fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

50% 943 hlasů
film / komedie, pro děti, USA, , 100 min., od 7 let
102 Dalmatians
Kinopremiéra v ČR 15.2.2001, DVD od 1.10.2007 ABCD Video

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:01Jsou znovu tady a přibyl k nim jeden další pes, jeden papoušek a jeden tlustý Francouz! Štěňátka znovu dobývají dětská srdce a vítězí nad lží a nenávistí.
Ďábelská Glen Close, která pronásledovala psy, je po léčení najednou jako beránek. Jenže stačí zvuk Big Benu a hrozba se vrací! Alice Evans a její kamarádi budou mít hodně napilno, aby zachránili všechny dalmatiny z celého města.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu A Cruella se opět vrací, krutější než kdy dřív, stále za svým snovým kabátem. Oproti jedničce už si myslím že je to trochu horší, protože je to lehce okoukané, stejná zápletka a už trošku neoriginální no. Ale i tak, dá se na to koukat, a občas film i mile překvapí, pobavíte se. Pěkné.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu 102 Dalmatinů

Módní návrhářka Cruella ve vězení podstoupila terapii, která změnila její povahu a učinila z ní milovnici zvířat. Po třech letech je propuštěna na svobodu s podmínkou, že odpracuje pět set hodin veřejně prospěšných prací. Zdá se, že se Cruella opravdu změnila. Přesvědčí se o tom sympatický Kevin Shepard, majitel psího útulku, který je ve vážných finančních potížích. Cruella všechny dluhy zaplatí a přestěhuje útulek do nových prostor. Pro Kevina pracuje kamarád Ewan, který má shodou okolností stejnou kurátorku jako Cruella, sympatickou Chloe Simonovou. Ta napravené návrhářce příliš nevěří. Doktor Pavlov, který měl na starost Cruellinu terapii, zjistí, že zvuk londýnského Big Benu ruší účinky této terapie. A právě to se stane Cruelle, která je při jedné z návštěv u Chloe vystavena intenzivnímu zvuku slavného zvonu. Znovu zatouží mít kožich z kůže malých dalmatinů a znovu se nedočkavě vrhne na své odložené kožichy.


Zdroj popisu

Recenzi poskytl měsíčník Cinema

O natáčení

Snímek 102 dalmatinů je hraným debutem Kevina Limy, který se proslavil jako režisér fenomenálně úspěšného animovaného filmu ze Studia Walta Disneyho Tarzan. V tomto filmu propůjčila svůj hlas postavě Kaly Glenn Closeová, takže "Dalmatini" jsou jejich druhou spoluprací. Produkce 102 dalmatinů se ujal Edward S. Feldman, který pracoval na prvním díle jako výkonný producent. Dalším členem tvůrčího týmu byl filmový a divadelní kostýmní výtvarník Anthony Powell, nositel tří Oscarů, který předtím navrhoval kostýmy Glenn Closeové pro slavnou divadelní inscenaci Sunset Boulevardu od A. L. Webbera. Z tvůrčího týmu prvních "Dalmatinů" přišel i kameraman Adrian Biddle a výtvarník Assheton Gordon.
Realizace filmu by byla sotva myslitelná bez zkušeného špičkového trenéra zvířat Garyho Gera, který se podílel také na předchozím "dalmatinském" snímku. Gary a jeho tým osvědčených spolupracovníků strávili několik měsíců nejen tréninkem a přípravou čtyřnohých svěřenců, ale také vzornou péčí o ně a zajištěním těch nejlepších podmínek. Kromě dalmatinů se ve filmu objeví mnoho dalších psích ras. Exteriéry se natáčely v různých místech Velké Británie.
Nápad natočit pokračování "Dalmatinů" se zrodil před dvěma roky. Vše ale záviselo na tom, bude-li souhlasit Glenn Closeová. "Nevěřil jsem, že bychom ten film mohli udělat bez Glenn," říká producent Feldman. Glenn Closeová byla myšlenkou na pokračování nadšená: "Lákala mě myšlenka vrátit se k takové hrdince, jako je Cruella. Věděla jsem, že scénář je dobrý a že budu pracovat s talentovanými lidmi, z nichž mnohé jsem poznala již na natáčení prvního dílu," říká herečka, která se v superlativech vyjadřuje o mladém režisérovi filmu, jehož poznala díky spolupráci na Tarzanovi. "Je to velmi talentovaný umělec. Byla to pro něj velká výzva dostat šanci natočit pokračování tak úspěšného snímku. Myslím, že odvedl skvělou práci," dodává Closeová.
V režii animovaného a hraného filmu jsou přece jen rozdíly. "Cílem je vždy ztvárnit živoucí postavy," tvrdí Lima, ale dodává, že přece jen mezi těmito dvěma disciplínami nějaké rozdíly jsou. "Třásla se mi kolena, když jsem si pomyslel, že budu režírovat v té roli Glenn Closeovou. Spolupracoval jsem se slavnými herci při namlouvání hlasů k animovanému filmu, ale pracovat šest měsíců s Glenn na postavě, kterou stvořila a kterou znala lépe než kdokoli jiný, bylo dost strašidelné."
Glenn Closeová toužila svoji postavu z prvního filmu dále rozvíjet. "Pochopila jsem, že čím víc jsem zlá, tím jsem legračnější. Děti se bojí Cruelly, ale také jim dovoluje se smát. Je jako zlá hrdinka v pohádce, která představuje dětem temnější stránky života... Aby pochopily, co je dobro a světlo, musíte jim ukázat zlo. Tradičně to bývají různé čarodějnice nebo zlé macechy. Myslím, že Cruella je velmi tradiční pohádková čarodějnice."
Aby dosáhli ještě vyšší intenzity emocí a dostali film na novou úroveň, představili producent a režisér úžasnou novou postavu francouzského módního návrháře Jeana Pierra Le Pelta. "Myslím, že Le Pelt vnáší do příběhu svěžest a nový pohled." Producent Edward S. Feldman měl od počátku před očima jediného herce, který by tuto postavu mohl ztvárnit. "Nikdy jsem nechtěl Američana nebo Angličana s francouzským akcentem. Chtěl jsem skutečného Francouze, a když si takového opravdového Francouze představíte, pomyslíte hned na Gérarda Depardieua. Naštěstí jsem s ním dělal dva filmy - Zelenou kartu a Můj táta hrdina. Tak jsem mu zavolal a řekl, že bych byl rád, kdyby si zahrál ve filmu 102 dalmatinů postavu Le Pelta. On řekl, fajn. A já řekl, pošlu ti scénář. Hned souhlasil."
Práce s Gérardem Depardieuem velmi potěšila i Glenn Closeovou. "Je jedním z nejlepších světových herců. On je víc než živý člověk, on je živel." Depardieovi se jeho postava zalíbila: "Je zábavné hrát tak přímočarého hrdinu. Když jste zlý, jste velmi zlý. Le Pelt se nádherně hraje."
Pro oba hrdiny vytvořil řadu pozoruhodných kostýmů Anthony Powell. "Smysl Cruelliny postavy je ten, že je zblázněná do kožešin, ale na nějaký čas je z této své posedlosti "vyléčená". A s Cruellou, která není zlá, není žádná zábava. Bylo proto třeba udělat i "polepšenou" Cruellu něčím legrační a humornou." Podobná výzva byly pro Powella kostýmy pro francouzského módního návrháře Le Pelta. Jeho postava je stejně jako Cruella posedlá kožešinami. "Představil jsem si všechny módní návrháře, které znám, a z každého jsem si vypůjčil kousek. Takže je to vlastně taková laskavá pocta Karlu Lagerfeldovi, Johnu Gallianovi a Jean-Paulu Gaultierovi."
Gérard Depardieu na téma módy říká: "Já sám se o módu moc nezajímám, protože většinu volného času trávím na motorce. Ale Anthony Powell je velký návrhář, plný fantazie a představivosti a mně se opravdu líbí ty přehlídkové modely. Možná jsme se dost přiblížili realitě módního světa."
Postavou, která přešla z prvních Dalmatinů, je Cruellin služebník Alonso, opět ztělesněný Timem McInnernym. "Alonso zbožńuje Cruellu," přibližuje Glenn Closeová tohoto hrdinu. "Udělal by pro ni cokoli, i když ví, že ho zneužívá. Nyní, když se na scéně objeví Le Pelt, Alonso začne žárlit a bojovat o její pozornost. A tak se mezi těmito postavami vytvoří jakýsi bizardní trojúhelník."
Jako v každé správné pohádce, je i tady rovnováha mezi zlem a dobrem. Dobro představují Chloe, Kevin a zástup zvířátek.
Kevin Sheperd (Ioan Gruffudd) je naivní dobrácký ošetřovatel zvířat, který Cruelle uvěří, že to myslí se zvířecím útulkem dobře. Mladého britského herce Ioana Gruffudda objevil pro tuto roli producent Feldman, když ho viděl v televizi. Jednou z podmínek obsazení herce bylo, aby si rozuměl se psy. "Jsem z města a nikdy jsem kolem sebe psy neměl. Nikdy jsem nevlastnil žádného psího miláčka ani neměl přátele či sousedy, kteří by měli psa. Když jsem šel na konkurz a měl jsem hrát se psy, nikdy jste neviděli herce, aby tak přesvědčil režiséra, že je mezi psy celý život jako doma."
Protikladem důvěřivého a dobráckého Kevina měla být další postava Chloe, mladé kurátorky, která má sledovat, jak si Cruella vede po propuštění z vězení. "Potřeboval jsem někoho, kdo nikomu nevěří a není naivní. Alice Evansová byla pro tu roli ideální." Postava Chloe je pro mladou britskou herečku splněným snem. Minulé roky žila v Paříži, kde se její kariéra úspěšně rozvíjela. Herečka plynně hovořící italsky a francouzsky je jak ve Francii, tak v Itálii televizní hvězdou, i když teprve "Dalmatini" ji objevili pro britské publikum.
Neméně důležitými herci však byli ti čtyřnozí. Bez zkušeností a talentu předního trenéra zvířat Garyho Geka, který se podílel i na filmu prvním, by realizace podobného projektu nebyla myslitelná. "Hlavní rozdíl od předchozího dílu je ten, že na štěňata jsou kladeny mnohem větší "herecké" nároky. Zvláště pokud jde o postavu štěňátka, které vyzraje nad Cruellou." Režisér Lima k tomu podotýká: "Vím, že scénář byl v tomto směru náročnější, protože vyžadoval, aby i štěňata měla individuální charaktery. Myslím, že to, co trenéři na tomto filmu dokázali se zvířaty udělat, je pozoruhodné."
Výtvarník Assheton Gordon musel kvůli bezpečnosti štěňat uzpůsobit vždy scénu a místo natáčení ve spolupráci s Garym Gerem tak, aby se zvířátka nemohla nijak poranit. Gero začal na filmu pracovat začátkem května 1999, kdy poprvé přijel do Anglie. On a jeho tým trenérů začali vyhledávat a cvičit dospělé psy pro hlavní role. Všichni dalmatini, kteří byli v předchozím filmu použiti pro role Pongo a Perdy, se po natočení filmu vrátili do Spojených států a žili buď s Garym nebo s dalšími cvičiteli. Takže Gary jednoduše přivezl dva z nich, Frecklese a Maisie, aby hráli i v pokračování.
Gero všechny dospělé psy, kteří hráli ve 102 dalmatinech, koupil pro produkci. Všichni jsou už dnes ve Spojených státech a stejně jako jejich předchůdci ze 101 dalmatinů stráví zbytek života se svými cvičiteli.

O hercích

Glenn Closeová
Ve filmu na sebe upozornila hned první rolí v adaptaci Irwingova románu Svět podle Garpa, který jí vynesl nominaci na Oscara za vedlejší roli v roce 1982.
O rok později následovala další nominace za roli ve filmu L. Kasdana Velké rozčarování. O Oscara se ucházela i o rok později za film Přirozený talent. Další nominaci na prestižní sošku jí vynesla role hysterické milenky v psychologickém thrilleru Osudová přitažlivost. Další oscarovou kreaci předvedla v roli intrikánské markýzy z Frearsova přepisu Nebezpečných známostí. Glenn Closeová hrála s Melem Gibsonem ve Zeffireliho filmu Hamlet, s Jeremym Ironsem ve Zvratu osudu, s Meryl Streepovou v Domě duchů. Z dalších filmů připomeňme: Noviny, Hook, Mars útočí, Air Force One, 101 dalmatinů. Nedávno hrála ve filmu Rodriga Garcii Things You Can Tell Just by Looking at Her. Účinkovala také v klasickém muzikálu Jižní Pacific pro TV ABC, kde působila i jako výkonná producentka.

Gérard Depardieu
Jeden z nejoblíbenějších francouzských herců, jehož filmografie zahrnuje za 35 let kariéry přes 100 filmů. Z těch nejznámějších, které dokumentují šíři jeho hereckého rejstříku, připomeňme alespoň: Poslední metro, Danton, Cyrano z Bergeracu, Zelená karta, Otec a otec, 1492: Dobytí ráje, Můj táta hrdina, Elisa, Bogus. Několikrát byl oceněn Césarem a cenami za herecké výkony na prestižních festivalech. V posledních letech natočil například filmy Asterix a Obelix, Camille Claudel, Trop Belle Pour Toi...
Depardieu se vedle filmu věnuje rovněž divadlu. Nově je na jevišti Theatre de Paris k vidění například v inscenaci Les Portes du Ciel. V roce 1996 dostal Chavalierovu cenu - Řád čestné legie a v roce 1997 obdržel na MFF v Benátkách Zlatého lva za celoživotní kariéru.

Ioan Gruffudd
Patří k nejslibnějším britských hercům mladé generace, a to jak ve filmu, tak i v televizi. Vedle hlavní role v komedii 102 dalmatinů zahrnuje jeho filmografie snímky: Shooters, Another Life, Very Annie Mary a také na Oscara niminovaný film Soloman and Gaenor, dále Titanic a Oscar Wilde. Naposledy hrál Gruffudd v úspěšných seriálech BBC Warriors a Hornblower. Postava Horatia Hornblowera z posledně jmenovaného seriálu mu kromě dalších cen i Emmy za výkon v miniseriálu.

Alice Evansová
Narodila se v New Jersey, ale vyrostla v Londýně. Absolvovala Anglickou univerzitu s doktorátem z moderních jazyků. Poté se přestěhovala do Paříže, aby získala praxi a zkusila své štěstí ve filmu a v televizi. Nyní žije střídavě v obou těchto městech. Během pěti uplynulých let natočila pět filmů a ztvárnila řadu významných rolích v televizních filmech a seriálech. Její filmografie obsahuje například snímky Claudea Lelouche Une Pour Toutes a Michela Blanca MauvaisePasse. Zahrála si jako host v americkém seriálu Hihglander. K jejím dalším filmům patří: Monsieur Naphtali a Le Dernier Secret. Naposledy ztvárnila hlavní postavu v seriálu televize BBC Best of Both Worlds.

Tim McIinnerny
Zopakoval si svoji postavu služebníka Cruelly ze 101 dalmatinů. Nedávno jsme ho také viděli v roli přítele Hugha Granta v komedii Notting Hill.
K jeho dalším významným filmovým účinkováním patří: Wetherby (získal Zlatého medvěda na Berlinale), Eric the Viking, Richard III a Fairy Tale - A True Story. Účinkoval ve třech seriálech televize BBC: Black Adder, Edge of Darkness a A Very British Coup. Nedávno hrál McInnerny v televizním filmu Longitude. Zároveń s prací pro film a televizi se herec věnuje intenzivně divadlu (Royal National Theatre, Royal Shakespeare Company, West End).

O tvůrci

Kevin Lima
Film 102 dalmatinů je jeho hraný debut. Předtím si však získal velký respekt režií neobyčejně úspěšného celovečerního animovaného snímku Tarzan, který se stal jedním z nejúspěšnějších titulů všech dob z produkce Walta Disneye. Lima se narodil a vyrostl v Pawtucket (Rhode Island). Od dětství se zajímal o animovaný film a sám se osm let věnoval loutkářství. Svoji zálibu rozvíjel studiem animace na California Institute of the Arts. Později se proslavil jako spolupracovník Disneyho studia, kde byl považován za jednoho z nejvýraznějších tvůrčích talentů. Spolupracoval na většině nejvýznamnějších projektů studia, jako byly Malá mořská víla, Kráska a zvíře, Aladdin. V roce 1992 byl jeho talent oceněn tím, že mu byla nabídnuta režie animovaného filmu Goofy na výletě.

Podobné filmy

Dům naruby
(Bringing Down the House) Steve Martin se přes internet zamiluje do chytré a údajně krásné...
zítra 00.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Doktor Flastr
(Patch Adams) Robin Williams studuje v pokročilejším věku medicínu, aby mohl v praxi prosa...
zítra 05.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Fletch
Reportér Chevy Chase se při práci na článku o obchodu s drogami dostane mezi dealery a odh...
zítra 07.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 28. 2. 2021 Svátek má Lumír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz