fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

72% 746 hlasů
dobrodružný, USA, , 127 min., od 11 let
20000 Leagues Under the Sea

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1954, Oskar, Vizuální efekty


Ukázka
04:34Fantastická cesta profesora Aronnaxe ve filmovém zpracování z roku 1954 legendárního dobrodružného románu Julese Vernea. Profesor Aronnax, proslulý podmořský vědec je vyzván námořnictvem, aby identifikoval záhadného tvora, který zničil parník v Severním Atlantiku. Po mnoha dnech hledání však najde něco, co vůbec nečekal. Záhadný tvor je ve skutečnosti ponorka budoucnoti Nautilus, řízená kapitánem Nemo. Jedná se o naprosto nadčasový snímek, co se týče triků, s vynikajícím scénářem a hereckými výkony. Obzvláště záběry Nautila pod hladinou a potápěčské scény byly na svou dobu něco naprosto fantastického. Je to první širokoúhlý film společnosti Walt Disney.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Od Julese Verna jsem nečetla ani jedinou knihu, protože sci-fi není můj oblíbený styl. Takže se musím spoléhat na filmaře a jejich interpretaci Vernova díla. 20 000 mil pod mořem s Kirkem Douglasem mě celkem bavilo. Největší zásluhu na tom alespoň pro mě má právě Kirk Douglas a Peter Lorre. Profesor Aronnax i kapitán Nemo byly podivně nevýrazné postavy, což byl především u kapitána Nema velký nedostatek. Co bych ale pochválila je práce animátorů, kteří už v šedesátých letech odváděli slušnou práci.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu 20 000 mil pod mořem

Profesor Aronnax, proslulý podmořský vědec je vyzván námořnictvem, aby identifikoval záhadného tvora, který zničil parník v Severním Atlantiku. Po mnoha dnech hledání však najde něco, co vůbec nečekal. Záhadný tvor je ve skutečnosti ponorka budoucnosti Nautilus, řízená kapitánem Nemem. Jedná se o naprosto nadčasový snímek, co se týče triků, s vynikajícím scénářem a hereckými výkony. Obzvláště záběry Nautila pod hladinou a potápěčské scény byly na svou dobu něco naprosto fantastického. Je to první širokoúhlý film společnosti Walt Disney.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 20. 1. 2021 Svátek má Ilona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz