalitní krimi. A ono jo! Je to dobře napsaný, dobře zahraný, výborně zrežírovaný- nemám s tím problém. Naopak- velice mě to zaujalo. A srovnání s Prvnim oddělením? Určitě spojené nádoby. Dříve a nyní, přístup jinak velmi podobný.
Všechny komentáře k seriálu 12+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní díl seriálu

Popis dílu Kasař

Kasár sa však svojráznym predstaviteľom zákona - krčmovým štamgastom - postaví na odpor, hoci jeho spoločník vzal nohy na plecia. Po údere do hlavy skončí kasár v nemocnici. Otázku, kto bol jeho komplicom, musí vyriešiť nadporučík Libor Krejcárek. Kasár Josef Kořán je trieda, skrátka stará škola. Pri prehliadke jeho oblečenia objaví Krejcárek lístok z čistiarne, s pomocou ktorého sa dostane na stopu istej Melicharovej. Tá údajne Kořána vyše roka "zamestnávala" a keď sa náhodou dozvedela o jeho bohatej kasárskej minulosti, tak ho vysťahovala. Po svoje veci si vraj prišiel s akýmsi kumpánom, ktorého Krejcárkovi neurčite popíše. Kriminalisti sa znovu nemajú čoho chytiť. Krejcárkej tuší, že za všetkým bude nejaká "búda", v ktorej Melicharová, vdova po finančnom úradníkovi, rozhodne nezohrala druhé husle. Preto sa rozhodne Kořána naoko prepustiť na slobodu. Správne predpokladá, že Kořánova prvá cesta povedie za Melicharovou, s ktorou mal podľa Krejcárkovho odhadu intímnejší vzťah ako žena tvrdí. Predpoklad sa ukáže ako správny, ale Melicharová opäť Kořána vyhodí, a naviac starému mužovi prezradí, že jeho miesto už obsadil Klapáč. Kořána to natoľko rozruší, že sa dá prejsť električkou- keďže sa všetko udeje vo veľmi rýchlom slede, Krejcárek vsadí na kartu, že Melicharová o samovražde Kořána nič nevie, a preto s ňou hrá hru, akoby Kořána znovu zatkli a ten vypovedal. Naviac sa mu podarí nájsť v čistiarni kabát a čiapku, ktoré si dala Melicharová vyčistiť. Tá je totiž skutočným Kořánovým komplicom, po ktorom Krejcárek po celý čas márne pátral. Melicharová Kořána sprevádzala na jeho lúpežných výpravách, ale starý gentleman to polícii neprezradil.


Podobné seriály

Můj přítel Monk VIII (11)
(Monk VIII) Steve a Amanda se pohádají, když Amanda zjistí, že Steve je ženatý. Dojde ke r...
dnes 07.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Columbo II (5)
Rekviem za padající hvězdu Pomačkaný baloňák, laciný doutník, vysloužilé auto - a geniáln...
dnes 09.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Big Ben: Bramborový král
(Der Bulle von Tölz: Der Kartoffelkönig) I v malém městě dochází k velkým zločinům. A to j...
dnes 13.00
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 24. 8. 2019 Svátek má Bartoloměj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz