fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 2456 hlasů
film / thriller, akční, krimi, USA, , 118 min., od 12 let
Gone in Sixty Seconds / Gone in 60 Seconds
Kinopremiéra v ČR 10.8.2000, DVD od 30.1.2001 Warner, Blu-Ray od 17.11.2010 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize čt. 26.5. Film+ (hu) 21.00
Film+ (hu) 21.00
Ukázka
01:04Dokážete pro záchranu života svého bratra ukrást padesát luxusních aut během jediné noci?
Legenda mezi zloději aut Randall "Memphis" Raines, který už šest let seká dobrotu si myslel, že s kriminální kariérou navždy skončil. Pak ale dostane zakázku, kterou nemůže odmítnout: buď vezme šílený kšeft, nebo si jeho bratra najde místní šéf podsvětí a stáhne z něj kůži. Aut na seznamu je hodně a času pekelně málo. Proto Memphis svolá svůj starý tým, aby rozehráli koncert, po kterém bude policii ještě dlouho zvonit v uších!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) býval tím nejlepším zlodějem aut ve státech. Teď už sice nějaký čas seká dobrotu, ale pod slupkou sympatického slušňáka stále číhá dravec připravený kdykoliv zaútočit. To se skvěle hodí ve chvíli, kdy se Randallův mladší bratr ošklivě zaplete s krutým gangsterem a svou neopatrností ho připraví o desítky kradených luxusních aut připravených k prodeji. Pokud nemá bráška zemřít, musí se Randall vrátit k řemeslu a během tří dnů šlohnout pro gangstera padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů. Se starou partou kamarádů v čele se Sarou (Angelina Jolieová) by to Randall určitě dokázal, kdyby se mu ovšem na paty nelepili vlezlí poldové. Je na čase se připoutat a šlápnout na plyn...
Všechny komentáře k filmu 74+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu 60 sekund

obrazek
Gang Kipa Rainese vyloupí obchod s luxusními automobily, Kip však na sebe vlastní chybou upoutá pozornost policie a přivede detektivy, kteří se specializují na krádeže aut, do dílny, kde se shromaždují ukradené vozy. Bývalá legenda mezi zloději aut, Memphis Raines, který už šest let seká dobrotu, je donucen k setkání s chladnokrevným zločineckým bosem Raymondem Calistrim, jenž přišel do Los Angeles z Evropy. Ten má v moci Kipa, jehož vinou přišel o výnosný obchod. Pokud chce Memphis zachránit bratrovi život, musí do páteční půlnoci ukrást padesát luxusních vozů. Memphis se sejde s bývalým parťákem Ottou Halliwellem, který už sice také opustil dráhu zločinu, ale pro přítele je ochoten se riskantní akce zúčastnit.
obrazek
Společně se obrátí na další bývalé členy jejich úspěšné party - učitele autoškoly Donnyho, drsného zaměstnance patologie přezdívaného Sfinga a Memphisovu bývalou lásku, automechaničku Sway. Proti své vůli však musí přibrat do party také Kipa a jeho partu. Přípravu akce komplikuje nejen policie v čele s detektivem Castlebeckem, ale také konkurenční banda černošského gangstera Johnnyho. Detektiv zmáčkne podavače v prodejně aut, o kterém ví, že dodává zlodějům klíčky k autům. Od něj se dostanou k Ottově dílně a rozhodnou se bandu nenápadně sledovat. Když jeden z Kipových mladíků na vlastní pěst ukradne auto plné heroinu, vtrhne policie do dílny. Zlodějům se však podaří celou věc uhrát do ztracena. Castlebeck musí odejít s prázdnou, navíc banda ví, že po nich jde.
obrazek
Přesto se rozhodnou v akci pokračovat. Dokončí seznam vozů a sledují jejich pohyb po městě a v přesně dohodnutý čas se pustí do akce. Do vypršení termínu zbývá deset hodin. Ve dvojicích kradou nejrůznějšími způsoby vytipovaná auta a svážejí je na předem dohodnuté místo. Jsou mezi nimi moderní luxusní vozy i sběratelské rarity. Když si Memphis u jednoho z vozů všimne hlídajících policistů varuje ostatní. Rozhodne se změnit plán a místo hlídaných aut ukrást už jednou ukradené a zabavené vozy z policejního parkoviště. Castlebeck se dovídá o Calitrim a pozadí probíhající velké loupeže a dostane se do sporu s oddělením vražd, které má na zločince také políčeno. Zbývá hodina do vypršení lhůty. <>Obrázek nenalezen<> Detektivové, kterým se mezitím podařilo získat seznam aut, která měla být ukradena, číhají u posledního vozu, Shelby Mustang GT 500, sběratelské kuriozity z roku 1967. Mepmhisovi se sice podaří auto ukrást, vinou dlouhé honičky, s policií však vůz dopraví Calitrimu o dvanáct minut později.


Zdroj popisu

Recenzi poskytl měsíčník Cinema

O nátačení
<>Obrázek nenalezen<> Snímek 60 sekund je remakem kultovní klasiky z roku 1974 "Gone in 60 Seconds". Scenárista Scott Rosenberg se o originálu doslechl před čtyřmi lety z úst pozdějšího šéfa produkce studia Walta Disneyho Micheala Lintona. "Popsal ho jednou větou: 'Za jednu noc musejí ukrást 50 aut'"" vzpomíná Rosenberg. "Říkal jsem si, že tohle je ten nejprímovější nápad na světě." Producent Bruckheimer už od začátku naháněl pro roli Memphise Rainese, geniálního zloděje aut, Nicolase Cage. Na režijní stoličku usedl Dominic Sena, tvůrce mnoha oceněných reklamních spotů, videoklipů a snímku Kalifornia s Bradem Pittem.
Snímek 60 sekund, stejně jako originál, vrcholí velikou honičkou. "Diváci znají originál i honičku, takže jsme museli zvýšit laťku a hrdinovi nastražit nejrůznější překážky," říká Sena. "Spousta infarktových situací bez nějakých velkých destrukcí. A protože to odjezdil Nic, vypadá to hodně opravdově. Jestli jsou tam nějací kaskadéři, tak jen výjimečně. Mimo to si myslím, že umí řídit stejně jako kaskadéři. Je to výborný řidič - nic pro něj není nemožné." Cage, sběratel automobilů, jízdu miluje. Jerry Bruckheimer dodává: "Lidé ze studia viděli natočené záběry a pak jim došlo, že auto řídil Nic. Velice rychle. Pak se náhle na place začaly objevovat návštěvy, aby se ujistili, že je v pořádku. Museli jsme ho krotit."
V honičce musel režisér Sena přijít s něčím, co diváci ještě neviděli. Pomáhal mu s ní koordinátor kaskadérů Chuck Picerni, Jr. "Při tomhle filmu jsme závěrečnou honičku vymýšleli v průběhu celého natáčení. Mnohokrát jsme ji předělávali," říká Picerni. A pokračuje: "Bylo natočeno tolik nádherných automobilových honiček. Tahle měla být jiná, i když na druhou stranu jsme si dávali pozor, abychom to nepřepískli. Místo nárazů a bouraček jsme raději přidali několik zajímavých prvků a netradičních prostředí." Nejtěžší část honičky se odehrála na ucpaném mostě Vincenta Thomase, spojujícím v Los Angeles Long Beach se San Pedrem. Naštěstí pro filmaře zrovna na mostě probíhala rekonstrukce, takže během natáčení býval o některých víkendech zavřený. Filmaři si vyhradili dva víkendy a během nich natočili scénu, v níž Memphis se svým vozem přeskočí změť aut, požárních vozů, sanitek a nic netušících chodců. Hrdinův vůz, Shelby Mustang GT 500 z roku 1967, je ve srovnání s továrním Shelbym trochu pozměněn, aby odpovídal potřebám tvůrců. Úpravy provedl pod dohledem Jerryho Buckheimera výtvarník filmu Jeff Mann, veliký automobilový nadšenec. Ceny pravých Shelbyů se v současnosti pohybují v rozmezí dvaceti až osmdesáti tisíc dolarů (podle jejich stavu a naježděných
kilometrů). Filmaři si pro svoje potřeby postavili jedenáct replik tohoto vozu. Většina z nich byla víceúčelových, některé měly specifickou funkci: jeden vyvinul velikou rychlost v jízdě bez zatáček, další měl speciální brzdící systém a další vybavení, umožňující efektnější smyky a otočky, jiný měl řízení napravo, aby vedle Cage mohl sedět kaskadér a řídit auto v situacích, které by pro herce byly příliš složité nebo nebezpečné.
Herci Cage, Ribisi a Jolieová podstoupili výcvik u několika mistrů volantu a profesionálních mechaniků. Ribisi šel dokonce tak daleko, že si sestrojil svůj vlastní vůz: společně se svým pomocníkem přimontoval do Camara z roku 1967 motor ze Chevroletu. Filmaři také spojili své síly, aby dali dohromady seznam 50 vozů, které má Memphis ukrást. Vhodný kandidát musel odpovídat potřebám tvůrců a navíc musel být dostupný. Seznam se během natáčení měnil. Vozy se hledaly po internetu, na základě doporučení, na automobilových přehlídkách i u soukromých sběratelů. Filmaři se také opírali o zkušenosti "muže z praxe", napraveného zloděje aut. Když tohoto specialistu na porsche a mercedesy, kdysi společně s jeho komplici chytli, klesl v jeho okrese počet ukradených aut o 17 procent. Dnes tvrdí, že novější vozy "se kradou daleko hůř" a ochrana aut se za těch pár let výrazně zlepšila. V doprovodu zástupce policie asistoval mistr zloděj u všech scén s kradením aut.
"Když vám někdo ukradne auto, je to příšerný zážitek," uzavírá Jerry Bruckheimer. "Je to stejně vážný zločin, jako když vás někdo oloupí. Přesto se každé dvě sekundy někde v Americe ztratí auto. Můžete se bránit, jak chcete, ale i tak se musíte smířit s tím, že svoje auto nikdy úplně neochráníte. Přesně jak říká název filmu: Teď tu ještě stojí a za šedesát sekund může být fuč."

O hercích

Nicolas Cage
patří k nejvšestrannějším hollywoodským hvězdám. Uspěl jako romantický i akční hrdina, je držitelem Oscara za roli nenapravitelného alkoholika Bena Sandersona v dramatu Mikea Figgise Leaving Las Vegas a k tomu se může pochlubit hlavními rolemi ve filmech takových režisérských legend, jakými jsou David Lynch (Zběsilost v srdci), Martin Scorsese (Počítání mrtvých), John Woo (Tváří v tvář), Brian De Palma (Hadí oči) či bratři Coenové (Zmatky v Arizoně). Snímkem 60 sekund se Cage vrací k producentovi Jerrymu Bruckheimerovi, s nímž slavil úspěchy dvojicí veleúspěšných akčních filmů Skála a Con Air.
Nicholas Kim Coppola se narodil v Long Beach v Kalifornii v rodině profesora komparativní literatury Augusta Coppoly, bratra slavného režiséra Francise Forda Coppoly (např. Kmotr). Od svých dvanácti let žil Nicholas v San Franciscu, kde studoval herectví. Ve filmu debutoval ještě na střední škole maličkou rolí v úspěšné středoškolské komedii Zlaté časy na Ridgemontu. Změnil si jméno na Nicolas Cage a poprvé na sebe upozornil rolí trpícího vietnamského veterána v dramatu Alana Parkera Birdy. Na Zlatý glóbus byl nominován jako milenec Cher v romantické komedii Normana Jewisona Pod vlivem úplňku. Za zmínku určitě stojí i spolupráce se strýcem Francisem Fordem Coppolou (Rumble Fish, Cotton Club, Peggy Sue se vdává). V 90. letech se mimo jiné objevil v komediích Hlídat Tess, Líbánky v Las Vegas a Může to potkat i vás (další nominace na Zlatý glóbus), v romantickém filmu Město andělů, ale i v temných thrillerech Red Rock West a 8 MM Joela Schumachera.
Cage je majitelem desítek aut. Jako první si za dva tisíce dolarů pořídil žlutý Triumph Spitfire. Ještě než dostal řidičák, mladý Cage v něm sedával a předstíral, že jede na pláž. Jakmile už mohl řídit, auto se každý týden porouchalo, a tak ho prodal. Před rokem ho koupil zpátky a dal do pořádku.

Angelina Jolieová
je čerstvou držitelkou Oscara za vedlejší roli Lisy Roweové v dramatu Narušení. Předtím si tato talentovaná mladá herečka připsala dva Zlaté glóby za role v televizních filmech "Gia" a "George Wallace".
Dcera slavného herce Jona Voighta (Půlnoční kovboj) se narodila v Los Angeles. Začínala jako profesionální modelka a objevila se v několika videoklipech - včetně "Has Anybody Seen My Baby?" od Rolling Stones, "Rock 'n' Roll Dreams Come Through" Meat Loafa a "Stand By My Woman" Lennyho Kravitze. Svůj herecký talent si brousila na Lee Strasberg Theatre Institute a dalších renomovaných školách herectví. Z jejich dalších celovečerních filmů jmenujme: thrillery Sběratel kostí s Denzelem Washingtonem a Ruce od krve s Davidem Duchovnym, dále Foxfire, Nebezpečná síť a nezávislý film Playing by Heart. Jolieová je dodnes věrná svému prvnímu vozu, Fordu pick-up.

Giovanni Ribisi
je mladý talentovaný herec, jehož hvězda rychle stoupá. Před časem sklidil nadšené ohlasy za svou roli vedle Julietty Lewisové ve filmu Garryho Marshalla Jiná láska. Vidět jsme ho mohli i jako mladého lékaře ve válečném dramatu Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana; v populárním sitcomu "Přátelé" ztělesnil vracející se postavu Franka Juniora.
Rodák z Los Angeles se objevil v epizodách seriálů jako "Akta X", "Policie New York" či "Nemocnice Chicago Hope". Z jeho dalších filmů jmenujme: Lost Highway Davida Lynche, Boiler Room, The Mod Squad, Předměstí, či režijní debut Toma Hankse To je náš hit!. Svůj první vůz, Caprice z roku 1966, koupil Ribisi od svého otce. Dělil se o něj se svou sestrou - dvojčetem, a zpočátku spolehlivý vůz dostával od dvou výrostků, kteří o autech nic nevěděli, pořádně zabrat.

O tvůrcích

Jerry Bruckheimer
(Producent) Stojí za filmovými hity jako Flashdance, Policajt v Beverly Hills, Top Gun, Nebezpečné myšlenky, Krvavý příliv, Skála, Con Air, Armageddon, Nepřítel státu - které celosvětově utržily z prodeje vstupenek a videokazet více než 3 miliardy dolarů. Jerry Bruckheimer, rodák z Detroitu, je synem chudých německých imigrantů. Už od dětství byl fascinován filmem a věnoval se fotografování, za které získal ve 14 letech prestižní ceny National Scholastic Award a Special Kodak Award. Po vystudování University of Arizona pracoval v detroitské reklamní agentuře, kde se z podatelny vypracoval až na producenta a art-directora. Mnoho televizních reklam, které produkoval, získalo ceny na Mezinárodním festivalu reklamy v Cannes. Od roku 1983, kdy společně s Donem Simpsonem produkoval filmový hit Flashdance, patří většina jeho projektů k divácky mimořádně úspěšným filmům. Se svým partnerem Donem Simpsonem spolupracoval až do jeho smrti v roce 1996. Bruckheimer musel léta šetřit, aby si v prvním ročníku vysoké školy mohl pořídit svůj první vůz, Plymouth z roku 1957 s odklápěcí střechou.

Dominic Sena
(režisér) Dominic Sena je zakládajícím členem renomované společnosti Propaganda Films, pro níž režíroval bezpočet oceněných videoklipů a reklam. Sena začínal na počátku 80. let jako kameraman - podílel se na více než stovce hudebních videoklipů a obdržel četná uznání, včetně Certificate of Visual Excellence od společnosti Eastman Kodak. V roce 1985 se dal Sena i na režírování a natočil klipy pro umělce jako Sting, David Bowie, Tina Turnerová, Bryan Adams, Janet Jacksonová a další. Za "Rhythm Nation 1814" Janet Jacksonové získal cenu Grammy za nejlepší dlouhometrážní videoklip. Vedle toho natáčel reklamní spoty pro Nike, Saturn, Apple Computers, IBM a další klienty. Za své spoty pro Nike obdržel na festivalu reklamy v Cannes Zlatého lva za individuální počin. Další jeho spoty pro Nike a Saturn získaly nejvyšší pocty při udělování cen Svazu nezávislých reklamích producentů (AICP) a staly se součástí sbírky newyorského Muzea moderního umění. Senovým celovečerním debutem byl film Kalifornia s Bradem Pittem, Juliette Lewisovou a Davidem Duchovnym v hlavních rolích. Snímek získal v roce 1993 na filmovém festivalu v Montrealu cenu zahraničních kritiků. Svůj první vůz, osm let starý Austin-Healey, si Sena pořídil během vysokoškolských studií.

Podobné filmy

Na život a na smrt
(Lone Survivor) Čtyři mariňáci dostanou nebezpečný úkol. V rámci mise pojmenované Operace ...
dnes 23.50
Nova Cinema
Americký zabiják
(American Assassin) Turistická pláž, na které se zrovna nachází Mitch Rapp se svou snouben...
čt. 19.5. 01.55
Nova Cinema
Inferno
Město Inferno jen těžko odolává zločineckému gangu rodiny Hoganů. Vojenský vysloužilec Jea...
čt. 19.5. 22.00
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 17. 5. 2022 Svátek má Aneta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz