fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

79% 922 hlasů
7.9 10 922
seriál / akční, science fiction, thriller USA, , 45 min., 7 sérií / 173 dílů
Star Trek: Deep Space Nine
DVD od 29.3.2004 Hollywood

Režie: , , , více...
Herci: , , , , , více...


Na okraji Alfa kvadrantu, v teritoriu po léta okupovaném bojovnou rasou Cardassianů, se nachází stanice Deep Space Nine. Dílo Cardassianů, jež se nyní má stát základnou Hvězdné Federace, garanta křehkého příměří mezi Bajorany a jejich utlačovateli z Cardassie. Objevení červí díry vedoucí do neprobádaného Gama kvadrantu, odkud se co chvíli vynoří nějaké to nepříliš příjemné překvapení, jen ztíží už tak nelehkou situaci novému veliteli i jeho posádce - pro Bajorany je totiž velitel Sisko vyslancem jejich božstev, sídlících na "druhé straně".

Po prvních sériích, které přinesly skutečně odlišný (rozuměj rozvláčnější) přístup než na jaký byli trekkies zvyklí od kapitánů Kirka a Picarda, došlo k doslova šokujícímu zlomu - ukázalo se, že seriál považovaný za svého druhu studii soužití různých druhů má silný ústřední příběh. A to příběh pro "Star Trek seriál" nevídaného rozsahu, pro nějž byly první série pouhým ideovým základem nutným pro pochopení pohnutek hlavních postav. Masové dezerce federalistů, vzpoury, hrozba nové války s Cardassiany a za tím vším nové nebezpečí - Dominion. To vše a ještě mnohem víc přinesl do Roddenberryho vesmíru DS-9.
Uprav informace o seriálu

Komentář k seriálu Deep Space 9 je nejlepší ST. Ale nesmíte jako já v pubertě být odrazeni temnější atmosférou (i když v počátku spíš doslova jen temnější stanicí) a obecně větší absenci té utopie hlavně z Nové generace. Seriál je skvělý (a napodruhé ještě lepší), protože nabízí dobrou chemii mezi postavami a vývoj postav a i v dalších aspektech se nakonec ukáže, že spousta věcí do sebe zapadá, přestože tvůrci vařili sezóny samostatně, bez nějakého plánu (oproti Babylonu 5). Přesto spousta velkých věcí i drobností do sebe krásně zapadla, jen výjimečně něco drhne. Při opětovném sledování tak člověk objevuje krásné drobnosti, které možná úplně nechtěně sedí, ať už to jsou dějové věci nebo prostě nějaké repliky mezi postavami. Každopádně DS9 nakonec nabízí i válku a drama ke konci seriálu, pár slušných zvratů a mnoho zábavy i zamyšlení. Najdou se tu epizody k popukání i těžké, po kterých budete nuceni dost přemýšlet. Musím jen varovat před pomalým rozjezdem. První dvě řady jsou proložené mnoha slabými nebo průměrnými epizodami.
Všechny komentáře k seriálu 5+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní seriál

Podobné seriály

Lovec (12/12)
(Il Cacciatore) Ano, beru Když Cosa Nostra vyhlásila Italské republice otevřenou válku, p...
dnes 22.54
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Hercule Poirot V (8)
Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan Některé případy svou elegancí připomínají kouz...
dnes 22.57
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Zákon a pořádek: Zločinné úmysly III (11)
(Law & Order: Criminal Intent III) Případy newyorského policejního oddělení, které vyšetřu...
dnes 23.55
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 13. 12. 2019 Svátek má Lucie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz