SERIÁL: Rosamunde Pilcherová   díl: Odkaz lásky - (52. díl)


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

46% 28 hlasů
4.6 10 28
seriál / romantické, thriller Rakousko/Německo, , 87 min.
< Předchozí díl52. z 115 dílůNásledující díl >
(Rosamunde Pilcher   episode: Vermächtnis der Liebe)

Režie:
Herci: , , , , , více...

Díly v TV:
Das Gespenst von Cassley televize zítra Doma 13.40, po. 22.7. Doma 09.35
Čekání na duhu televize po. 22.7. TV4 (hu) 11.45
Nečekaná láska televize pá. 26.7. Doma 22.30, so. 27.7. Doma 15.45

Příběh jednoho léta ve Freeportu, malebné rybářské vesnici na jihozápadním pobřeží Anglie. V usedlosti nazývané Lilac House tu se svým otcem Jackem žije svobodná matka Linda Hewitt a její devítiletá dcera Vanessa. Pracuje jako úspěšná fotografka a zdá se že má svůj život pevně v rukou. Ovšem jen do chvíle, kdy do jejího života nečekaně vstoupí Thomas Williams, ornitolog, který přijel do Freeportu studovat populaci rybáků. Zamilují se do sebe, ale na jejich rodící se vztah padne stín minulosti. Lindin otec je vážně nemocný se srdcem, pokud nepodstoupí operaci, brzy zemře. On si však jako lékař uvědomuje možné komplikace a operaci odmítne. Na své narozeniny proto pozve i mladší dceru Hannah, talentovanou bytovou architektku, která žije v Londýně a s níž Linda už roky nemluví. To proto, že Hannah se provdala za jejího bývalého snoubence Daniela Forkse. Ten je navíc Vanessiným otcem, což však netuší.
Jack doufá, že se sestry usmíří, ale pro Lindu je příjezd kdysi milované a poté zatracené sestry nepříjemným šokem. Jacka zradí srdce a zemře. K zármutku nad jeho smrtí se přidá další nepříjemné překvapení při čtení závěti. Jack odkázal dům oběma sestrám, ovšem dostanou ho jen pod podmínkou, že dokáží společně žít pod jeho střechou celý měsíc. Jedinou útěchou pro Lindu je Thomas Williams a jeho láska. Situace však nečekaně zkomplikuje i v tomto směru. Když Daniel zjistí, že je otcem, pokouší se znovu navázat vztah s Lindou, která pochopitelně nemá zájem. Když vyjde najevo, že dům je značně zchátralý a vyžaduje nákladnou opravu, na kterou ani Linda ani Hannah nemají, nabídne se Thomas, že jí finančně vypomůže. Jenže Linda přitom náhodou zjistí, že Thomasův bratr je majitelem realitní kanceláře, která se dům snaží získat. V domnění, že ji city pouze předstíral, aby získal její dům, rozejde se s ním a odjede z ostrova. Pomoc zoufalému Thomasovi přijde z nečekané strany.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Něco tak ubohého jako je toto se nevidí. No asi je to pro dementy, kteří sedí u obrazovky a je jim zcela jedno, co na ní běží. Hlavně, že jim ubíhá čas. Ale jejich prázdné nádoby se plní balastem. No za mne hnus a škoda času.
Všechny komentáře k seriálu 24+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní díl seriálu

Popis dílu Odkaz lásky

Fotografka Linda Hewittová žije s otcem Jackem a dcerkou Vanessou ve starém, už dost zchátralém domě na pobřeží. Jack má od manželčiny smrti potíže se srdcem, zatvrzele se ale odmítá nechat operovat. Jako lékař ví, že by to mělo jen pramalý výsledek. Blíží se jeho narozeniny a on má jediné přání: aby se Linda po letech opět smířila s jedinou sestrou Hannah, která jí kdysi odloudila snoubence Daniela právě ve chvíli, kdy mu Linda chtěla oznámit, že je těhotná. Linda ale nemůže na sestřinu zradu zapomenout a odmítá se s ní vidět... V den narozenin oznámí Jack, že má překvapení a požádá hospodyni Barbaru, aby prostřela ještě pro jednu osobu. I Linda si chce přivést hosta: seznámila se totiž s velmi milým a galantním ornitologem Thomasem Williamsem, který v pobřežní stanici pozoruje ptáky. Když se sejdou hosté, čeká Lindu skutečně obrovské překvapení: v místnosti se objeví Hannah... Jackův zdravotní stav je bohužel velmi vážný a zanedlouho po oslavě narozenin umírá. Majetek dělí mezi obě dcery, a pokud jde o dům, i ten jim chce zanechat, ale s jednou podmínkou: musejí v něm měsíc vydržet bydlet společně a ani jednou se nepohádat. Linda zprvu ostře odmítá, na naléhání Barbary a nakonec i Thomase se ale rozhodne, že to zkusí. Horší ovšem je, že na Jackův pohřeb přijíždí i Daniel. Sebevědomý mladý muž je velmi překvapen faktem, že má Linda dítě a neustále dotírá otázkami, kdo je jeho otec. Obě sestry to uchovaly v tajnosti, jak si Linda přála. Daniel ale brzy zjistí, jak se věci mají, a začne vyžadovat, aby mu Linda svěřovala dceru co nejčastěji. Ta to ovšem odmítá. Ví, že vrcholně sobecký Daniel jen dívce poplete hlavu a jí zničí život podruhé... Brzy se ukáže, že starý dům je v neudržitelném stavu: elektriku je třeba zcela přebudovat, nefunguje topení a střechou zatéká. Linda uvažuje, jestli by nebylo lepší dům prodat. Zároveň si ale obě sestry uvědomují, co starý dům znamenal pro jejich rodiče. Thomas, se kterým se Linda mezitím sblížila, nabízí finanční pomoc: chtěl by svůj život spojit s Lindiným a je více než ochoten jí finančně přispět na nezbytné opravy. Daniel mezitím vyhrožuje advokátem, chce získat za každou cenu Vanessu do opatrování a bez okolků nabízí Lindě, aby se zase dali dohromady. Uslyší to ale Hannah, která už dlouho tuší, že jejich manželství je v troskách. Daniel dokonce ani nikdy nechtěl dítě a ona mu vyhověla. Teď je na světě docela sama.


Podobné seriály

Madiba (3/3)
Vítězství a prohry Nelsona Mandely, jednoho z předních jihoafrických bojovníků proti apart...
dnes 23.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Batesův motel V (9/10)
(Bates Motel V) Návštěvní hodiny Krev je hustší než voda aneb Jak to bylo před Hitchcocke...
zítra 00.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Všemocný (16)
Agent senátora Morry Sandsovi unesli syna a on potřebuje Brianovu pomoc, aby ho našel. Je...
zítra 01.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 7. 2019 Svátek má Ilja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz