SERIÁL: Pilíře Země


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Seznam dílů    

84% 26 hlasů
8.4 10 26
drama / historický / romantický / thriller, seriál Německo/Kanada, , 410 min., 8 dílů
The Pillars of the Earth
DVD od 11.4.2011 Urania

Režie:
Herci: , , , , , více...Ukázka
01:50Válka, zhrzená láska a stavba velkolepé katedrály. Ještě nikdy jste nezažili středověk tak zblízka!
Anglie roku 1123. Tom Stavitel, povoláním kameník, sní o stavbě velkolepé katedrály. Spojence pro její realizaci nachází v ambiciozním převorovi Philipovi. Zatímco se Anglie po smrti krále Jindřicha I. utápí v občanské válce, začíná se v Kingsbridgi po letech příprav mohutně stavět. Zhmotnění jedné velké představy však bude trvat několik desetiletí plných intrik, vražd a válek. Bez síly lásky by však cíle nebylo nikdy dosaženo. To ona dává lidem křídla k uskutečnění snů malých i velkých. To ona pomáhá dobru zvítězit nad zlem. A právě o tomto vítězství je náš příběh.
Uprav informace o seriálu

Komentář k seriálu Musím přiznat, že tento seriál mě nejen velice zaujal, ale doslova přikoval k obrazovce. Všech osm epizod jsem hravě zvládl do dvou dnů. Nesmírně mě potěšilo, že tento seriál si nehraje na nekonečnou telenovelu. Má začátek a svižně směřuje až do úplného konce. S postavami prožijete celý jeden život a podíváte se do samotného středověku. Konkrétně do začínající architektonické éry, která později vejde ve známost, jako Gothika. Samo stavitelství je zde podáváno tak dobrodružně a krásně, že tuto profesi budete s plnou náležitostí obdivovat. Hrdinům maximálně fandit a záporáky nenávidět. Velice mě zde potěšilo herecké obsazení. Zvláště pak Eddie Redmayne, kterého si pamatuji v též mnou chváleném historickém filmu: Černá smrt. Nebo David Oakes, jenž zazářil jako Rodrigo Borgia v kanadském seriálu Borgiové. Chválit herce bych ale mohl i nadále. Stejně tak mou duši zahřála jména producentů, bratrů Scottových. Zvláště Tonny Scott, pro něhož to možná byla poslední spolupráce s jeho bratrem, než 19.8.2012 zemřel. Speciální efekty jsou na seriál působivé a srovnal bych je s těmi, které je možno vidět ve Hře o trůny. Stejně tak můžu porovnávat v míře intrik. Prostě, doporučuji všem, kteří mají podobné seriály rádi. Mě úsměv na tváři po jeho zhlédnutí rozhodně nemizí. 90%
Všechny komentáře k seriálu 10+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní seriál

Popis seriálu Pilíře Země

Anglie 12. století je ochromena válkou o trůn, bojem o církevní moc, šlechtickými nesváry a majetkovými rozbroji. I v těchto nejistých časech - nebo spíš právě kvůli nim, na ochranu prostých lidí a pro posílení jejich usoužených duší - se kingsbridgeský převor Philip rozhodne vystavět katedrálu, velkolepý Boží stánek zasvěcený vyššímu cíli, než je věčné pachtění se po pozemských statcích. Úkolem zbudovat takovou stavbu, jenž zabere přinejmenším několik desetiletí, pověří stavitele Toma - a splní mu tím také jeho celoživotní sen. Jejich společná touha dokáže překonat nejednu překážku osudu a nadlouho poznamená životy Philipových spolubratří, Tomovy rodiny i všech obyvatel Kingsbridge. Na pozadí převratných událostí po smrti krále Jindřicha I., jež rozpoutají tři desetiletí trvající boj o anglickou korunu mezi královnou Matyldou a králem Štěpánem, se proplétají osudy několika postav, duchovních, řemeslníků i šlechticů, chudých i bohatých, místních i cizinců. Aby nalezli sami sebe a své místo v životě, musí někteří z nich projít dlouhou cestu, ať přes půlku Evropy, po stopách svých předků či napříč vlastním svědomím.


O filmu

obrazek
Vše začalo jednoho dne v kanálu La Manche zdánlivě záhadným potopením osaměle plující Bílé lodi. Mezi oběťmi jsou budoucí král Anglie i jeho mladá těhotná nevěsta.

Jediným, kdo strašlivou katastrofu přežije, je mladý francouzský minesengr Jacques Cherbourg, který víc mrtvý než živý doplave ke břehu svíraje v pěsti pečetní prsten, jenž patřil utonulému princi.

Cherbourga v bezvědomí objeví na pláži při sbírání mušlí pro klášter Ellen, půvabná, svéhlavá a zvláštně exotická mladá novicka.

Tajně hezkého cizince ošetřuje a ten se s její pomocí uzdravuje. Ani jazyková bariéra nemůže zabránit jejich vzájemné přitažlivosti a Ellenina rostoucí láska k neznámému muži jen podněcuje její odpadlictví vůči klášteru a upevňuje její rozhodnutí nesložit závěrečný slib čistoty.

Bez zjevných důvodů je Cherbourg obviněn z krádeže, uvězněn a odsouzen k smrti upálením. Ve vězení s ním Ellen prožije vášnivou noc, z níž vzejde její syn Jack.

Než Ellen uprchne z města, prokleje tři mocné muže, kteří jejího milence obvinili ze zločinu, jehož se nedopustil. Ellen je jasné, že ať už měla zmíněná trojice jakýkoli důvod vzít život nevinnému muži, bude příští obětí ona či její syn Jack. Dostává se na okraj společnosti, musí žít jako vyděděnec a štvanec, kterého ostatní vnímají jako bytost ze zlověstného světa kouzel a čar.

O sedmnáct let později se setkáváme s Percym a Regan Hamleighovými a jejich synem Wiliamem.

Jako rodina náležející k nižší aristokracii se usilovně snaží zlepšit své společenské postavení sňatkem Williama s krásnou Alienou, pronikavě inteligentní dcerou Bartoloměje, hraběte ze Shiringu. Regan, krásná a chladná hraběnka se znetvořujícím mateřským znaménkem na tváři, je posedlá vzestupem své rodiny, a zvláště milovaného syna, po společenském žebříčku. Aby toho dosáhla, nezastaví se před ničím. Navzdory Williamově atraktivitě odrazují Alienu jeho otevřené pokusy o fyzické sexuální sblížení a nevidí jiné východisko, než se od něho osvobodit. Veřejně Williama odmítne, což ho poníží a roztrpčí, zatímco se dvůr baví na jeho účet.

Odmrštěný a zahanbený Alieniným odmítnutím William přísahá, že mu jednoho dne bude patřit. Má v úmyslu nejprve zničit celou její rodinu, zbavit je jejich společenského postavení a ponížit je tak, aby Aliena žadonila o jeho smilování a litovala dne, kdy ho odmítla.

William okamžitě propouští svého vrchního stavitele Toma, kterému zadal postavit dům pro sebe a svou budoucí ženu, a vyhazuje ho s celou rodinou , včetně jeho ženy Agnes v osmém měsíci těhotenství, do zimy bez zaplacení a naděje na novou práci. Jejich šancí na přežití zimy je malé prasátko, které bude jejich jediným zdrojem potravy. Hluboko v lesích je však přepadne zloděj, který ztluče jejich dceru Martu do bezvědomí. Útočník uprchne s prasetem a zničí tak Tomovu a Agnesinu naději na přežití.

Náhle se objeví Ellen a Jack (ten nosí prsten, jehož historie je mu zatím neznámá) a zoufalé rodině poskytnou útulný přístřešek ve své jeskyni. Alfred, Tomův syn, je svědkem toho, jak Ellen v noci připravuje léčivé nápoje, a řekne své matce, že Ellen je určitě čarodějnice. Ta se snaží vysvětlit, že připravuje lék pro zraněné dítě, ale Agnes jí nevěří a trvá na tom, že chce toto zlé místo okamžitě opustit. Tím je učiněno rozhodnutí s fatálními následky - Agnes začne uprostřed chladných zimních lesů předčasně rodit. Tomovi nezbývá nic jiného než nechat Agnes s Alfredem a Martou a vydat se zpět k Ellenině jeskyni pro pomoc.

obrazek
Alfred musí své matce pomoci při porodu chlapečka. Ve chvíli, kdy se Tom vrací s Ellen a Jackem, Agnes už ztratila příliš mnoho krve, aby mohla přežít. Když umírá, říká Tomovi, že se musí vydat uskutečnit svůj celoživotní sen - postavit nejkrásnější katedrálu v zemi.

Šokovaný ztrátou své ženy dovoluje Tom Ellen, aby jeho i děti odvedla zpět do bezpečí a tepla své jeskyně. Malého novorozeného synka však ponechává vedle své mrtvé ženy. Když se po chvíli váhání rozhodne vzít dítě s sebou, zjistí, že zmizelo.

Tom Stavitel chce jít dál a najít si práci, ale ještě důležitější pro něho je jít za svým snem - vizí postavit katedrálu, jinou, než se stavěly doposud, konstrukci, která dosáhne až do nebe a vpustí dovnitř světlo. Ellen, která se do Toma zamiluje, se rozhodne opustit jeskyni a vydat se na cestu s ním i jeho dětmi. Oba si dokáží navzájem dát lásku a poskytnout soucit, tedy to, co ztratili se svými prvními partnery.

Tom doufá, že znovu pro sebe a své děti vytvoří rodinu, ale Alfred viní Ellen z matčiny smrti a nelibě nese, jak se otec mění.

Tom Stavitel si najde práci na hradě Shiring a při opravě jeho hradního opevnění si zajistí pomoc celé rozvětvené rodiny. V osudový okamžik Jack poprvé letmo zahlédne krásnou dívku - Alienu.

Pouto mezi nimi vzniká okamžitě. Krátce po jejich příjezdu na hrad zaútočí William, který tak plní svůj slib zničit Alienu i její rodinu. Její otec, hrabě ze Shiringu, je obviněn ze spiknutí proti králi Štěpánovi, který se sám spolčil s církví a nechal se korunovat namísto právoplatného dědice trůnu.

Alienin otec je odvlečen do žaláře, kde je mučen a poté odsouzen k smrti, ona i její bratr se musejí skrývat. Pro Toma to znamená, že jeho rodina je opět bez práce a obživy. Pro Williamova otce Percyho by to mohlo znamenat, že hrabství Shiring převezme, což - jak má pocit - mu král Štěpán dluží.

William se vrací na hrad s osobní stráží a najde Alienu i jejího bratra v úkrytu. Dívka je brutálně znásilněna, ale oběma sourozencům se podaří utéct a zachránit si tak holý život. Poslední peníze vydají, když se snaží naposledy promluvit s otcem před jeho popravou. Aliena složí slavnostní slib, že bude bratrovi pomáhat znovu získat jeho právoplatné místo hraběte ze Shiringu.

Tomova cesta vede do kláštera v Kingsbridge, kde se zpřátelí s nově zvoleným převorem Philipem, a nabídne mu obnovu rozpadajícího se kostela výměnou za jídlo a útulek pro jeho rodinu. Krátce po jejich příjezdu kostel vyhoří za záhadných okolností do základů a tím vznikne dokonalé místo, kde může vyrůst budoucí velkolepá katedrála. Tom konečně našel práci svých snů.

Philip má nepřítele přímo ve zdech kláštera. Je jím podpřevor Remigius, který si myslel, že má funkci převora jistou až do doby, než se náhle zjevil Philip a nezískal si ve volbě více hlasů svých řádových bratří. Remigius teď sleduje každý jeho pohyb a doufá, že se objeví příležitost, jak ho odstranit.

Philip potřebuje prostředky na stavbu katedrály a nemá jinou volbu než se obrátit na muže, který ho lstí přiměl k tomu, aby ho podporoval při volbě nového biskupa výměnou za pomoc při Philipově úsilí stát se převorem - na biskupa Walerana Bigoda. Waleran využívá příležitosti a donutí Remigia ke špiclování proti Philipovi.

Biskup má skvělý nápad. Vezme Philipa ke králi Štěpánovi a začne spor za účelem získání diecéze hrabství Shiring, které má nejen lesy bohaté na dřevo, ale honosí se také rozsáhlými kamenolomy - tedy vše, co bude Philip potřebovat k vybudování svého a Tomova snu. Waleran spoléhá na to, že mu král Štěpán dluží laskavost, a z toho důvodu zuří, když zjistí, že ho Percy a Regan předběhli. Král je na vážkách, které ze svých dluhů splácet dřív, a rozhodnutí odkládá.

obrazek
Regan si bere Philipa stranou a vysvětluje mu, že ve Waleranově žalobě šlo o diecézi, nikoli o převorství Kingsbridge. Právě diecéze měla získat hrabství, aby Waleran mohl využít přírodní zdroje ze Shiringu na stavbu svého biskupského paláce.

Když Philip zjistí, že je pouze součástí podlého Waleranova plánu, spojí své síly s Regan a Percym, což usnadní králi rozhodnutí. Měl by rozdělit hrabství mezi rodinu Hamleighových a převorství Kingsbridge. Král je s dohodou svolný. Philip tak získává prostředky na stavbu katedrály, ale z mocného biskupa Walerana má doživotního nepřítele.

Během návštěvy pobožnosti v Kingsbridgi poznávají Waleran a Percy Ellen jako ženu, která je proklela na Cherbourgově popravě. Obávají se, že by mohla vědět, že Cherbourg přežil ztroskotání lodi, při němž byl zabit mladý dědic anglického trůnu. Regan je navíc jasné, že její manžel představuje riziko pro její posedlost dostat syna mezi nejvyšší aristokracii a s úsměvem ho zabije. Za pomoci informací od Alfréda dostane Ellen k soudu jako čarodějnici, ale ta znovu uniká a přísahá pomstu.

Stále na útěku před tím, kdo ji zneužil, nachází Aliena přítele v převoru Philipovi a domov v Kingsbridgi. Znovu se také setkává s Jackem. Váhá mezi nehynoucí láskou k němu a přísahou otci zasvětit svůj život bratrovu boji za spravedlnost.

Události za sebou následují v rychlém a násilném sledu. Tom je zabit Williamem při útoku na Kingsbridge, Jack však přebírá jeho pochodeň a později uniká s jeho snem o dobudování katedrály do Francie. Aliena musí bojovat s nebezpečím a překážkami světa, aby pomstila smrt svého otce a upevnila svou lásku k Jackovi.

Waleran se stále nezastaví před ničím, jen aby se stal hlavou anglikánské církve a Regan Hamleighová podporuje jeho snahu chladnokrevným zabitím arcibiskupa z Canterbury. Její syn William se musí stát hrabětem ze Shiringu. Ten však v okamžiku, kdy získává moc, matku zabije.

Ellen, vinící Walerana ze ztráty dvou mužů, které nejvíc milovala, uchová jeho vražednou minulost stále v tajnosti. A bylo to právě toto tajemství, které umožnilo Štěpánovi činit si nároky na trůn a stát se králem Anglie.

Zemi i lidské osudy rozděluje válka o trůn. Přes veškerá protivenství však bude katedrála postavena a osudovou lásku již nikdo nerozdělí.

obrazek
Obsah jednotlivých částí filmu Pilíře Země

1. část

Anglie, 1120. Následník anglického trůnu Vilém, dědic krále Jindřicha I., přichází na cestě z Francie během lodního neštěstí o život. Na dvoře a mezi vyšším klérem se vytvoří dvě fronty hrozící války o dědictví. O 18 let později putuje stavitel Tom a jeho rodina při hledání práce hrabstvím Shiring. V lesích potkají léčitelku Ellen, která hledá učitele pro svého nadaného syna Jacka. Ve stejné době se mladý kněz Philip stává převorem blízkého kláštera. Klášter je na mizině. Starý opat umírá. Při volbě jeho nástupce se prosadí aktivní Philip. Ví, že má peníze sotva na nezbytnou rekonstrukci, ale když shoří starý kostel, zdá se Philipovi příchod stavitele Toma jako dar z nebes. Tom celý svůj život snil o tom, že postaví katedrálu. Philip se nechá jeho nadšením nakazit a souhlasí se stavbou. Zatímco Tom, Ellen a Jack našli nový domov a nesmírný úkol, Bartoloměj, hrabě ze Shiringu, se po smrti Jindřicha I. přidá na špatnou stranu. Ztrácí své panství a titul, jeho potomci Aliena a Richard zůstávají vydáni napospas nenávisti svého soupeře, šlechtického rodu Hamleighových. I převor Philip zjistí, že si svými plány na novou katedrálu vytvořil mocné nepřátele…

2. část

Král Štěpán nechává Bartoloměje popravit jako velezrádce. Aliena s bratrem Richardem zůstává bez prostředků, ale je pevně rozhodnuta obstarat mu peníze nutné na rytířskou výzbroj. V Kingsbridgi jsou zatím položeny základy nové katedrály. Stavitel Tom pověřuje svého mladého žáka Jacka úkolem vytvořit pro katedrálu sochu sv. Adolpha, jejího patrona. Převor Philip měl pro výstavbu původně použít kamenolom v Shiringu, ale biskup Waleran přesvědčí rod Hamleighů, aby se o svůj nový majetek nedělili. Zatímco spor v kamenolomu eskaluje, dojde u města Lincoln ke krvavé bitvě mezi armádou krále Štěpána a vojskem jeho rivalky v boji o trůn, Matyldy. Převor Philip a Jack, kteří do města cestovali na audienci, se ocitají v nebezpečí života.

obrazek
3. část

Poté co je král Štěpán zajat svou soupeřkou Matyldou, stojí Anglie před novým uspořádáním. Biskup Waleran si šikovně udržuje všechny možnosti otevřené, zatímco převor Philip musí u královny Matyldy draze vykoupit práva pořádat trh pro Kingsbridge. Jakmile se král Štěpán při výměně vězňů opět ocitne na svobodě, boj o následníka trůnu se znovu rozhoří s nezmenšenou krutostí. Také v Kingsbridgi se někteří musí vypořádat s nezdarem: Aliena má sice radost, že Jacka nachází v pořádku a zdravého - ale jeho pokusy o sblížení nemůže snést. Dávná rivalita mezi Alfredem, vlastním synem Toma Stavitele, a Jackem se vyvine do otevřené nenávisti se vzájemným fyzickým napadáním. Převor Philip vidí jedinou možnost jak hádku urovnat - jeden z rivalů musí odejít.

4. část

Králi Štěpánovi se podařilo dohnat Matyldu k útěku. Waleran coby kardinál dosahuje nově vyšší moci a Philip stojí v Kingsbridgi před hromadou trosek. Od chvíle, kdy se zřítila střecha katedrály, leží celá stavba ladem. Bez relikvie svatého Adolpha a s intrikujícím Remigiem na místě nového převora se zdá vizionářský projekt stavitele Toma ztracen. Ve Francii se mezitím Aliena dopátrá Jacka. Mnoho se tam naučil a rozhoduje se, že se oba společně vrátí do Anglie. Pevně si umínil, že ve stavbě katedrály bude pokračovat a uskuteční tak Tomův sen. Na zpáteční cestě se konečně dozví více i o svém vlastním otci. Avšak toto seznámení se s dosud neznámou minulostí v sobě skrývá více nebezpečí, než Jack vůbec tuší…

O postavách

Ian McShane
biskup Waleran Bigod
Biskup Waleran je v našem příběhu tím, kdo se ve jménu své kariéry neštítí jít za ní přes mrtvoly a to doslova. Právě on tahá za nitky nejrůznějších osudů během války o anglický trůn.

Donald Sutherland
Bartoloměj, hrabě ze Shiringu
Věrný přítel krále Jindřicha I., otec Alieny a Richarda. Ve válce o trůn se přiklonil na stranu královny Matyldy a byl za to jejím vítězícím rivalem Štěpánem popraven.

Matthew Macfadyen
převor Philip z Kingsbridge
Udatný idealista a vizionář, představený kláštera v Kingsbridgi. To on svou vizí podpořil výstavbu dosud neviděné katedrály, kterou si musí prosadit v neustálém boji proti biskupovi Waleranovi a rodině Hamleighových.

Rufus Sewell
Tom Stavitel
Kameník a stavitel katedrály v Kingsbridgi, milenec Ellen a učitel jejího syna Jacka. I jeho sen bude jednou naplněn.

Hayley Atwellová
Aliena, sestra Richarda
Dcera hraběte Bartoloměje ze Shiringu a sestra rytíře Richarda. Díky potrestání jejího otce ztratila titul i dědictví, pokouší se zajistit sobě i bratrovi existenci jako obchodnice s vlnou. Miluje Jacka a odpírá náklonost Williama Hamleigha.

Sam Claflin
Richard, bratr Alieny
Smrtí svého otce, Bartoloměje ze Shiringu, ztratil i on nárok na majetek a dědictví o nějž ho i Alienu připravili podlými intrikami Hamleighovi. Aby očistil jméno svého rodu a získal zpět co mu náleží, bojuje jako rytíř v křížových výpravách i ve válce o anglický trůn.

Eddie Redmayne
Jack
Syn „čarodějnice“ Ellen a žák Toma Stavitele. Právě on je osudem předurčen k tomu, aby dostavil velkolepou katedrálu. Jeho život patří zvuku tesaného kamene a krásné Alieně.

Natalia Wörnerová
Ellen, Jackova matka
Bývalá novicka, léčitelka a „čarodějnice“, Jackova matka a Tomova milenka. To ona stojí na počátku celého příběh, to ona zná tajemství, které bylo jednou z příčin války o anglický trůn. A její nepřátelé, kteří nechali upálit Jackova otce, jsou mocní.

Tony Curran
král Štěpán
Synovec krále Jindřicha I. se po jeho smrti, za pomoci církve, nechal korunovat za nového krále, byť jím měl být syn jeho sestřenice Matyldy. Svým rozhodnutím uvrhl Anglii do dvacetileté války o trůn.

Alison Pillová
královna Matylda
Dcera anglického krále Jindřicha I. se po jeho smrti měla stát regentkou do doby, než dospěje její malý syn, budoucí král. Osud však zamíchal kartami a z Matyldy se stal válečný protivník krále Štěpána.

Anatole Taubman
podpřevor Remigius
Mnich a pozdější podpřevor z kingbridgeského opatství, vydíraný za svůj dávný prohřešek biskupem Waleranem. To jeho donutil podlý biskup donášet na převora Philipa a učinil z něj zrádce.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 23. 3. 2018 Svátek má Ivona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz