fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 3174 hlasů
film / thriller, akční, komedie, drama, romantický, science fiction, Francie/USA, , 126 min., od 12 let
The Fifth Element / The 5th Element / Le Cinquieme élément

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:34Drsný taxikář a krásná mimozemšťanka zachraňují Zemi ze spárů absolutního zla.
Bruce Willis musí nalézt za pomoci krásné mimozešťanky Milly Jovovich pátý element, který by spojil čtyři živly a tím odvrátil vesmírnou zkázu. Tím pátým elementem je... láska.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory.
Všechny komentáře k filmu 71+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu 5. element / Pátý element

<>Obrázek nenalezen<> Aby mohl být svět zachráněn před Absolutním zlem, musí se mu postavit nadpozemská bytost s pomocí newyorského taxikáře Bruce Willise.
Jednou za pět tisíc let dostává šanci získat nadvládu Absolutní zlo, kterého se obávají všechny civilizace vesmíru. Ta šance má přijít, podle pozemského kalendáře, v roce 2214. A skutečně. V podobě ohnivé koule o rozloze 1200 mil v průměru se objeví v hlubinách vesmíru a zamíří rovnou k Zemi. Nelze ho zničit klasickými metodami, protože každý útok pohltí a vstřebá. Naštěstí je tu prastará civilizace Mondoshawanů, kteří mají k dispozici Pátý element, jedinou zbraň schopnou čelit Absolutnímu zlu. Jejich raketa je však při přistání na Zemi zničena vesmírnými zabijáky Mangalory, kteří pracují pro pozemského magnáta Zorga, který je pro svou zvrácenou povahu vybrán jako zástupce absolutního zla na Zemi.
obrazek
Záchranný tým zachrání z trosek část těla, které bylo pátým elementem. Vědci pod vedením profesora Mactilburgha torzo úspěšně regenerují a zjistí, že záchranou pro zemi by měla být půvabná dívka jménem Leeloo Minai Lekarariba Laminai Tchai Ekbat De Sebat. Absolutní zlo se s pomocí svého přisluhovače Zorga snaží zmocnit kamenů, které symbolizují čtyři elementy (voda, oheň, země, vzduch) a iniciující ten pátý. Ty však z bezpečnostní důvodů nebyly převáženy stejnou lodí jako Leeloo. Dívka uprchne z laboratoře a po skoku z mrakodrapu přistane v taxíku Korbena Dallase, bývalého vesmírného pilota, který má spoustu potíží nejen s policií, ale také sám se sebou. Na její prosbu ji Korben po divoké honičce s policií odveze ke knězi Vitu Corneliovi, který je strážcem tajemství na Zemi.
obrazek
Ten podle božského jazyka a tetování pochopí, že jde o Nejvyšší bytost neboli Pátý element. Zatímco Korben nemá nic lepšího na práci, než se do dívky zamilovat, dozví se od ní Vito, že kameny přepravuje kurýr, který je bude čekat na planetě Fhloston. Sem se vypraví jak Korben, ale také Vito s Leeloo a pochopitelně také Zorg s Mangalory. Přestože během střetnutí, ke kterému dojde na palubě lodi Fhloston Paradise, je smrtelně zraněn kurýr Mondoshawanů, operní diva Plavalaguna, a také těžce zraněna Leeloo, Zorgovi se opět nepodaří získat kameny. Ty má Korben, který s Leeloo spěchá do egyptského chrámu, aby podle přesně daného rituálu oživil magické kameny, které mají aktivovat skrytou sílu Pátého elementu. Absolutní zlo je však podle všech informací příliš blízko, aby se to mohlo podařit.


O filmu

obrazek
Podle odborníků je "Pátý element" označován jako jeden z největších projektů roku - společně se Spielbergovým pokračováním Jurského parku "Ztracený svět".
Má zřejmě největší rozpočet na speciální efekty ve filmové historii. Natáčelo se
v proslavených studiích Pinewood v Anglii, kde vznikly například filmy "Vetřelec"
a "Blade Runner".

O hercích

Bruce Willis
Do širšího diváckého podvědomí vstoupil díky seriálům Hart to Hart, Miami Vice a obzvlášť velkou popularitu mu přinesl TV seriál Moonlighting, za který získal v roce 87 cenu Emmy. Před filmovou kamerou debutoval v komedii Blind Date/Schůzka naslepo,1987/.

Gary Oldman
Původně divadelní herec se po několika TV rolích prosadil ve filmu o legendární skupině Sex Pistols s názvem Sid a Nancy /Syd a Nancy, 1986/.

Milla Jovovich
Narodila se v Kyjevě a v mládí začínala jako modelka. Po emigraci celé rodiny se začala věnovat filmu.

O tvůrci

Luc Besson
Jeden z nejprogresivnějších režisérů současnosti. Má na kontě tak výrazné a úspěšné filmy jako "Metro", "Magická hlubina", "Brutální Nikita", či "Leon".
Jeho filmy vždy vzbuzovaly zájem a vysloužily si uznání kritiků, kteří oceňovali jeho schopnost dokonale spojit zajímavý a vážný obsah s přitažlivou, moderní formou, která vždy byla zárukou úspěchu.

Podobné filmy

Sněženky a machři
Studenty gymnázia na lyžařském kurzu příliš netěší, že vedoucím zájezdu je přísný profesor...
dnes 17.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Hellboy 2: Zlatá armáda
(Hellboy 2: The Golden Army) Osud lidstva visí na vlásku. Krutý princ Nuada totiž probouzí...
dnes 17.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Osamělý jezdec
(The Lone Ranger) Indiánský bojovník Johnny Depp a muž zákona Armie Hammer se vydávají na ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 29. 11. 2020 Svátek má Zina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz