fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

76% 3021 hlasů
film / romantická komedie, USA, , 95 min., od 13 let
(500) Days of Summer
Kinopremiéra v SK 29.10.2009, DVD od 3.5.2010 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize ne. 12.4. TVP3 23.05Ukázka
02:11


Divácký hit festivalu Sundance je vlastními slovy tvůrců antiromantická komedie. Formálními nápady hýřící film ukazuje v nelineárním vyprávění 500 dní vztahu mezi dívkou Summer, která nevěří na opravdovou lásku, a mladíkem Tomem, jenž se do ní osudově zamiloval. Dynamický postmoderní milostný příběh, lépe řečeno "příběh o lásce", hravě nakládá s žánrovými schématy. Ve videoklipově koncipovaných epizodách, které vyjadřují proměnlivé nálady milostného vztahu, hlavní hrdina a vypravěč v jedné osobě přehodnocuje svých 500 dní v Los Angeles plných příslibů, nejistoty, okouzlení, distance, něžnosti, intimity, trapnosti, vášně, hněvu, extáze, léta a Summer.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Svěží neotřelý přístup k látce a vynikající casting. Dvě hlavní devizy této zajímavě podané a pozitivně naladěné komedie, kde vlna vážnosti a místy nahořkle cynického podtónu skvěle rezonuje s archetypální premisou všech romantických filmů - láska a vše kolem ní. Webb to trefil dobře, je to ze života. Avšak ačkoliv se to tváří místy dospěle a zrale, je to ve skutečnosti teen problematika každým coulem.
Všechny komentáře k filmu 47+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu 500 dní se Summer

Tom vystudoval architekturu, ale živí se vymýšlením přáníček. Celý život čeká na dívku svých snů. Když do firmy přijde Summer, Tom od prvního okamžiku ví, že ona je ta pravá. Potkají se 8. ledna, kdy začíná Tomových 500 dní se Summer... Poprvé spolu promluví ve výtahu, Tom poslouchá The Smith, které Summer také miluje. Tom se stále snaží Summer získat. Všichni zaměstnanci jdou do baru, bavit se, pít a zpívat karaoke. Tom se celý večer baví se Summer, ta mu však na konci večera řekne, že budou jen kamarádi. Tom je do Summer šíleně zamilovaný, ale ona chce mít jen nezávazný vztah, protože nevěří na lásku a nechce být někým omezována. Tom vezme Summer na své nejoblíbenější místo, pak ho zase Summer pozve k sobě domů a vypráví mu o svých snech, o kterých ještě nikdy nikomu neřekla. Tom si myslí, že ho Summer také miluje... Další den mu však Summer zase tvrdí, že jsou jen kamarádi, což Toma naštve a pohádají se. V noci k němu Summer přijde, omluví se, ale řekne mu, že mu nic slibovat nemůže; vždycky si bude dělat to, co ji zrovna napadne... Když se Summer s Tomem rozejde, je Tom nešťastný. Šéf mu dokonce navrhne, aby raději psal smuteční přání, protože ta veselá se mu nevedou. Když pak Tom jede na svatbu spolupracovnice Millie, ve vlaku potká Summer, která tam také jede. Celý večer si spolu báječně povídají a Summer ho pozve na další den k sobě na party. Tam si Tom všimne, že Summer má zásnubní prstýnek.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 3. 4. 2020 Svátek má Richard
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz